Kandidatai į rajono tarybą: ir turtuoliai, ir beturčiai, ir net šeimomis

 Kandidatai į rajono tarybą: ir turtuoliai, ir beturčiai, ir net šeimomis

BNS Juliaus Kalinsko nuotr.

Kovo 5-ąją vyks dveji rinkimai. Jie lems ne tik tai, kas taps mūsų krašto vadovu – rajono meru. Bus renkama ir nauja rajono taryba. Į ją šiemet pretenduoja nemažai jaunų ir naujų, o taip pat ir žinomų bei patyrusių politikų. Iš viso į 25 rajono tarybos narių vietas siekia patekti 175 kandidatai iš 7 partijų. Jau aptarėme kandidatus į mero postą, tad šį kartą paanalizuosime kandidatų į rajono tarybą sąrašus. Juos pateikiame pagal partijos sąrašo numerį rinkimuose.

Socialdemokratų partija

Partija iš viso pateikė 31 kandidatą į rajono tarybą. Partijos veidu tapo dabartinis meras Valentinas Tamulis (59 m.), atsiribojęs nuo savo bendražygių, kurie jį atvedė į mero postą ir į Socialdemokratų partiją įstojęs palyginti visai neseniai.

Sąrašo pirmajame dešimtuke, be V. Tamulio, kandidatuojančio ir tiesioginiuose mero rinkimuose, yra dar du dabar taryboje dirbantys politikai – Jonas Talmantas (64 m.) ir dabar nepriklausomu tarybos nariu esantis buvęs rajono meras, ilgus metus priklausęs Darbo partijai Rimantas Diliūnas (70 m.).

Pirmajame dešimtuke taip pat rasime ir buvusį savivaldybės Švietimo skyriaus vedėją, šiuo metu esantį pensijoje, Julių Lukoševičių (67 m.), Seimo nario Tomo Bičiūno patarėją Indrių Bolisą (38 m.), (beje, kandidatuoja ir dar viena T. Bičiūno patarėja Vaida Krasauskienė (51 m.), kurios numeris sąraše 13), VMVT Kėdainių skyriaus vyr. inspektorę Skaidrę Olberkaitę (49 m.), Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro Neformaliojo vaikų švietimo skyriaus vedėją Almą Jociuvienę (68 m.), Kėdainių J. Paukštelio progimnazijos direktoriaus pavaduotoją Arūną Goštautą (53 m.), pedagogę Daivą Makutienę (52 m.) bei pedagogą Vaidą Simonavičių (34 m.).

Turtingiausias partijos narys – J. Talmantas, nurodęs turintis 877 tūkst. eurų bei gavęs 277 tūkst. eurų paskolą ir suteikęs 109 tūkst. eurų paskolą.

Nė cento pajamų neturintys nurodė keturi kandidatai – Alma Jociuvienė, Paulina Chomenko (22 m.), Gintautas Gronskis (26 m.) ir Evelina Raubienė (31 m.).

Jauniausia kandidatė – Paulina Chomenko, kuriai yra 22 metai, o vyriausias – Rimantas Diliūnas, kuriam yra 70 metų.

Su Socialdemokratų partija į rajono tarybą patekti bando ir asmeniniais, giminystės ryšiais susiję asmenys: J. Talmanto įsūnis Paulius Pikšrys (41 m.), R. Diliūno širdies draugė V. Krasauskienė.

Lietuvos socialdemokratų partijos numeris rinkimuose: 5.

Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“

Demokratai į rajono tarybą taip pat siūlo 31 kandidatą, o vedamas šios partijos sąrašas dabartinio vicemero Pauliaus Aukštikalnio (40 m.), kandidatuojančio ir tiesioginiuose mero rinkimuose bei siekiančio tapti meru.

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ sąraše matomas ne vienas dabartinis rajono tarybos narys: buvusi ilgametė rajono merė ir savivaldybės administracijos direktorė, tarybos narė Nijolė Naujokienė (68 m.), gydytojas Alfredas Hofmanas (44 m.), Alvydas Ardavičius (59 m.), Romualdas Gailiūnas (67 m.). Be to, taryboje dirba ir šiame sąraše, nors ir ne pirmame dešimtuke esanti pedagogė Gitana Kaupienė, medikės Rima Radavičienė ir Rima Kikilienė.

Be to, šiame sąraše antruoju numeriu kandidatuoja dabartinis rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius (59 m.)

Pirmajame dešimtuke, be jau dabar rajono taryboje esančių asmenų rasite buvusį ilgametį „Lifosos“ vadovą Joną Dastiką (75 m.), žurnalistą Dimitrijų Kuprijanovą, taip pat Edviną Demidavičių (39 m.) ir Danguolę Chochlovienę (38 m.).

Demokratų sąraše šeši asmenys turi medicinos krypties išsilavinimą arba ir šiuo metu dirba medikais.

Jauniausias frakcijos kandidatas – Kėdainių ligoninėje slaugytoju dirbantis Masroor Ahmad Qamar, kuriam šiuo metu yra 32 metai.

Vyriausias – Jonas Dastikas, 75 m. Jis yra ir turtingiausias frakcijos kandidatas, nurodęs turintis 4,8 mln. eurų vertės turto.

Visi frakcijos nariai nurodė turintys vienokios ar kitokios vertės turto, nebuvo nė vieno kandidato, turto deklaracijoje surašiusio nuliukus.

Giminystės arba šeiminiais ryšiais šiame sąraše yra susijęs tik Paulius Aukštikalnis ir Nijolė Naujokienė. P. Aukštikalnis yra vedęs jos dukterį.

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ numeris rinkimuose: 7.

Darbo partija  

Darbo partija, vedama Seimo nario bei kandidato į merus Viktoro Fiodorovo (36 m.), į rajono tarybą taip pat siūlo 31 kandidatą.

Pirmajame dešimtuke rasime ir dabar rajono taryboje esančius asmenis: Indrę Fiodorovą (36 m.), Vygantą Vanagą (68 m.), Dangirą Kačinską (59 m.).Taip pat pirmame dešimtuke kandidatuoja Lietuvos sporto centro skyriaus vedėjas Arnas Argustas (41 m.), socialinė darbuotoja Kristina Kazakauskienė (41 m.), verslininkė Indrė Saldytė-Eigirdė (30 m.), dabartinis savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vytautas Grigas (67 m.), slaugytoja Svetlana Janeliūnienė (67 m.), socialinis darbuotojas, priklausomybių konsultantas Jaunius Sagatavičius (42 m.).

Partijos sąraše yra ir giminystės ryšiais susijusių asmenų – Fiodorovų, Kazakauskų, Šnurevičių šeimos.

Jauniausia frakcijos narė – 21 metų Gabija Kazakauskaitė, vyriausias – 68 metų Vygantas Vanagas.

Turtingiausia – I. Saldytė-Eigirdė, nurodžiusi turinti 250 tūkst. eurų vertės turto.

Jokio turto neturintys nurodė keturi frakcijos nariai: Jaunius Sagatavičius (42 m.), G. Kazakauskaitė, Urtė Vaitkevičiūtė-Subačienė (26 m.), Greta Sabašinskienė (30 m.).

Darbo partijos numeris rinkimuose: 8.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai

Seimo narės Jurgitos Sejonienės, kandidatuojančios į rajono merus, vedami konservatoriai į rajono tarybą siūlo tik 18 kandidatų, nors rajono taryboje yra 25 vietos.

Į rajono tarybą konservatorių sąraše kandidatuoja dvi šeimos. Tarp kandidatų yra Jurgitos Sejonienės vyras Vaidas Sejonas (47 m.), taip pat pirmuoju ir trečiuoju numeriu kandidatuoja sutuoktiniai Šlamai.

Šiuo metu nė vieno siūlomo partijos kandidato nėra dabartinėje rajono tarybos sudėtyje.

Pirmajame dešimtuke yra buvęs savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Pavolis (68 m.), istorikas Vaidas Banys (50 m.), LR Žemės ūkio rūmų savivaldos organizatorė Jūratė Jodeikienė (54 m.), šiuo metu darbo nurodęs neturintis Karolis Galvelė (28 m.), ūkininkė Justina Kočetova (41 m.), projektų vadovė Gintarė Kučiauskaitė (24 m.), mokytojas Vaidas Grišinas (49 m.), asociacijos vadovė Rita Stakniūnienė (58 m.). Taip pat sąraše rasime ir laikraštį „Kėdainių mugė“ leidžiančios įmonės direktoriaus pavaduotoją Rolaną Valionį (47 m.).

Vyriausia partijos kandidatė – Ona Šulcienė, 69 m. Jauniausia – Gintarė Kučiauskaitė, kuriai dabar yra 24 metai.

Turtingiausia – Justina Kočetova, nurodžiusi turinti 801 tūkst. eurų vertės turto.

Jokių pajamų neturinti nurodė viena partijos narė – Rimantė Zigmantavičienė (37 m.)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos sąrašo numeris rinkimuose: 9.

Liberalų sąjūdis

Sauliaus Grinkevičiaus (64 m.) vedamas Liberalų sąjūdis siūlo 28 asmenis į rajono tarybą. Sąraše yra dabartinėje taryboje esančių politikų: Sandra Barzdienė (29 m.), Virginija Baltraitienė (65 m.), Virmantas Pikelis (48 m.), Saulius Sinickis (49 m.). Pirmajame dešimtuke taip pat yra chirurgas Arvydas Kleiva (40 m.), medikė Jūratė Judickienė (60 m.), inžinierius Steponas Navajauskas (63 m.) buvęs „Lifosos“ administracijos vadovas, dabar esantis pensijoje, Juozas Baniota (67 m.).

Pačiame sąrašo gale yra ir buvęs savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis (56 m.).

Vyriausias sąrašo dalyvis – 77 metų Antanas Mikalauskas. Jauniausias – 28-erių Ugnius Petronis.

Turtingiausias yra kandidatas į merus S. Grinkevičius, nurodęs turintis daugiau kaip milijono eurų vertės turto.

Jokių pajamų neturintis nurodė vienas kandidatas – Kastytis Gudavičius (51 m.)

Liberalų sąjūdžio numeris rinkimuose: 11.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga

Į merus kandidatuojančio Daliaus Serafino vedama partija siūlo į rajono tarybą 20 narių. Bent pusė jų nurodė esantys ūkininkai. Šios partijos kandidatai taip pat yra vieni iš labiausiai pasiturinčių, lyginant su kitų partijų kandidatais.

Pirmajame dešimtuke rasime ir dabar rajono taryboje dirbančią Adelę Štelmokienę (70 m.), taip pat kandidatuoja ūkininkė Erlenda Turskienė (54 m.), ūkininkas Mindaugas Valantinas (40 m.), Dainius Petrovičius (26 m.), Vermenos ŽŪB vadovas Albertas Šilkaitis (66 m.), Remigijus Gružas (63 m.), darželio ūkvedė Ligita Šilanskienė (51 m.), ūkininkas Rolandas Liutkevičius (53 m.), ūkininkas Albertas Pavolis (63 m.). 

Vos tris narius taryboje dabar turinti partija dviejų veidų neteks. Į tarybą nebekandidatuoja Karolina Štelmokaitė ir Algimantas Kižauskas.

Vyriausia kandidatė – ir dabar rajono taryboje esanti 70-metė Adelė Štelmokienė.

Jauniausias kandidatas – 27-erių Dainius Petrovičius.

Turtingiausia ūkininkė Erlenda Turskienė (54 m.), nurodžiusi turinti 1,2 mln. eurų vertės turto.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašo numeris rinkimuose: 12.

Laisvės partija

Į merus kandidatuojančio Raivydo Rakausko (28 m.) vedama partija siūlo į rajono tarybą mažiausiai kandidatų – 16. Šios partijos sąraše kandidatuoja ir moksleiviai.

Dėl itin jauno kandidatų amžiaus, nemaža dalis jų nurodė neturintys visiškai jokio turto.

Pirmajame dešimtuke rasime Seimo narės Ewelinos Dobrowolskos patarėją Matą Petrokaitį (25 m.), „Batų namų“ vadovą Beną Maslauską (27 m.). Taip pat kandidatuoja Marta Gadišauskaitė (22 m.), Šarūnas Vakaris Nacevičius (25 m.), barista Enrika Pakštytė (22 m.), apskaitininkė Inga Rakauskienė (48 m.), vadybininkas Mantas Kulnickas (29 m.), med. registratorė Rasa Vareikienė (46 m.) bei studentas Titas Valionis (23 m.), kurio tėvas, kaip jau minėta, kandidatuoja su konservatoriais.

Jauniausia kandidatė – devyniolikmetė moksleivė Ieva Godliauskaitė.

Vyriausia – 48-erių Inga Rakauskienė.

Turtingiausias Benas Maslauskas, „Batų namų“ direktorius, nurodė turintis 283 tūkst. eurų. vertės turto.

Partijoje giminystės ryšiais susijęs kandidatas į merus R. Rakauskas ir septintuoju numeriu einanti jo mama I. Rakauskienė.

Laisvės partijos numeris rinkimų sąraše: 13.

Socialdemokratų partija

Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“

Darbo partija  

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai

Liberalų sąjūdis

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga

Laisvės partija

Vyriausias kandidatas: Liberalų sąjūdžio narys Antanas Mikalauskas – 77 metai. Jauniausia kandidatė: Laisvės partijos narė Ieva Godliauskaitė – 19 metų.

25 Komentarai

 • Verslininkės I. Saldytės-Eigirdės vyrui derėtų pasimokyti elementaraus mandagumo. Gėda, jei taip bus bendraujama ir su rinkėjais.

 • Balsuosiu uz Tamuli, gerai pasokom per vakaruska

  • is kur cia ta pavarde?

  • prie ko čia šokiai..? Na, jei tik tiek tamstai terūpi.
   Išskyrus Tamulį-daugiau nėra už ką balsuot.
   Valentinai, sėkmės.

 • radau durnių kaime apsimyžusį, padariau Kėdainių meru. Po jo durnysčių vėl patapsiu meru, ačiū Tamuliui chi, chi…

  • nebijai taip rašyt..?

 • Sauliau, nebūk tikras, kad tapsi meru. Daug kas Fiodorovą palaiko. Tai kur Tamulis su Grinkevičium pešasi Fiodorovas laimi!!!!

  • Tokie patys beraščiai goželiai ir palaiko fiodorovą, kuris bemokslis yra.

 • Tamulis jau parodė, kad sugeba miestą nusmugdyti taip, kad baisu darosi. Plius senų bebrų komanda pas jį. Jaunimas nustumtas,o priekį ponai bebrai 😀 kas norės tokius rinkti

  • nebijai taip rašyt..?

 • Žmones m lieji išrinkite mane aš pastatisiu kaime hidranta kad reikalui esant paimtume vandeni.

 • Rinkit mane olga paliko. Neduoda 🙁

  • oi prajuokinai.. 😀

 • Socialdemokratų – Nė cento pajamų neturintys nurodė keturi kandidatai – Alma Jociuvienė, Paulina Chomenko (22 m.), Gintautas Gronskis (26 m.) ir Evelina Raubienė (31 m.).
  Tai jie eina į valdžią pralobti? Ar kaip čia yra?

  • Pratęskit sąrašą: bei Sejonienė, bei Sejonas neturi nė cento nei sąskaitoje nei grynųjų. Baltraitienė su Pikeliu taip pat- nė cento sąskaitose nei grynųjų. Tikrų tikriausi melagiai arba išlaidūnai!! Tik patikėkit jiems valdžią, visus ubagais paleis!

 • Ubagai turbūt arba jau kažkokia afiora suka? Nuo kada Jociene ubage tapo? Cirkai kazkokie

 • Galvelius aukštojo neturi? Tai kam tada stumia ant Fėdės? Kad tas galveliu jonius rimto darbo nedirbęs. Gyrėsi kad mokytojas, o pasirodo pavežėjas Kėdaibius nori valdyti 😀 klaunas blt

  • Ka jis valdyti gali, nebent savo ozio barzda, kracauckiene jam tiktu i mylimukes.

 • Makalauskių Antonis vis kitoje sektoje per eilinius rinkimus.Kuo jisai tiktai nebuvo,a,kokioje kompanijoje nedalyvavo?Įsivaizduoju jį sekančiuose pas Armonikaitę jau ir su šešiaspalvių šaika…

 • Bičiūno brolis kaip teliukas baubė rinkos aikštėje su kažkokiais laukiniais 😀

  • Ko norėti iš to bičiuno brolio ir jo draugų, jei jie visi iš profesinės susirinkę.

 • toj as tau pabaubsiu ten rimti virai buvo

 • Jurai, tu esi beraštis, visi tai žino ir mato. Feisbuke noeko parašyt nemoki, paveiksliukus dėlioji, o jei parašai vieną žodį, tai du krūva klaidų. Pripažink, esi teliukas ir baubi kaip asilas su petroška ir arvaidu

 • Reikia darba parcijas kandidato Fedios paklaust ar smerkia ruZu siautejima Ukrainoj . Tokias sudetingais geopolitinias laikais turim tiksliai zinot ka renkam i miesto vadovus .

 • ir net be išsilavinimo, liūdna.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video