Už kieno žemę kovojame?

 Už kieno žemę kovojame?

Jolanta Blažytė.

Lenkijos–Ukrainos pasienį blokuojantys Lenkijos ūkininkai susitikime su savo šalies žemės ūkio ministru sakė: „Ukraina – tai mafija. Kodėl mes negalime užblokuoti tos šalies? Tai mafija, kuri griauna tiek Lenkiją, tiek visą Europos Sąjungą“.

Į tai ministras atsakė: „Visiškai tikėtina, kad ten yra mafija, greičiausiai taip ir yra. Tačiau Ukraina kovoja ir ji yra sunkioje situacijoje, todėl mes privalome padėti“.

Lenkijos žemės ūkio ministras taip pat pripažino, kad tik nedidelė dalis pajamų, gautų pardavus ukrainietišką produkciją, patenka į Ukrainos ūkininkų ir valstybės biudžeto kišenes. Kur patenka visos kitos pajamos? Apie tai rašo užsienio spauda, o Lietuvos, žinoma, tyli.

Esu citavusi Lenkijos žemės ūkio ministerijos atstovės žodžius: „Europos Komisijoje durys plačiai atidaromos Ukrainos oligarchams, bet uždaromos Europos fermeriams“.

Europos Komisija, lenkdama nugaras prieš „juoduoju“ būdu dirbančius (tiek aplinkosaugos, tiek finansiniu aspektu) Ukrainos oligarchus, veda ES žemės ūkį prie sunaikinimo.

Aut. past.

Be to, ir iš Oklando instituto atlikto išsamaus tyrimo galima suprasti, kodėl Europos Komisija lankstosi prieš Ukrainos oligarchus ir žlugdo ES ūkininkus. Tereikia tik pamatyti, kam iš tiesų priklauso Ukrainos žemės. Net ir tos, kuriose dabar vyksta karas.

Taigi, tyrimas parodo, kad didžioji dalis derlingiausių Ukrainos žemių yra sutelkta didžiausių Vakarų korporacijų rankose. Čia įsisukę ir keli Ukrainos oligarchai, žymiausias jų – Oleg Bakhmatyuk. Pastarasis yra sulaukęs nemažai kaltinimų dėl aplinkos teršimo ir fizinio susidorojimo su aplinkosaugos aktyvistais. Be to, 2018 m. buvo papuolęs į skandalą dėl eksporto į ES kvotų apėjimo.

Tiek Vakarų korporacijos, tiek vietiniai oligarchai, valdantys Ukrainos žemes, mokesčių Ukrainai nemoka, nes jų firmos registruotos ofšoruose…

Tiek užsienio bankai, tiek pati Ukrainos valdžia teikia paramą ir paskolas stambiosioms korporacijoms, tačiau mažesnieji ūkininkai to negauna.

Ukrainos žemių valdytojų sąraše matome ir „Vanguard group“, ir „Cargill“, ir „Monsanto“ (siejamas su Bilu Geitsu), ir nemažai JAV finansinių institucijų.

Ką šiuo klausimu galėtų pasakyti Lietuvos žemės ūkio ministerijos valdininkai? Na, turbūt tai, kad mūsų ūkininkai važinėja brangiais traktoriais. O toliau? Toliau paprašytų savo sekretorių išvirti kavos, nes jie taip pavargo, bedarydami tokią įžvalgą….

Aut. past.

Kaip rašoma tyrime, Ukrainos žemių „parceliavimas“ prasidėjo po Maidano, bet ypač paspartėjo po to, kai 2021 m V. Zelenskis pasirašė Žemės reformos įstatymą.

„Kol ukrainiečiai kovoja už savo žemę, finansinės institucijos užsiima Ukrainos žemę valdančių oligarchų konsolidacija su Vakarų finansiniais interesais“, – rašoma tyrimo apžvalgoje.

Taigi, Europos Komisija, lenkdama nugaras prieš „juoduoju“ būdu dirbančius (tiek aplinkosaugos, tiek finansiniu aspektu) Ukrainos oligarchus, veda ES žemės ūkį prie sunaikinimo. Kaip ne kaip, ES ūkininkams – ir žalioji darbotvarkė, ir mokesčiai, ir vis didėjantys veterinariniai reikalavimai. Kai tuo metu Ukrainos agrooligarchams – visur žalia šviesa. Ir mes iš aukščiausių ES pareigūnų jau girdėjome, kad ES fermerių protestai – tai tik Putino darbas. Juk reikia padėti vargšei Ukrainai, kaip jūs nesuprantate???

Sąmokslo teoretikai teigia, kad viskas čia „suskaičiuota ir apskaičiuota“.

Jau žinome, kad Lietuvos valdžiai šitos problemos visiškai dzin. Ką šiuo klausimu galėtų pasakyti Lietuvos žemės ūkio ministerijos valdininkai? Na, turbūt tai, kad mūsų ūkininkai važinėja brangiais traktoriais. O toliau? Toliau paprašytų savo sekretorių išvirti kavos, nes jie taip pavargo, bedarydami tokią įžvalgą….

Tuo tarpu Lenkijos žemės ūkio ministras bent jau negatyviai sureagavo į Ukrainos politikų kaltinimus Lenkijos žemdirbių atžvilgiu.

Tiesa, beskaitant Oklando instituto atliktą tyrimą apie tai, kaip Vakarų agroverslo korporacijos kartu su finansinėmis institucijomis gražiai „pasiima“ derlingiausias Ukrainos žemes, peršasi dar viena sąmokslo teorija.

Na, susijusi su tais kreditais, kuriuos taip uoliai Ukrainai prastuminėja tiek EK, tiek kai kurie JAV Kongreso nariai. Bet aš tų teorijų neplatinu. Jas platina, pavyzdžiui, mano „Telegram“ kanalo chato nariai. Ot kokie…

22 Komentarai

 • Ruskio ruporą??i kaliūzę

  • Parasyk aiskiai komentara, ar per skysciai bega is isanges?

   • Kokie skysčiai teka iš Blažytės išangės? Rašliavoja kažką neaiškiai, miglotai. Parašytų tiesiai šviesiai: už putiną, rossija „velikaja deržava“, ura tovarišči.

  • Čiūlpkit leansbiergo pompa!

 • Jolantą į Kėdainių meres! Bent geisybę apie ukrus sako, nelenda į šikną tiems paprašaikoms. Už Jolantą!!!

  • Aš už grožį ir eleganciją,už išmintį ir tiesos sklaidą.

   • Siūlyčiau pasivaikščioti palei Nevėžį, o ten sutiksite Jolanta ir pamatysite kaip ji realybėje baisiai atrodo, kaip 80 metė baba jaga!

    • Nežiurėk,kas vitrinoj-žiurėk kas parduotuvėj(magazinoj).

    • Atrodo nekaip, labai nemaloni moteris ir nejauna. Keiskit jos nuotrauką į realią, nepataikaukit Blažytei.

 • Prokremlinė šiukšlė, kaip ir vyktaras. Tik tas kažkaip tyli nuo karo pradžios. Kiršinti su Ukraina, skleisti sąmokslo teorijas, durninti kaimo silpnapročius – maždaug tokia jų paskirtis.

  • Vienas iš tu dunduku ir esi.

  • nepasiekusi vynuogių, tarei savo žodį?

 • Ruskio nuo…a tik kaimiečiams tynka ,kodel i normalius laikrascius jos neima?

  • Tu matai, Europos valstybių premjerai kai kam “ prokremliniai šiukšlės“. Netikėta.

 • Demidovičius dalinasi Ukrainos kanciertu, a Jolanta aiškina, kad jie vagys. Kurio tiesa? Aš už Jolantą! Bu plikšis glušas

 • Cariene,bolševikinee lerva

 • O kas tie bolševikai? Apie bolševikus kalba tie, kurie jiems tarnavo.

 • išgirdę protingesnį žmogų,it šunes su lenciūgais ima iškart plėšytis.

  • Matei ar girdėjai tą protingesnį žmogų? Negi prorusišką Blažytę ?

 • Kuo tu geresne už tuos Ukrainos oligarchus ? Šiaip Lietuvoj didžiausias žemės valdytojas – oligarchas yra karbauskis. Kodėl jo ne kritikuoja Kėdainių laumė ?

 • Totali vatnykė ta Blažytė. Prorusiška Maskvos kurva.

 • ir užfanfonijot-visi Kėdainiai pasmirdo.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video