Kėdainiai gali tapti akmenslydžio žaidėjų ir mėgėjų traukos centru

 Kėdainiai gali tapti akmenslydžio žaidėjų ir mėgėjų traukos centru

2022 metų rugpjūčio 5–7 dienomis Kėdainiuose planuojama surengti bavariško akmenslydžio šventę, kurioje dalyvautų keli šimtai atvykusių svečių./Dimitrijaus Kuprijanovo/Lietuvos kerlingos asociacijos nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Kėdainiai kitąmet gali tapti kerlingo, arba lietuviškai – akmenslydžio – žaidėjų ir mėgėjų traukos centru. 2022 metų rugpjūčio 5–7 dienomis planuojama mūsų mieste surengti bavariško akmenslydžio šventę, kurioje dalyvautų keli šimtai atvykusių svečių.

Susitiko

Su Lietuvos kerlingo asociacijos generaliniu sekretoriumi Vygantu Zaliecku ir su aištoko (bavariško akmenslydžio) technikos inžinieriumi Udo Reichenecker susitikęs buvo vicemeras, Sporto tarybos pirmininkas Paulius Aukštikalnis.

Jis pasakojo, kad bavarišką akmenslydį žaisti galima toli gražu ne tik ant ledo (kaip įprastai žaidžiamas kerlingas).

„Akmenslydį galima žaisti ir vasarą, reikia tik lygaus pagrindo, kad akmuo slystų.

Svečiai minėjo, kad aištokas bus įtrauktas į olimpinių žaidynių programą, todėl šis sportas turi labai didelį potencialą ir ateitį.

Jei viskas klosis kaip sumanyta, gal mes Kėdainiuose išsiugdysime būsimus aištoko olimpinius čempionus“, – vylėsi P. Aukštikalnis.

P. Aukštikalnis sako, kad jei ledo arenos naudojimas bus sklandus, ateity bus galima galvoti apie platesnę jos paskirtį – gal net surengti kerlingo varžybas.

Keli šimtai svečių

Į planuojamą šventę ketina atvykti bent keli šimtai renginio svečių. V. Zlieckas ir U. Reichenecker  domėjosi, kur būtų galima apgyvendinti tiek dalyvių. Kartu jie gavo progą ir geriau susipažinti su Kėdainiais, aplankyti miesto centrą.

„Svečiai apžiūrėjo Kėdainių ledo areną bei domėjosi galimybe apgyvendinti kelis šimtus atvykusių būsimos šventės dalyvių.

Žinoma, aš svečius supažindinau ne tik su ledo arena, bet ir su mūsų gražiuoju senamiesčiu ir muziejumi. Svečius labai domino škotiškoji Kėdainių istorija, nes kerlingo istorija labai glaudžiai susijusi su Škotija.

Galbūt ir čia atrasime sąlyčio taškų ir kerlingo dėka vykdysime sporto kultūrinius mainus su Škotija“, – svarstė vicemeras.

Šventė visiems

Planuojamas renginys būtų naudingas visoms pusėms. Pirmiausia planuojama, kad vyktų jaunimo pirmenybės kelioms grupėms mėgėjų bei profesionalų.

Tačiau varžybos bus tik viena iš šventės dalių. Viliamasi, kad šventė atneš daug džiaugsmo ir krašto gyventojams bei supažindins juos su šio sporto ypatumais, bus galima pasimokyti jį žaisti.

Jei viskas klosis kaip sumanyta, gal mes Kėdainiuose išsiugdysime būsimus aištoko olimpinius čempionus.

P. Aukštikalnis

Ledo arena – laisvalaikiui

Išgirdus apie kerlingą pirmoji mintis kyla – gal planai Kėdainiuose įrengti ledo areną susiję? Gal norintieji galės kerlingą žaisti ir ant ledo?

Vis dėlto P. Aukštikalnis sako, kad bent kol kas ledo arena bus naudojama tik laisvalaikio reikmėms.

„Jei nebus trukdžių, šiemet planuojame rudenį, kai atšals, atidaryti ledo areną ne sportinei veiklai, o pramogai.

Ledo arenos paleidimui reikia atlikti dar daug bandymų. Pirmiausia lauke turi būti pastovi neigiama temperatūra, tik tada galima lieti ledą.

Tada reikia žiūrėti, ar nesusidaro ledo kauburiai, stebėti, kokia šaldymo temperatūra turi būti palaikoma. Reikia išnuomoti ledo mašiną, kuri valytų ledą tarp čiuožinėjimo seansų.

Be abejo, reikės rasti ir apmokyti žmogų, kuris ta ledo mašina dirbtų, jai laikyti reikalingas ir angaras“, – būsimus darbus vardijo P. Aukštikalnis.

Jis pridūrė, kad iš anksto rūpinamasi, jog ledo arenos naudojimo ir priežiūros triukšmas netrukdytų gyventojams, todėl planuojama įrengti ir garsą slopinančią užtvarą.

Na, o vėliau, kai jau bus perprastas ledo arenos priežiūros darbas ją naudojant laisvalaikiui, bus galima pagalvoti ir apie platesnes veiklas – taip pat ir apie kerlingą.

„Kai viskas bus padaryta, tada paleisime ir kitas veiklas, tokias kaip diskoteka ant ledo ar ledo ritulys, kerlingas, gal net ir varžybas suorganizuosime“, – žadėjo vicemeras.

5 Komentarai

  • Prieš pradedant eksploatuoti areną turi būti pašalinti statybos ir planavimo trūkumai kuriuos administracija puikiai žino.

  • zuikucio svajones

    • Jeigu iki to laiko arena nebus visiškai suniokota

  • Primena Naujuosius Vasiukus

  • R. a. tampa Naujokienės šeimos sapnininku. Šįkart aiškinamas žento sapnas. Šviesi ateitis jo laukia 6-toje vidurinėje (Aušros), ne daugiau. Galės per pertraukas rutulius neveikiančioje „arenoje“ stumdyti.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video