Drauge su ornitologu pažino paukščius

 Drauge su ornitologu pažino paukščius

Organizatorių nuotr.

Balandžio 9 dieną mokinius kvietėme į edukaciją „Pažinkime paukščius drauge“. Edukacinį užsiėmimą vedė ornitologas metodininkas Gediminas Petkus.

Kėdainių „Ryto“ progimnazijos mokiniai sužinojo daugybę įdomių faktų apie Lietuvoje gyvenančius paukščius. Pavyzdžiui, kad Lietuvoje peri daugiau kaip 200 paukščių, kad varnėnas moka per 60 paukščių kalbų, o intelektualiausi yra varniniai paukščiai, kaip varnos traiško riešutus ir supasi ant šakos, o Lietuvos varnėnai niekada nelesa vyšnių ar trešnių, kad kovai mielai gyvena vieni šalia kitų, o kregždė per dieną pagauna apie 10 000 vabzdžių

Mokiniai taip pat sužinojo, kokie paukščiai gyvena šalia mūsų, kuo jie maitinasi, kaip suka lizdus, kad čiurlys niekada netūpia ant žemės ir yra antras paukštis, kuris išvysto labai didelį greitį, net 160 km/h, kad kai kurie paukščiai naudojasi strazdo „nemokama apsauga“, tai yra peri šalia jų, nes strazdai labai saugo lizdus, kaip atskirti žuvėdrą nuo kiro, kam reikalingi paukščių lipdukai ant langų.

Įdomu buvo sužinoti ir tai, kad paukščiai yra žieduojami siekiant nustatyti jų migracijos kelius, o Ventės Rage yra ištempiami patys didžiausi pasaulyje tinklai.

Taip pat ornitologas pasakojo, kiek laiko trunka išmokti atskirti paukščių garsus ir atskleidė daugybę kitų įdomių faktų.

Po edukacijos paukščius stebėjome pro žiūronus, klausėmės jų garsų.

Dėkojame orinotolgui Gediminui Petkui už edukaciją  ir bibliotekai padovanotą knygą „Laukinės gamtos glūdumose“ bei žurnalus „Paukščiai“. Buvo labai įdomu ir naudinga. Tariame iki kitų susitikimų!

Rasa Juknevičienė, M. Daukšos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video