Kiek dar turite „išmesti“ vadovų, kad įsitikintumėte, jog ne čia esmė?

 Kiek dar turite „išmesti“ vadovų, kad įsitikintumėte, jog ne čia esmė?

Viktoro Fiodorovo „Facebook“ nuotr.

Viktoras Fiodorovas, Seimo narys

Šventinis laikotarpis kai kam – visiškai ne šventinis. Ilgas tekstas apie įmones, savivaldybę, o ne apie šiandien mero atleistą „Kėdainių butų“ direktorių. Jo nepažįstu, negaliu įvertinti jo gebėjimų, nes jis dirbo tik metus, o ataskaitas jau ruoš kiti. Pabandykime pažiūrėti plačiau.

Kokia atleidimo priežastis? Tradicinė! Buvęs savivaldybės VALDOMOS įmonės vadovas „neteko pasitikėjimo“. Tiesiog „neteko pasitikėjimo“. Ir tiek. Girdėta kažkur? Aišku! Juk ne pirmas kartas.

Šiaip tai labai patogi priežastis, daug galvoti nereikia, nereikia net paaiškinti, kuo ir kaip tas pasitikėjimas yra matuojamas (ar facebook patiktukais, ar priklausomybe partijoms, ar draugyste, ar meile, ar rezultatais…).

Pakeisti jau 3 ar 4 „Kėdbuso“ vadovai, tada trys (o gal ir daugiau) „Kėdainių butų“ vadovai, tačiau SITUACIJA NESIKEIČIA. Kaip sako pats jau beveik 5 metus meraujantis meras – „eilę metų nesikeičia“. Ir negaliu ginčytis.

Aut. past.

Tačiau man, o manau, ir kitiems, tikrai norisi matyti visą vertinimą, visus motyvus (jei jų yra daugiau, nei tik tas „nepasitikiu“), kad nereikėtų interpretuoti nei mero pranešimo, nei buvusio vadovo „atsisveikinimo įrašo“.

Aš, žinoma, nesiginčysiu su kėdainiečiais, kurie sako, kad šios įmonės veiklos kokybė yra prasta. Su tuo sutinku, o apie tai kalbėjau pavasarį vykusiuose rinkimuose ir debatuose. Buvau susitikęs su įmonės darbuotojais. Apie tai pasisakėme ir savo programoje.

Esu įsitikinęs ir tikrai žinau, kad savivaldybių valdomose įmonėse ir įstaigose tikrai ne viskas priklauso tik nuo vadovų. Didžioji dalis sėkmės visgi yra savivaldybės vadovų rankose, jų požiūryje, gebėjimuose, o šie „n“ metų nepadarė praktiškai nieko, kad situacija ten keistųsi. Nuolatinio vadovų „išmetinėjimo“ kaip darbo užskaityti negaliu, o už visų „atleidimų“ ar „įspėjimų“ visgi yra visai kita realybė.

Prisiminkite. Pakeisti jau 3 ar 4 „Kėdbuso“ vadovai, tada trys (o gal ir daugiau) „Kėdainių butų“ vadovai, tačiau SITUACIJA NESIKEIČIA. Kaip sako pats jau beveik 5 metus meraujantis meras – „eilę metų nesikeičia“. Ir negaliu ginčytis.

O žinote kodėl nesikeičia? Nes nėra drąsos priimti sprendimų, kurie pakeistų šių įmonių kryptis iš „egzistuoti“ į „veikti kokybiškai“. Akivaizdu, kad nėra ir nebuvo valios suteikti šioms įmonėms galimybės dirbti kitaip. Įmonės laikomos ant „trumpo savivaldybės pavadėlio“ (įkainiai, investicijos, leidimai, projektai ir pan.), o visiems kėdainiečiams tuo pačiu metu pučiama migla – blogai valdomos įmonės. Blogi vadovai. Kalti kiti. Ir taip nuolat.

Man, o manau, ir kitiems, tikrai norisi matyti visą vertinimą, visus motyvus (jei jų yra daugiau, nei tik tas „nepasitikiu“), kad nereikėtų interpretuoti nei mero pranešimo, nei buvusio vadovo „atsisveikinimo įrašo“.

Aut. past.

Tad mano klausimas merui – kiek dar turite „išmesti“ vadovų, kad įsitikintumėte, kad ne čia esmė?! Ar po kiekvieno iš jų atleidimo buvo priimti atitinkami sprendimai? Ar pasirinkote bent vieną iš Jums pasiūlytų planų „Kėdbusui“? Ar jau priimti sprendimai dėl „Kėdainių butų“ naujų paslaugų? Kiek laiko reikia tam? 2 kadencijų? 3? Gal 4? Ko laukiate?

Bet, žinote, blogiausia yra ne tai, kad „išmestas“ direktorius iš darbo (nors žmogiškai tai tikrai nesmagu). Blogiausia tai, kad norint stiprinti įtaką grįžtama prie praktikos, kai reikalaujama būti labiau lojaliu nei profesionaliu.

Įstatymas merui suteikia absoliučią galią VERTINTI įstaigų vadovus, NUMATYTI jų priedų prie atlyginimo dydžius, jų atlyginimus, SUTEIKIA galimybę vienus ATLEISTI be kažkokios normaliai paaiškinamos priežasties, o kitus, kurie visai neseniai pripažinti supainioję viešus ir privačius interesus (veikė savo naudai naudodamiesi mūsų, kėdainiečių, jam patikėtu turtu), SAUGOTI. Nėra jokių aiškių kriterijų.

Formuojasi labai bloga praktika: „išmesti“, „nuvertinti“, „neįvertinti“, „pervertinti“, „saugoti to nevertus“ ir t.t., o to nematyti ir palaikyti aš tikrai negaliu.

O šiaip tai… drąsos atleisti ar pažeminti tikrai nereikia. Sunkiausia prisiimti atsakomybę už ne vienerius metus marinuojamus klausimus.

Atsiprašau, kad tokį įrašą rašau tarpušventyje.

19 Komentarai

 • o jėzau dar vienas geradaris stebukladarys gelbėtojas Kėdainių -Viktoriukas kuris sunkiai susitaiko su pralaimėjimu

  • Kai susipažinusi..tada rašyk!

   • Bemokslis gali vertinti, Riomeris išmetė lauk už nepažangumą. Gėdos turėti reikia dar čia reikštis, eik pas bendrapartietį Kačinską gal po blatu kokią specialybę suvairuos!

 • Nuomonė verta seimo nario pozicijos. Tai ne Tomas tik merui batus valantis. Kaip gaila, kad ne jūs meras. Bet tikiu, kad būsite.

  • nebus jis meru bus kaip su darbo partija :)))

  • Kai susipažinusi..tada rašyk!

 • Viktoras ištikimas žmonai, o Tomas?????

 • Tu Fyedya mažyjau pyzdėlynk čya nysamonyas. Vot gyryau nunyešk Gapšuy lauknyšėly – maną švyastą mynyralyny vanduo į karcyry.

 • Pasakysiu taip. Viskas įmanoma šioje savivaldybėje. Sugebėkite įrodyti faktais ir darbais ką reikia padaryti. Tačiau nėra čia pas kaikuriuos vadovus ir įmonęs kompetencijos ir įsisavinimo lėšų. Pripažinkite. Permainų reikia. Tai daroma. Tikėkimės permainos pasieks ir pačios savivaldybės investicijų skyrių…. jis nieko neveikia ir nepadaro lėšų įsisavinimo. Dar daug reikia meriui spręsti.

 • Permainų reikia. Keičiam Byną

 • reikia permainų pokyčių

 • Ponas seimune o kaip Tilto gatves tilto reikalai ar juda kokie reikalai ar jau šita tema nebeidomi

  • per mažas šūdelis esu, kad skuodis su manim kalbėtų. nėra kaip paklaust. galiu tik per partijos laikraštį parėkaut. jūs, protingi, gal blogų komentarų ir parašysit, bet kaimiečiiai spaudą skaitydami manim patikės. šiaip merą kaimas renka, jei nepastebėjot..

 • Kaip įdomiai… Priekyje galvos nėra plaukų. Labai keista galvos sandara. Didelė, bet plaukuotumas keistas išsidėliojęs per visą veidą.

  • Taip labai neproporcinga galva ir kūnas šiaip :'(

   • Iš kur taip gerai žinai jo kūno sandarą?…

   • Kai perskačiau komentarus pasidarė aišku, kaip toks “meras” liko antrai kadencijai…

 • Lengva rėkaut per tečiaus mikrafoną. Kitaip niekas net neklausytų. Turime būti vieningi- raut ruskio ir vagių partijos likučius su uošvienėmis, žentais ir visomis šaknimis iš kėdainių krašto

 • čja korova myčiala-tvoja by molčiala…

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video