Infrastruktūros mokestis jau spėjo apkarsti

 Infrastruktūros mokestis jau spėjo apkarsti

BNS Irmanto Gelūno nuotr.

Jau kurį laiką rajone galiojantis infrastruktūros mokestis spėjo apkarsti ne tik gyventojams ir verslams, bet, ko gero, ir pačiai savivaldybei. Namus renovuojantys ar naujai statantys gyventojai tikrai nesidžiaugia papildomu mokesčiu, kuris neretai siekia ir kelis tūkstančius eurų, tad dažnas jų pasinaudoja savivaldybės numatytomis išimtimis, sudarančiomis kai kuriais atvejais galimybes to mokesčio nemokėti. Tačiau panašu, kad ydinga tvarka, kai mokesčio mokėjimo galima išvengti, jau ėmė erzinti ir pačius valdininkus, dėl to dabar rajono politikai puolė įvedinėti naujas tvarkas.

Žemės ūkio paskirties plotams nuolaidų nebebus

Kovo mėnesio rajono tarybos posėdyje paskutinis kėdainietis spėjo apsaugoti savo piniginę nuo ištuštėjimo pasinaudodamas lengvata, kuri leidžia būti atleistam nuo infrastruktūros mokesčio.

Kėdainių r. sav., Surviliškio sen., Kalnaberžės k. suplanavęs statyti ūkio paskirties pastatą, kurio plotas siekia kone 18 tūkst. kv. m, kraštietis būtų turėjęs sumokėti ir kone 7 tūkst. eurų siekiantį infrastruktūros mokestį.

Kodėl rajono valdantieji nuo žmonių pečių nenuima infrastruktūros mokesčio naštos ir šio mokesčio nepadaro tik simboliniu, nors tokią galimybę ir turi, deja, niekas net ir neaiškina.

Aut. past.

Tačiau nuostatuose buvo sąlyga, kad savivaldybės plėtros įmokos mokėtojas, statantis statinius žemės ūkio paskirties žemės sklypuose, kurių naudojimo būdai kiti žemės ūkio paskirties žemės sklypai bei specializuotų sodininkystės, gėlininkystės, šiltnamių, medelynų ir kitų specializuotų ūkių žemės sklypai 4-o tarifo teritorijoje, gali būti atleisti nuo infrastruktūros mokesčio.

Remiantis šia sąlyga asmuo nuo mokesčio buvo atleistas, tačiau jis – paskutinis laimingasis, kuris galėjo ja pasinaudoti, mat rajono taryba jau kitu sprendimu šią išimtį panaikino.

Kaip sakė rajono tarybos narys Dangiras Kačinskas, toks sprendimas buvo žingsnis teisybės link, mat pastaruosius kelis tarybos posėdžius buvo nagrinėjami klausimai, kuriuose ūkininkai vis prašydavo atleisti juos nuo infrastruktūros mokesčio.

„Labai džiaugiuosi, kad buvome kantrūs ir nuoseklūs ir maža teisybė buvo atkurta – ydinga išimtis nebegalios.

Prieš tai buvusių tokių klausimų nebesvarstysime ir nebereikės balsuojant susilaikyti“, – kalbėjo politikas.

Sumažino infrastruktūros mokesčio tarifus

Dar vienas priimtas sprendimas bus bent kiek palankesnis statantiems namus gyventojams ir verslams – buvo šiek tiek sumažinti įmokų tarifai, tad bendros sumos, kurias reikės sumokėti, kandžiosis šiek tiek mažiau.

Tiesa, mažėja ne visi tarifai – tik brangiausiose 3 ir 4 tarifo teritorijose.

3 tarifo teritorijoje įkainis už kvadratinį metrą siekė 10 eurų, dabar jis sumažėjo iki 7 eurų. Tuo tarpu 4 tarifo teritorijoje įkainis siekė 20 eurų ir buvo sumažintas perpus, iki 10 eurų.

Net jei statybas pradėsite plyname lauke, infrastruktūros mokesčio nebebus paprasta išvengti.

Aut. past.

Tiesa, ar tai labai drastiškai pakeis situaciją – didelis klausimas. Panašu, kad nei 10, nei 20 eurų už kvadratinį metrą siekiantis infrastruktūros mokesčio tarifas savivaldybei jokios realios naudos neatneš. Juo labiau naudos neatneš ir mažesni tarifai.

„Norint, kad surinktas mokestis padengtų infrastruktūros rengimo išlaidas, jis turėtų siekti mažiausiai 100 eurų už kvadratinį metrą. Bet mes suprantame, kad tai liečia gyventojus, verslininkus, todėl pasirinkome švelnų būdą, kai tarifai nėra dideli, ir Kėdainiai liktų konkurencingi lyginant su kitais gretimais rajonais“, – anksčiau sakė savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas ėjęs dabartinis savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Muznikas. Taip pat jis anuomet pridūrė, kad už tokius pinigus savivaldybė galėtų parengti tik kelis projektus, bet realūs darbai už tiek pinigų negalėtų būti vykdomi.

Tad kam tada apskritai reikalinga palikti tuos tarifus tokius, kurie, susumavus statomo ar renovuojamo namo kvadratūrą, pavirsta visgi vienam žmogui tikrai nemenka pinigų suma, taip ir neaišku.

Kaip atkreipė dėmesį D. Kačinskas, ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių filialo nariai, ir gyventojai sako, kad geriausia būtų, jei tarifas būtų simbolinis ir siektų vieną eurą, kaip, beje, yra ir kai kuriose kitose savivaldybėse.

„Centrinė valdžia kartais priima tokius įstatymus, kurie regionams visiškai netinka. Visi šitie atleidimai nuo mokesčio akivaizdžiai rodo, kad šis įstatymas regionams visiškai netinkamas. Buvo siūlomas vieno euro simbolinis mokestis, tačiau šis siūlymas palaikymo nesulaukė.

Ir nors sumažinti mokesčiai yra žingsnis į priekį, manau, kad reikės žengti dar vieną žingsnį, kad galiausiai viskas būtų taip, kaip turi būti“, – teigė D. Kačinskas.

Tačiau kodėl tas žingsnis nežengiamas ir kodėl rajono valdantieji nuo žmonių pečių nenuima tos mokesčio naštos ir mokesčio nepadaro tik simboliniu, nors tokia galimybę ir turi, deja, niekas net ir neaiškina.

3 Komentarai

  • Gal išvis tą eurą tegul padalija visiems mokesčiams per mėnesį ir tiek. Gaus biudžetas 2 mln ir galės pensijas mokėti.

  • Susimokės žmogai infrastruktūros mokestį,o savivaldybė nieko nedarys motyvuodama,kad surinkta permaža suma lyginant su sąmata ir tipo pasiūlys palaukti pakol visi numatyti apstatyt plotai sudės į vieną krūvą pinigėlius.Žodžiu,kombaino nekurs dėl kelių varpų ir nutars palaukt iki nunoks kitos .Galės tada statytojai piktintis ,kad pinigus atidavė,o savivaldybė nieko nedaro.Gatvę darytis,kanalizaciją ir vandentiekį vestis patys organizuosis ieškodami pigesnių variantų be papildomų išlaidų valdžios išlaikytiniams.

  • Šikam su boba po tiltu ir nemokam jokiu infruktūros mokesčių. O dar apšiktais pirštais ir papilstom

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video