Kas atims paskutinę viltį išsaugoti Kėdainių akušerijos skyrių, paaiškės vasario 28-ąją

 Kas atims paskutinę viltį išsaugoti Kėdainių akušerijos skyrių, paaiškės vasario 28-ąją

Naujagimio krepšelis – kas tai ir kodėl Kėdainių ligoninės akušerijos-ginekologijos skyriui reikia naujagimio krepšelio?

Naujagimio krepšelis – tai ne šiaip graži akcija, o VšĮ Kėdainių ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriaus darbuotojų parašyta programa, į kurią sudėtos didžiulės šio skyriaus darbuotojų viltys. Tai – išieškota galimybė, kaip išsaugoti šį skyrių, kuris šiandien yra modernus ir jaukus. 

Skyriuje dirba aukštos kvalifikacijos medikai 

Šiame skyriuje dirba didžiulę patirtį ir aukštą kvalifikaciją turinčios akušerės ir gydytojai akušeriai-ginekologai. Kiekvienai nėščiajai skiriamas profesionalus ir jautrus darbuotojų dėmesys. O kartu ir galimybė po gimdymo gulėti palatose, kuriose gimdyvės būna vienos gana ramioje ir artimoje aplinkoje, kur artimiesiems nesudėtinga jas aplankyti ir pabūti kartu.

Ypač tai reikšminga daugiavaikėms šeimoms bei mažesnes pajamas gaunančioms šeimoms, kurioms nuvykti į kitą miestą yra sudėtinga ir dėl šeimyninių, ir dėl finansinių galimybių.

Tačiau yra vienas itin iškalbingas faktas – jeigu Kėdainių ligoninės akušerijos-ginekologijos skyriuje bus mažiau nei 270 gimdymų per metus, skyrius 2022 metais bus uždarytas.

Tai reiškia tik viena: akušerijos paslauga nebus finansuojama Valstybinių ligonių kasų ir Kėdainių ligoninėje akušerijos-ginekologijos skyrius bus uždarytas. Ir nėščioji tiek nėštumo, tiek ir gimdymo metu neteks gyvybiškai svarbios medicinos pagalbos artimiausioje jai gydymo įstaigoje, o 12 aukščiausios kvalifikacijos akušerių liks be darbo. Ir dar – teks įdėti daug lėšų į šių aukščiausios kvalifikacijos specialistų perkvalifikavimą vien dėl to, kad Kėdainiuose jie bus nebereikalingi.

Kodėl dabar neuždaromas? 

Kodėl dabar neuždaromas Kėdainių ligoninės akušerijos-ginekologijos skyrius, nors jau ir šiandien skyrius neturi 270 gimdymų per metus?

Atsakymas paprastas – 2016 metais buvo pasirašyta Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programa, pagal kurią Kėdainių ligoninėje akušerijos-ginekologijos skyrius atnaujintas iš esmės tiek pačia moderniausia medicinine įranga, tiek patalpų pritaikymu gimdyvėms. Ši sutartis įpareigoja išlaikyti akušerijos paslaugą iki 2021 metų liepos mėnesio.

Tačiau 2021 metų gale bus peržiūrėtas dvejų metų gimdymų skyriuje vidurkis ir, jei jis bus mažesnis nei 270, tai skyrius 2022 metais sausio mėnesį bus uždarytas. Kėdainių moterys neteks gyvybiškai reikalingos medicininės pagalbos.

[quote author=“A. Kaminskienė“]Palikime naujagimio krepšelius Akušerijos-ginekologijos skyriui, kaip priemonę pasiekti minimalų gimdymų skaičių tam, kad neprarastume šios gyvybiškai būtinos medicininės pagalbos.[/quote]

Ir Šveicarijai rūpi skyriaus išsaugojimas

2022 metais bus per vėlu klausti, kodėl neišsaugojote skyriaus, nepaisant net to, kad net ir  Šveicarijai jis rūpi nuo 2015 metų ir ji finansavo Lietuvos gimdyvių galimybes gauti reikalingą akušerijos pagalbą kuo arčiau namų…

O ką mes visi darome, kad šį skyrių išsaugotume?

Paskutiniame Ekonomikos ir biudžeto komiteto posėdyje svarstant rajono biudžetą keli rajono tarybos nariai pasiūlė dalinti naujagimio krepšelius visoms moterims, kurios gimdė nesvarbu kur: Kaune, Jonavoje ar Anglijoje.

Suprantama, kad ne visi rajono tarybos nariai suvokia, kokiu tikslu ligoninė šią programą parašė, koks programos pagrindinis tikslas ir kas sudaro naujagimio krepšelį.

Naujagimio krepšelio programa – ligoninės akušerijos-ginekologijos skyriaus

Iš tiesų situacija yra tokia: naujagimio krepšelio programa parašyta Akušerijos-ginekologijos skyriaus, o ne Kėdainių rajono savivaldybės administracijos.

Programos tikslas – pasiekti bent minimalų gimdymų skaičių, taip pritraukiant naujagimio krepšeliu ir kitų rajonų gimdyves atvykti gimdyti būtent į Kėdainių ligoninėje esantį akušerijos skyrių.

Naujagimio krepšelį sudaro daiktai, reikalingi pirmosiomis dienomis iškart po gimdymo.

Reikėtų dviejų tipų programų

Suprantama, kad kiekviena šeima, kiekviena pagimdžiusi moteris nori gauti naujagimio krepšelį. Diskutuojant aiškėja, kad reikėtų dviejų tipų  programų: pirmuoju atveju – naujagimio krepšelis gimdžiusioms Kėdainių ligoninėje ir antruoju atveju – paskata visoms Kėdainių moterims, t. y. ir toms, kurios gimdė ne tik Kėdainiuose, bet ir  kitur: Kaune, Jonavoje ar net Anglijoje. Tik antruoju atveju parama turi būti kitokio tipo. Tai jau būtų socialinė programa, pvz. finansinė parama, mažylio krepšelis ar pan.

Palikime naujagimio krepšelius Akušerijos-ginekologijos skyriui, kaip priemonę pasiekti minimalų gimdymų skaičių tam, kad neprarastume šios gyvybiškai būtinos medicininės pagalbos, kaip to prašo savo programoje šio skyriaus dirbantieji. Ir teikime socialinę paramą visiems naujai registruotiems Kėdainių piliečiams.

Neabejoju, kad prie šios paramos prisidėtų ir įvairios Kėdainių verslo įmonės. 

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video