Kariuomenės vengimas: piktybiniais atvejais baudos – iki 2,6 tūkst. eurų, kalėjimas – iki 3 metų

 Kariuomenės vengimas: piktybiniais atvejais baudos – iki 2,6 tūkst. eurų, kalėjimas – iki 3 metų

Tik dalis pašauktų jaunuolių atlieka privalomąją karo tarnybą. Yra tokių, kurie bandydami jos išvengti, moka baudas./ BNS/ Eriko Ovčarenko nuotr.

Itin dosnūs valstybės biudžeto pildytojai – jaunuoliai, vengiantys privalomosios karinės tarnybos. Vien pernai jie sumokėjo daugiau kaip milijoną eurų baudų! Kol vieni nuo privalomosios karo prievolės bando išsisukti įrodinėdami, kad turi kažkokių fizinių ar psichologinių negalavimų, kiti, atsisakantys atlikti pareigą Tėvynei, tiesiog mieliau moka baudas, bet tarnauti neina. Nors šiemet nė vienas kėdainietis baudžiamojon atsakomybėn už karo prievolės vengimą patrauktas nebuvo, pernai nubausta daugiau kaip pusšimtis kraštiečių.

Renka milijonines baudas

Kaip „Rinkos aikštę“ informavo Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Karinių viešųjų ryšių skyrius, šiemet Lietuvos jaunuoliams administracinė atsakomybė jau buvo taikyta 3 852 kartus, paskirta baudų už 159 250 eurų.

Daugiau kaip pusantro tūkstančio karo prievolininkams administracinė atsakomybė taikyta pakartotinai.

O štai pernai baudų surinkta daugiau nei už milijoną. Administracinė atsakomybė taikyta buvo 14,18 tūkst. kartų, paskirta baudų už 1,1 mln. eurų. 

Kėdainiuose taip pat yra jaunuolių, kurie neatsiliepė į šaukimą tarnauti – šiemet 127 jaunuoliai gavo baudą, 31 jaunuoliui nuobaudos paskirtos pakartotinai.

Kėdainiuose taip pat yra jaunuolių, kurie neatsiliepė į šaukimą tarnauti – šiemet 127 jaunuoliai gavo baudą, 31 jaunuoliui nuobaudos paskirtos pakartotinai.

Aut. past.

Vengiantiems tarnauti – ir baudžiamoji atsakomybė

Nors pakartotinai ir piktybiškai vengiant karo prievolės šauktiniams gali būti pritaikyta ir baudžiamoji atsakomybė, tokių nuobaudų mastai gerokai mažesni.

Štai šiemet penki jaunuoliai buvo patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Kėdainiečiai šiemet, bent jau kol kas, tokio lygio bausmių išvengė.

Tačiau pernykščių metų skaičiai gerokai didesni.

Pernai visoje Lietuvoje 456 karo prievolininkams buvo taikyta baudžiamoji atsakomybė, iš jų net 62 – kėdainiečiams.

Piktybiškai vengiant tarnauti ir piktybiškai bei pakartotinai mokant baudas, šios galiausiai gali išaugti net iki 2,6 tūkst. eurų, o galiausiai, dar galima ir sėsti už grotų iki trejų metų.

Aut. past.

Baudų kol kas negriežtina

Nors Seime yra paruoštas įstatymo projektas, kuriame yra numatyti pakeitimai karo prievolininkams, vis dėlto baudos ir nuobaudos nėra nei griežtinamos, nei didinamos.

Kol kas galioja tokia tvarka, kad asmens, įrašyto į civilinio mobilizacinio personalo rezervą, nustatytų išvykimo iš Lietuvos Respublikos mobilizacijos ar karo padėties metu reikalavimų nesilaikymas užtraukia baudą nuo 150 iki 400 eurų baudą.

Asmens, įrašyto į civilinio mobilizacinio personalo rezervą, jam nustatytų funkcijų neatlikimas ar netinkamas atlikimas mobilizacijos ar karo padėties metu, jeigu dėl to neatsirado sunkių padarinių, užtraukia baudą asmenims nuo 200 iki 1 200 eurų.

Pakartotinai prasižengus baudos atitinkamai išauga nuo 300 iki 600 eurų ir nuo 600 iki 2,6 tūkst. eurų.

Karo prievolininkas, vengęs šaukimo į privalomąją karo tarnybą sutrikdydamas savo sveikatą, simuliuodamas ligą ar sveikatos sutrikimą, suklastodamas dokumentus ar kitokia apgaule, baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Paprasčiau sakant, piktybiškai vengiant tarnauti ir piktybiškai bei pakartotinai mokant baudas, šios galiausiai gali išaugti net iki 2,6 tūkst. eurų, o galiausiai, dar galima ir sėsti už grotų iki trejų metų.

24 Komentarai

 • Niekas cia nesodina nepuskit burbulu, pirma sugaudykit ukrus kurie pabege nuo karo slapstosi ir venge kariauti

  • Kam juos gaudyti ir eikvoti resursus, jeigu sekmadienį rinkimai parodė, kad lietuviai patys prašosi pakariauti.

   • Tikrai taip, Petrai!

    • susodins į kalėjimus pirmiausiai,o paskui,kad nereikėtų mokėt kompensacijų žuvus,pagal putėno ir zelios praktiką,iš kamerų pasiųs į frontą.

   • Kas Jums blogai su rinkimais? Argumentuokit

    • Tau patiko badytis neaiškiais marmalais pagal šimonytės teroro planą? Patinka, kada prezidentas daugiau atstovauja ukrainą negu lietuvą ir dėl ukrainos interesų pasiruošęs lietuviams paskutines kelnes numauti? Kada tavo sūnų ar anūką siūs padėti ukrams irgi klausi, kas jums ne taip? O jei, neduok Dieve grįš karste? Taip pat sakysi, kas jums negerai?

     • Na, matosi, kad jūs dar tarybinio požiūrio žmogus ir išvis nepasidomite kas vyksta istikruju. Tokie kaip jus ir kirsina tauta, vatnikai ir panasiai. O jeigu toks gudrus, tai ko pats neinat i politika? Norejot, kad Vaitkus gal iseitu i antra tura? Absurdas kai tokie lietuviai gyvena lietuvoj ir vadinasi lietuviais…

     • Petrai, kodėl tu toks dalabajobas? Putinas per mažai pencijos perveda, kad toks piktas?

   • Niekas čia neis už fašistinį režimą mirt!!!

    • Neginsim tėvynės, vel tapsime ruzu vergai . Sovietmečiu 2 ar net 3 metus imdavo i armija be jokiu kalbu . Dbr tie 9 mėnesiai tai katino ašaros . Dar ir pinigu kelis tukstančius euru gausi *

     • Buvom rusu vergai,poto lansbergiu,dabar amerikos,koks pi…du skirtumas,kam vergauti.

    • Eik nach… besmegeni!

   • Kacapų šuo Petras vargsta lietuviškai komentuodamas, nors labai norėtų tai daryti savo ruskių kalba, bet čia beveik niekas jau ruskai nesupranta 🙂

  • Gal ta is baltecam eis kariaut, kur sake reik issaudyti?

 • Garadoko bx teisingai sako, i Ukraina reiktu siusti tokius kaip petras, kad maziau skustusi

  • Paėmiau raštišką pasižadėjimą iš anūko,kad niekada su niekuo nekariaus ir nežudys žmonių .Tie ,kurie sugalvoja kariauti patys tegul kariauja .Nieks negali žmogų priversti eiti mirti .

 • Antanai, eik padauzyt i kuloka, per daug pjauni

 • Tai kad gaidziai telike tam garadoke

 • Garadoko gaidys Petras, t.y. Pėtia – kacapas pastoviai už kacapus komentuoja. Varyk NACHUI į savo kacapyną jobanas urode kurwa.

 • Visi kolūkiniai rabotiagos naudojo kacapinį slengą, tad susimastyk, kolūkini būrokų ravėtojau!

  • Kolūkiniai tavo rabotiagos buvo ruskiai t.y. juos lietuviai vadina burliokais, kacapais, maskoliais, o dabar ir orkais. Jie ir tada buvo okupantais ir dabar tokie patys. Niekada lietuviai ruskių nemėgo, o dabar kai tie užpuolė Ukrainą ir grasina visam pasauliui, tai tuo labiau. Taip, kad ruski, keliauk pas Putką ir pas bulvinį Batką kolūkių mylėtojau.

   • Kas per komentarų bukumas. Eikit vaikai į armiją, gal ten “ košės“ ikrės ir nereikės „dergtis“ ir kolioti kitus. Labai visi drąsūs sėdėdami namie prie kompo.

 • Nu tai i kur čia ta laisvė ir demokratija?

 • Ot įdomus žmonių mąstymas. Jei argumento viena penktoji susideda iš argumento ir keturios penktosios susideda iš įžeidinėjimų, jų manymu, tai stiprus argumentas. Aš taip du šunis įsivaizduoju vienas ant kito lojančius, kurie apart lojimo daugiau nieko nemoka. Kažkodėl tokia logika dažniausiai vadovaujasi modernieji pseudo patriotai. Ir tokie automatiškai iškart pradeda lot ant žmonių, kurie tiesiog nenori kariaut, žūdyt ir mirt patys.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video