Pagal kokią logiką valdomas Kėdainių rajonas?

 Pagal kokią logiką valdomas Kėdainių rajonas?

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Paulius Aukštikalnis, rajono tarybos narys

Praėjusią savaitę rajono taryboje vykusį Kėdainių rajono metinio biudžeto bei strateginio plano svarstymą galiu trumpai apibūdinti taip, kaip vadinasi E. M. Remarko romanas – „Vakarų fronte nieko naujo“. Arba kitaip galiu pasakyti – Kėdainiuose 2024-aisiais nieko naujo. Kad ir kaip Julius Lukoševičius, skaitydamas ilgą tekstą, bandė sureikšminti priimtą biudžetą didžiausiu „ditirambiniu“ monologu, bet realybėje, deja, nieko naujo. Džiaugiuosi tik dėl to, kad praėjusioje kadencijoje mūsų pradėti projektai dabar bent jau bus tęsiami.

Nauji opozicijos siūlymai – atmesti

Na, žinoma, kaip ir būdinga šios kadencijos valdantiesiems, visi opozicinių frakcijų siūlymai buvo atmesti, nes jie yra ne valdančiųjų, todėl jau vien dėl to – blogi!

Na, mes ne vakar gimę, žinome šiuos žaidimus. Be to, juk ne sau pinigų prašome.

Mes, Demokratai „Vardan Lietuvos“, teikėme tokius siūlymus:

1. Modernizuoti ikimokyklinių įstaigų pastatus, tam numatyti 100 tūkst. eurų (parengti technines dokumentacijas ir atlikti darbus).

2. Kompleksiškai atnaujinti dar nesutvarkytų daugiabučių namų kvartalus (parengti technines dokumentacijas ir atlikti darbus).

3. Skirti nemokamą maitinimą (pietus 3–4 klasių mokiniams).

4. Visų Kėdainių sporto organizacijų teikiamų projektų finansavimui kasmet didinti lėšas bent po 5 tūkst. eurų, nes kiekvienais metais iš visų Kėdainių sporto asociacijų paraiškų sulaukiama daugiau nei už 100 tūkst.

5. Papildyti moterų futbolo komandos Kėdainių „Nevėžis“ programą.

6. Padidinti išlaidas kelionių į darbo ir iš darbo kompensacijoms mokytojams, medikams, socialiniams darbuotojams ir kitiems, nustatant po 10 ct už kilometrą. Toks kompensacijų dydis jau seniai yra taikomas kitose savivaldybėse.

Bet visi šie pasiūlymai buvo ATMESTI. Atmesti ne tik mūsų frakcijos Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ siūlymai, bet ir kitų opozicinių bei ne valdantiesiems priklausančių partijų siūlymai.

Kaip ir būdinga šios kadencijos valdantiesiems, visi opozicinių frakcijų siūlymai buvo atmesti, nes jie yra ne valdančiųjų, todėl jau vien dėl to – blogi!

Aut. past.

Visi skolinasi, o Kėdainiai gyvena tik iš sutaupytų lėšų?

O atmetimo priežastis – esą nenurodyta, iš kokio šaltinio paimti pinigų šiems siūlymams įgyvendinti. Tarsi kada nors siūlymuose iš esmės būtų buvę nurodomi konkretūs lėšų šaltiniai…

Pajamų šaltinis? Prašau – dar savivaldybė gali skolintis ilgalaikiam turtui daugiau nei 1,5% nuo biudžeto!

Tuo tarpu kai daug tenka bendrauti su kitų savivaldybių atstovais, matau, kaip jie dėl paskolos didinimo daro viską, kad tik būtų galima išnaudoti visas skolinimosi galimybes. Ir ieško būdų skolintis dar daugiau, kad tik daugiau ir greičiau sukurtų bei keistų visą infrastruktūrą savo gyventojams, MUMS visiems! Kad pokyčiai būtų dideli ir matomi.

Prisimenate, kai teko skolintis dalį pinigų bei pradėti didžiuosius projektus, tokius kaip Kėdainių kultūros centro rekonstrukciją, futbolo stadiono didžiausio priestato statybas? Pasiskolinę pinigų savivaldybės įnašo daliai padengti, Dariaus Kaminsko ir Sauliaus Skvernelio dėka gavome net 2/3 VIP lėšų finansavimą Šviesiosios gimnazijos priestatui. Gerai, kad bent šių mūsų pradėtų projektų dabartiniai valdantieji nesustabdė, nors ne taip seniai, pamenu, kai kurie iš jų, anuomet būdami opozicijoje, darė viską, kad tik Šviesioji gimnazija nepradėtų statyti priestato.

O štai dabartinių valdančiųjų Kėdainiuose atstovė posėdžio metu rėžia – skolintis yra NEGERAI, mes SAVO planus įvykdysime iš sutaupytų lėšų. Ir taip sako žmogus, susijęs su verslu bei konsultuojantis verslo įmones…  

Tai ar gali būti, kad 59 savivaldybių merai klysta ir be reikalo bando skolintis?

Matyt, reikės juos visus perspėti. Ir verslininkus reikės perspėti, kad nustotų skolintis.

Pagal tokią logiką išeitų, kad ir jauni žmonės, imantys paskolas iš bankų tam, kad įsigytų savo namus, taip pat turėtų apie tai nė negalvoti, o visą gyvenimą taupyti ir nuosavą būstą geriausiu atveju tik žiloje senatvėje įsigyti.

Štai dabartinių valdančiųjų Kėdainiuose atstovė posėdžio metu rėžia – skolintis yra NEGERAI, mes SAVO planus įvykdysime iš sutaupytų lėšų. Ir taip sako žmogus, susijęs su verslu bei konsultuojantis verslo įmones…

Aut. past.

Kėdbusas“ lieka merdėti, visi planai lieka tik popieriuje?

O kai pagal tokią logiką valdomas visas rajonas, kas tada, kas naujo tokio rajono biudžete?

Jei savivaldybė gyvens tik iš sutaupytų lėšų ir nesiskolins pinigų, gal „Kėdbusas“ iš kažkur kitur sulauks taip seniai žadėto finansinio ir veiklos proveržio?

Pavyzdžiui, dabar „Kėdbuso“ biudžete nenumatyta nė kiek ne daugiau, o realiai tai dar ir mažiau lėšų nei ankstesniais metais – šiais metais šioje savivaldybės įmonėje atsiras KETURI valdybos nariai, kurie gaus po 25% direktoriaus atlyginimo. Ir taip – kiekvieną mėnesį. O įmonės biudžeto dydis – toks pat.

Tad darau išvadą, kad nė vienas iš 6 galimų „Kėdbuso“ verslo plėtros planų, paruoštų praeitoje kadencijoje, nė nebus vykdomas.

Kyla klausimas – ar nebus „Kėdbusas“ pasmerktas merdėti ir toliau tokiame pačiame lygyje? Tokiame lygyje, koks mero netenkino ir dėl kurio (o gal ne dėl jo, o dėl stotelių ženklų nenaujinimo) buvo atleistas buvęs direktorius?

Kyla klausimas – ar nebus „Kėdbusas“ pasmerktas merdėti ir toliau tokiame pačiame lygyje? Tokiame lygyje, koks mero netenkino ir dėl kurio (o gal ne dėl jo, o dėl stotelių ženklų nenaujinimo) buvo atleistas buvęs direktorius?

Aut. past.

Ir dviračių tako techninis projektas paruoštas stalčiui, ir jokių kitų naujų projektų 

Ir vis tik, tai kas naujo šių metų biudžete?

Dviračių takas nuo „Spindulio“ mokyklos iki „Vaivorykštės“ tilto, kuriam jau yra parengtas projektas? Ne, tokio tako nebus. Na ir kas, kad jau išleisti pinigai techninio sprendimo parengimui? Pagulės tas projektas savivaldybės darbuotojų stalčiuose…

Dar įdomiau su kitais projektais. Paprašius parodyti visus siūlymus, kas ir ką pasiūlė strateginiam planui ir šių metų biudžetui, lengvai nustebau – anksčiau visuomet sulaukdavome ne vieno įstaigos siūlymo, biudžeto užtekdavo pinigų vos 30 % gyventojų ir įstaigų norams išpildyti, o dabar – nieko?! Nė vieno prašymo ar siūlymo net ir iš savivaldybės įmonių ir įstaigų! Ar jos taip gerai gyvena? O gal atėjo laikas, kai bijo paprašyti?

O gal jau taip akivaizdžiai visi mato, kad nėra prasmės ko nors siūlyti ar ko nors prašyti, nes visi siūlymai ir prašymai bus atmesti, kaip ir visi mūsų frakcijos Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ siūlymai?

P. S. Beje, mūsų pasiūlytas ir gyventojų palaikymą gavęs projektas – „Babėnų šilas – sveikatingumo trasa“ šiais metais nebus įgyvendintas, nors Gyventojų iniciatyvų arba Dalyvaujamojo biudžeto tikslai tikrai ne tokie. Ką padarysi. Kaip jau sakiau – ne SAVI projektus siūlo.

43 Komentarai

 • reiškiame didžiulį pasipiktinimą,kad Aukštikalnis nepaminėjo ir mūsų keltų reikalavimų Babėnų miške įrengt mūsų pasikutenimui skirtą patalpą.Dvigubai nusivylę ne tik valdančiaisiais,bet ir mus rėmusiais skverneliniais.

  • Uostykit sūbinę visi komentatoriai

  • Ciulpkit leansbergiui pompa ir bus viskas gerai

 • Ačiū,Pauliau, už teisingą ir kultūringą pasidalinimą nuomone. Tik tu ir Fiodoras dar pasako tiesą. O VISI KITI MYČIOJA TIK . Taip ir toliau. Skaičiau jau tavo facebooke šias mintis. Galiu skyt, kad visoms pritariu.

  • Aldona, pritari tai pritari, bet užvakar pagyvenusių žmonių baliuje garsiai pasakei, kad pereini pas Tamulį. Tai kaip čia yra? O ten balius buvo rimtas, net Kėdbibusas į Pelėdnagiu nemokamai vežė senjorus

  • Tai mikčioja ar myžčioja ,nors y labiau veda prie myžčiojančių.

   • ne apie mikčiojančius,tai tie kiti gal yra ligoniai ,na tie kurie nesulaiko patys žinot ko,tad juoktis iš jų būtų nedora.Juškaitė,pasitarusi su savo žmona Sabakauskaite už tai gali išrašyt ir baudą.

 • Pažiūrėkit kas Lietuvoj darosi. Socdemai pasidarė konservatoriais. Konservatoriai geriau sušneka nei socdemai. Socdemai tik bezdaliukus leidžia visur, o konservai tai nors tempia kaip gali.

 • O kur Bičiūnas pasidėjo? Ar jau skyrybos baigtos? Prašau papasakoti plačiau. Čia jo pagrindinis darbas dirbant seime taip išeitų ar kaip?

  • Užvakar senjorų baliuje dalyvavo. Kučinskas dar bukai jį nufilmavo ir paviešino kaušas

  • Tai jau seniausiai su savo vaikais ir kita moterim gyvena.

 • Gerai, Pauliau, kad nesidrabstai visokais purvais. Nuomonę išsakyt reikia. Juk dar likę kiek demokratijos.Tik ėst vieni kitų neturim. Man irgi gėda kai einu aikšte Didžiosios rinkos. Ne jau spauda nemato? Stovi centre aikštės palapinė, buteliai pro jos šonus matosi ir kelios nugriuvusios eglutės dar tebesimėto nuo naujų metų švenčių. Košmaras kažkoks. Kėdainių gėda.

  • Kaip jis nesidrabsto??? Matomai jo (jos) neskaitot rasineliu ant fc sienos. Tai ten oi kaip megsta papilt purva ant kitu viesu ir nelabai zmoniu…

   • Ne jis. Uosvene

 • Socdemas veterinorius pasake, kad ir Lifosa nedirba visvien kedainiai surenka daugiau mokesčių , žmogus nesigaudo, kad LIFOSOS mokesčiai, kaip ir visų įmonių eina į respublikinį biudžetą kaimas lieka kaimu, svarbu , verčiau pencijoj sėdėtų

 • Sėdžiu ir galvoju, kodėl aš viešai negirdžiu jūsų tokių išsamių, konstruktyvių pasisakymų. Kodėl stebint tarybos narių darbą posėdžiuose ir komitetuose sunkiai sulemenat normalų sakinį….
  Ai…todėl, kad atsikirsti kitų rašytais rašinėliais yra lengviau ir dar jie jūsų rinkėjams lengviau prieinami.

  • Komentaruose greičiau gali rast ir patarimų,ir atsišovimų nuo įkyruolių.Tad ko nepasinaudot,tsakant,špargalka?

 • Vingių Jonas – tinkamas šiam postukui pavadinimas. Mekena kaip ožys. „KOnstruktyvių“ pasisakymų ieškok pas savo socdemiškai konservatorišką tamulčiką ir tomuką. Gal rasi kokį kartą per kokius 5 metus. Oi, pamiršau, kad socdemė esi. Tai tu rasi kiekvienoj fotkėj jų. Net ir girtų po vidurnakčio vieno baliuko . Derk kitus toliau. Būsi tikrai raudonesnė.

 • Nesipjaukim. Kalbėkim apie reikalo esmę. Pritariu Pauliaus mintims. Klausiau tą posėdį. Nu Julius tikras išverstaskūris. Patylėtų, jei sąžinės turėtų.

 • tupi Raseiniuose ir tupėk, bet ne, reikia š++ą malti. Jei nori pasirodyti protingu, tai turi dar protingesnę uošvienę su ja ir diskuotuokite iš tuščio į kiaurą. O jei konkrečiai, tai bent apie ,,pasaulinio lygio fontanų kompleksą“ Ramybės skvere, o dar konkrečiau apie nuostabiąją ,,raudų“ sieną, ten pat, kampe.

  • raseiniškiai jam už keliones į darbą ,kaip dabar daugumoje priimta,turi kompensuot kokias tai išlaidas.Tada kaip jam mokama už,,nedarbą“dėl važinėjimo į Kėdainiuose vykstančius savivaldybės sovieto posėdžius?Pagal kur tai skaitytą reglamentą posėdis dvi valandos,tudy siudy iš ir į Raseinius taip pat dvi.Lieka keturios darbo valandos.O gal jis ten ,,po pamokų“jas ten atsėdi,a?

 • Ar čia tas Julius kur buvo švietimo skyriaus vedėju taip liaupsino valdančius? Prie ko čia jis. Taigi jau pencijoj senai.Dedukas sėdi ir tegu sau sėdi namie.

 • Gal išsipagiriojo tai dienai, nes vėl kaip per savivaldos diena girtas bus parnešamas į namus po valandos baliuko.

 • Berniuas visus sustatė į vietą ir nuėjo pasisiot. Užspaudė. Nespėjo. Pasigailėkim .

 • Kokie geri žmonė, matosi Kėdainiuose. Suėstų vienas kitą, jei galėtų dėl vietelės po saulę. Liga pažengusi. Čia ir Žiegždriai nepadės.

 • Čia užsakomas straipsnis ar Rinkos aikštės ir darbiečių pozicija?

 • As buvau liberalas, po to demokratas, o dabar laizau socdemams. Nes mikykla uzdarys, o as valgyt noriu, bukas esu, sakinio neparasau be klaidu,tai reiks laizyt belieka….laizau, laizau, dalinuose trys metai trys partijos kaip sliundra

  • Seniuk Rimvi kai tiek daug laižai tai skrandį ir susigadini paskui… Riaugėji ir riaugėji ant bobos

 • Esu kaimo mergaite, gaunu atlyginimą, kalbu ką noriu, nes nesuprantu esmės, nekritikuokite sakau dar kart, nes esu iš kaimo😀

  • Barzdiene čia tu?

 • Toks jausmas, kad miesto taryba persikėlė į RA palot vieni ant kitų, nes kiaušai per maži visą šitą dergimasi į akis tiesiai pasakyt

  • iš kurių vienas labiau urologas.

 • Gerbiamas Pauliau,pasidomėkite,kodėl tokios ilgos eilės ligoninės konsultacinėje poliklinikoje,reikia pas spacialistus laukti 2 mėnesius ir ilgiau.Tai ar trūksta gydytojų,ar labai didelis kraštiečių sergamumas,ar vadyba ligoninėje neveikia.Tuoj taryba tvirtins ligoninės direktoriaus ataskaitą ar ir vėl viskas bus patvirtinta ir gerai įvertinta?

  • Mugė rašė prieš pusę metų, kad tyrimą vykdo… Bet juodoji našlė tyrimo taip ir nepabaigė ..

  • Prie sovietų būdavo per vieną dieną.Tris daktarus praėjau iškart.Du daktarai vasario 26,o trečias,kardiologas ,balandžio pabaigoje.Ir čia normalu,a ,deputate?Kuruoji regis mediciną kaip ir tas žemdirbys Talmantas.Tamulis,menu,bažijosi ,kad laukt ilgiau dviejų savaičių nereiks.Tai ką dabar daryt su pažadukais?Va taip, bratkos,pačiešyt,paplakt kalbos padargais jūs specialistai,o kaip parodyt darbą-kas tady jūs?

 • Ana man labai gerai ciulp pempe, daugiau ana niek nemok!

 • Padorus žmogus nemeluoja. Šiuo atveju, akivaizdu, kad su 59 rajonų atstovais tikrai nebuvo bendrauta, o su tiek ir nereikia, kad išsiaiškintum, jog ne visi rajonai skolinasi. Eilinė gėda, mėginama pasirodyt, o gaunasi šnipštas ir anti reklama partijai.

 • Ar tiesa, kad mažaūgis Mantas su Sandra vas vas sumeta? Malačius, įrodyk, kad net su tokiu ūgiu tu gali!!!

  • Skaistė , naujoji mero draugė rašo, kad nėr blogiau, kai yra kitaip galvojančių, nei ji pati ar kiti socialdemokratai. Pagal ją turėtų būti Lietuvoj viena nuomonė ir vienas džiaugsmas – ji ir jos draugas . Kaip tu gali, Pauliau, Viktorai, nesidžiaugti ir dar savo nuomonę čia išreikšti. Gėda. Mąstyk socdemiškai ir bus ok.

 • Pritariu. Ačiū, jums, Pauliau, už nuomonę. O tai dabar visi bijo išsakyti ją, nors galvoja panašiai kaip tu.

 • Patarė perskaityti kolegė. Perskaičiau. Tai čia akivaizdu. Visur visur tik savi ir tik dėl savų. Mūsų Kėdainių butų direktorių atleido, kad ne savas, nors buvo tikrai neblogas.Nepyktas, nesityčiojo.dirbo.Trupai jam leido padirbt.O normalus žmogus tikrai. Ne tik jam nepadėjo niekas iš valdžios, bet dar ir kenkė. Dabar davė liberalą katras sąraše liberalų buvo. Nu dabar socdemai su liberalais ir konservais dirba. Viena šaika. Matyt seniai jau buvo numatytas. Nežinau, ateina į darbą. Ką veikia dar neaišku. Žinom, stebuklų neparodis, nebent tamulis atidarys pinigų kranelį.

 • etatinis, universalus skūrmainys. Ir ką gi manote, sekasi. Žino kada pabučiuoti ten kur reikia. Tarp kitko, tokių juliukų pilna, pradedant Seimu baigiant rajono tarybose.

 • Kas jums neaisku ? Jau apie 2 metus su vaikais gyvenu atskirai ir laimingai.
  Pagaliau ir i mano kiema atejo svente.
  Drasiems vyrams anksciau ar veliau nusisypso sekme, o bailiams ir melagiams nesiseka.

  Ex gavo, ko nusipelne.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video