Gimnazistai dalyvauja pažintinėse programose

 Gimnazistai dalyvauja pažintinėse programose

Vaidos Rastauskaitės nuotr.

Antanida Likšienė

Šėtos gimnazijoje 2022 metais įgyvendinta šviečiamosios gyvulininkystės programa „Augink, rūpinkis, mylėk“ pagrindinio ugdymo programos mokiniams. Programoje gimnazija dalyvauja pirmus metus. Šios programos įgyvendinimas gimnazijai nekainuoja, o mokiniai gauna daug informacijos ir įspūdžių: išeinama už klasės ribų, susipažįstama su gyvulininkystės gamybine ir mokymo aplinka.

Vyko į Okainių ŽŪB

Atrodytų, gyvename kaime, tad turėtume apie gyvulius žinoti daug. Deja, dabar kaimo žmonės nebeaugina gyvulių ir vaikų supažindinimą su karve, kiaule ar bite reikia organizuoti, tam ir reikalingos tokios programos.

Gimnaziją pirmiausia pasiekė užduočių knygelės ir dovanos dalyviams. Spalvingas ir akiai patrauklias knygeles naudojo mokytojai pamokose.

O pavasarį Okainių ŽŪB vadovas Vilius Samuolis sutiko priimti mus karvių fermose ir pats vedžiojo bei aiškino, kaip auga ir gyvena galvijai, ką reikia daryti, kad karvės duotų pieno.

Fermos Okainiuose labai modernios. Karvių šėrimas ir melžimas čia patikėtas robotams. Neįtikėtinai atrodo, kai karvės pačios ateina į vietą, kur jas apiplauna, pamelžia, pamasažuoja. Jos puikiai orientuojasi gana erdvioje karvidėje, randa pašaro ir netgi labai mėgsta šukuotis prie didelių šepečių.

Vaidos Rastauskaitės nuotr.

Važiavome į Okainius su penktokais. Benas Žagūnis gražiai apibendrino įspūdžius: „Karvės yra protingos ir žino, ko joms reikia. Jos nori laisvės“. Tajai Kmitaitei ir Meidai Tamašauskaitei didžiausią įspūdį paliko ką tik gimę veršiukai. Jie auga specialiuose nameliuose ir yra rūpestingai prižiūrimi.

Aplankė bičių ūkį ŽŪA

Kita grupė mokinių vyko į bičių ūkį Aukštųjų Kaplių kaime „Pas bitininką“. Bičių ūkio paslaptis atskleidė sodybos šeimininkė Vita Ardavičienė. Darbo yra daug, bet medus toks saldus!

Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje lankėsi 7–8 klasių mokiniai. Čia klausėsi garbių dėstytojų paskaitos, apžiūrėjo kabinetus ir laboratoriją, kuriose studijuoja gyvulininkystės mokslus būsimieji ūkininkai, gyvulių augintojai. Mokslas sudėtingas, nes kiekvienas ūkinis gyvūnas reikalauja specialios priežiūros.

Apibendrino veiklas

Spalio pabaigoje apibendrinome programos vykdymą renginyje. Projektų vadovė Antanida Likšienė papasakojo apie Žemės ūkio ministerijos organizuojamas pažintines programas mokiniams.

Vien gyvulininkystės šviečiamosios programos išvykose dalyvavo 83 mūsų mokiniai. Naudinga mokiniams ne tik pažintine prasme. Ypač svarbu, kad vaikai galėjo pamatyti darbo gyvulininkystės ūkiuose specifiką, o tai gali būti naudinga, renkantis profesiją.

Programą organizuoja Lietuvos žemės ūkio ministerija, o administruoja VšĮ Kaimo rinkų ir verslo plėtros agentūra „Litfood“.

Dalyvauja ir žuvininkystės programoje

Viktorinos nugalėtojas Žygimantas Šilkaitis./Vaidos Rastauskaitės nuotr.

Gimnazija antrus metus dalyvauja ir pažintinėje žuvininkystės programoje „Išauginta Europos Sąjungoje“. Išvykose į akvakultūros ūkius, Žemės ūkio akademiją dalyvavo 97 mokiniai.

Dalyvavimas tokiose veiklose suteikia naujų spalvų mokinių kasdieninėje pažinimo kelionėje.

Šiame renginyje socialinė pedagogė metodininkė Ilona Jakienė pristatė šalies mokymo įstaigas, kuriose galima įgyti gyvulininkystės profesijas.

Mokiniai dalyvavo viktorinoje ir buvo apdovanoti prizais.

Geriausiai pasirodė dešimtokas Žygimantas Šilkaitis. Jis puikiai išaiškino, kodėl karvės neduoda pieno: jas reikia pamelžti, reikia pašerti, prižiūrėti. Visur reikalingos žmogaus rankos ir išmintis, pasitelkiant ir protingas mašinas, tokias kaip Okainių ŽŪB.

Augink, rūpinkis, mylėk – tokiu šūkiu vadovautis reikia, kai kalbame apie gyvūnus ir gyvulius – mūsų, žmonių, palydovus ir bendrakeleivius Žemės planetoje.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video