Jolanta Blažytė: Elito problemos

 Jolanta Blažytė: Elito problemos

Jolanta Blažytė.

Šį savaitgalį „vatnikai“ galėjo pasidžiaugti neįtikėtina ramybe: šalies „elitas“ ir jo komjaunuoliai nebeturėjo laiko su savo pamokymais landžioti po „vatnikų“ socialinius burbulus, mat buvo užsiėmęs mūšiais nuosavų socialinių burbulų viduje. Ir čia viskas dėl to netikėto atsistatydinimo, kurio autoriumi tapo krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Atsistatydinimas „elitui“ buvo labai netikėtas, įtartinas ir svarbiausi, iškomunikuotas „ne iš to galo“ (o kas čia tokio, juk pas mus dabar beveik viskas – „ne iš to galo“). Taigi, šį kartą etiketės „glušiai“, „durniai“ bei siuntimai „eiti paskui…“ buvo naudojami ne „vatnikų“ apšaudymui, bet paties elito socialinių burbulų viduje: „elitas“ šį kartą mėšlo patrankomis šaudė vienas į kitą.

O ką veikė vatnikai? Jie gi tyliai gėrė ramunėlių arbatą ir toliau dalinosi savo baimėmis: tai išprovokuos tie „pridurkai“ karą ar neišprovokuos? Nerimauti „vatnikams“ tikrai yra dėl ko: juk į A. Anušausko vietą ateina bene pats garsiausias Europoje karo kranklys L. Kasčiūnas. Be to, leidinyje „Foreign Policy“ pasirodo informacija, kad Putinas arčiau Lietuvos sienos, t. y. į Baltarusiją, atbogino savo taktinį branduolinį ginklą.

Atsistatydinimas „elitui“ buvo labai netikėtas, įtartinas ir svarbiausi, iškomunikuotas „ne iš to galo“ (o kas čia tokio, juk pas mus dabar beveik viskas – „ne iš to galo“)

Aut. past.

Kaip minėjau anksčiau, Putinas pažadėjo duoti atsaką šalims, kurios siųs savo karius į Ukrainą – o mūsų krankliai šios misijos eilėje stovi pirmieji.

Beje, Anušauskas dar spėjo leidiniui „Foreign Policy“ atsakyti: „Jei Putinas atbogino šalia mūsų branduolinį ginklą, tai ir mes atboginsim“. Atsakė ir… atsistatydino.

Šioje situacijoje tik norėčiau šiek tiek nuraminti savo, t. y. „vatnikų“, socialinį burbulą.

„Telgram“ kanale publikavau kito „vatniko“, t. y. JAV armijos generolo, karo eksperto bei D. Trumpo buvusio patarėjo nacionalinio saugumo klausimais Douglas Macgregor nuomonę. Šis pulkininkas vatniku tapo iš karto po to, kai įvykius Ukrainoje pradėjo prognozuoti ne taip „kaip reikia“, o taip, „kaip yra realybėje“. Ir išprognozavo labai taikliai. Taigi yra pagrindo juo tikėti.

Minėtas karo ekspertas atsako į klausimą „kas motyvuoja Europos politikus pradėti karą su Rusija?“

Kadangi pats A. Anušauskas prakalbo apie korupciją Krašto apsaugos ministerijoje, tai čia pat galima atrasti kitą didžiulę „elito“ baimę: „o kas bus, jei galai išlįs?“.

Aut. past.

Atsakymas paprastas: tai jų paskutinis bandymas išsilaikyti vadžioje, pasakojant žmonėms apie kažkur toli tykantį baisų priešą, nuo kurio išgelbėti gali jie ir tik jie.

„Prancūzijos armijos vadovybė tik pasijuokė iš idėjos ką nors pasiųsti į Ukrainą. Jie puikiai žino, kad prancūzai neturi jokios galimybės ten ką nors pasiųsti ir ką nors padaryti. Tą patį galima pasakyti ir apie kitų Europos šalių ginkluotąsias pajėgas. Visi, kas galvoja kitaip, yra tiesiog „trenkti“, – sako D. Macgregor.

Jo nuomone, kalbos apie karių siuntimą į Ukrainą yra tiesiog vėjai ir opiumas liaudžiai.

Kadangi pats A. Anušauskas prakalbo apie korupciją Krašto apsaugos ministerijoje, tai čia pat galima atrasti kitą didžiulę „elito“ baimę: „o kas bus, jei galai išlįs?“.

P.S. Apie korupciją Pentagone, siunčiant ginklus į Ukrainą, jau esu rašiusi ir prirašiusi, nors šis reiškinys pasaulyje nieko nebestebina. O štai Lietuvoje būtų labai nepatogu – juk tiek daug buvo moralizuota ir primoralizuota apie „pasiaukojimą“ apie „meilę tėvynei ir Ukrainos demokratijai“. Moralizuota buvo, žinoma, kryptimi nuo „elito“ „vatnikų“ link. Na, tada jau gal geriau karas ir pavėžėjimas iki Majamio, nei tokia didelė gėda ir „vatnikų“ pyktis.

15 Komentarai

 • Gal Tu gerbiamoji mažiau žiūrėk ir skaityk ruskių propagandos, Tamstos smegenys visiškai išplautos, net gėda buvo skaityti tokios kaimo šviesuolės …

 • ir netrukdyk tiesos žodžiams sklisti.

 • Kur nebuvus, išlindo Pilypas (Blažytė) iš kanapių. Kiek gali šita ruskių pasaulio, ruskių kultūros mylėtoja varyti ant Lietuvos, valdžios, politikų? Jei taip viskas blogai Lietuvoje, ko čia smirdi ir loji? Varyk kur nors į kokį nors rybinską su savo fabriku ir mėgaukis ruskių pasauliu, literatūra, baletu…

  • Šaunuolė Blažytė, mir t is concervu išgamom

   • Analogiškai ir tau (gut)to paties, bei visiems putinoidams.

   • Už protingą žodį kiek daug puolančių –
    Nemažai Kasčiūno juodvarnių kranklių.

 • Patynka dynamika ir vyskas tuo pasakyta,koks balietas,kakie ruskiai-ji gryna lituve

 • kultūros mokindama kaimo varguolius, težinančius vien rusiškus keiksmažodžius.

 • Netrukus avys su neišplautom smegenimis eis skiepintis – erkes puola

 • Senos tvarkos tikslas tik šikti ant Lietuvos.

 • Senos tarkos tikslas tik šikti ant Lietuvos.

 • Jei yra šventas Viktora vanduo

 • Graži ir protinga moteris. Ir labai gaila, kad užkrėsta „vatniko“ bacilom. Įkalbinėjimai ir aiškinimai nepadės – liga per toli pažengusi. Išgelbėtu tik stipriausi antibiotikai „bučia“.

 • Briedai,kaip iki tiek nusivažiuoja stogelis???

 • Švyjantas vandens tay tyk tas, kurys aš gyeryu, a vysas kytas pardavymuy skyrtas yra paprastas. Nysysuksy – nygyvensy. Acakau, vot!!!

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video