Ar iš tikrųjų „Lifosa“ gali bankrutuoti ir kam tai gali būti naudinga?

 Ar iš tikrųjų „Lifosa“ gali bankrutuoti ir kam tai gali būti naudinga?

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Viešumoje pasirodžius informacijai apie tai, jog fosfatinių trąšų gamyklos „Lifosa“ darbuotojai neva dalijasi įtarimais, kad pakeitus bendrovės laikinąjį administratorių gali būti siekiama specialaus bankrotinimo, o įmonę per tarpininkus esą gali perimti bendrovės savininkas Andrejus Melničenka, kuriam yra taikomos sankcijos, buvęs ilgametis gamyklos vadovas Jonas Dastikas netyli ir savo nuomonę dėsto be jokių užuolankų. Tokius pareiškimus jis vadina niekiniais ir visiškai absurdiškais, tačiau pripažįsta, jog darbuotojai dėl galimo bankroto iš tiesų nerimauja. O kam jis būtų naudingas, ilgametis įmonės vadovas taip pat turi savo versiją.

Kam būtų naudingas „Lifosos“ bankrotas?

„Mintys dėl galimo „Lifosos“ specialaus bankrotinimo, pinigų plovimo yra absoliutus absurdas. Tokias mintis gali skleisti tik tie, kurie nesusipažinę su fosfatinių trąšų pasauline pramone, rinka ir kainų formavimo principais, – dėstė J. Dastikas. – „Lifosa“ yra pasaulinės trąšų pramonės rinkos dalis ir produkcija parduodama tik pasaulyje susiformavusiomis kainomis.“

Paklaustas, kam būtų naudingas „Lifosos“ bankrotas, apie kurį vis garsiau kalbama, J. Dastikas sakė: „Jis būtų naudingas mūsų konkurentams ir tiems, kurie gamina tokią produkciją ir importuoja į Lietuvą tokias pat trąšas. Jiems išeina geras biznis, nes užkelia kainas ir nebūtų konkurencijos iš „Lifosos“.

Pagrindiniai konkurentai yra Marokas ir Saudo Arabija. Šiais laikais Marokas yra visiškai netoli. Mus jau seniai stūmė ir galiausiai iš Indijos rinkos išstūmė Saudo Arabija. Anksčiau mes daug parduodavome produkcijos Indijos rinkoje. Paskutiniu metu tokios produkcijos labai daug pradėjo gaminti Kinija. „Lifosa“ ten anksčiau eksportuodavo ir Kinija sunaudodavo apie 30 proc. pasaulio eksporto. Dabar Kinija jau pati apsirūpina ir netgi dalį eksportuoja.

D. Umbraso lrytas.lt nuotr.

Pagrindiniai „Lifosos“ produkcijos pirkėjai buvo išsidėstę aplink Baltijos jūrą, taip pat ir Ukrainą. Įvedus sankcijas, dalis pirkėjų nenori turėti reikalų su „Lifosa“, nes ji yra sankcionuota. Šiuo metu dėl sankcijų dalis pirkėjų Europoje atsisako pirkti „Lifosos“ produkciją ir ši įmonė yra priversta rinkos ieškoti tolimesnėse šalyse – Pietų ir Šiaurės Amerikoje, dėl to labai padidėja logistikos išlaidos.“

Paaiškino trąšų rinkos veikimo principą

Buvęs gamyklos vadovas nuosekliai paaiškino trąšų pramonės veikimo principus remdamasis konkrečiu „Lifosos“ pavyzdžiu.

Nors administratoriai giriasi, kad čia jų dėka buvo gautas toks pelnas, aš suprantu, kad administratoriai ir toliau nori iš „Lifosos“ gauti pajamas ir ją kontroliuoti, įrodinėja savo reikalingumą ir būtinumą. Taip galimai visuomenė ruošiama įmonės bankroto atveju kaltę suversti pačiai įmonei ar A. Melničenkai.“

J. Dastikas

„Penkerius metus mūsų dalinė akcininkė buvo Amerikos kompanija „Cargill“ ir pagal jos ilgalaikius stebėjimus fosfatinių trąšų gamyklos vidutiniškai penkerius metus savo produkciją parduoda aukščiau savikainos, o dvejus metus – žemiau savikainos. Tai aiškinama tuo, kad fosfatinių trąšų poreikis pasaulyje nuolat auga, per metus 2–4 proc. Pasiūla taip pat auga, bet netolygiai, tik tada, kai pastatomos naujos gamyklos arba išplečiami senųjų pajėgumai. Tada pasiūla viršija paklausą ir kainos pradeda kristi. Įmonės, kurių produkcijos savikaina aukšta, užsidaro arba bankrutuoja.

Tų įmonių, kurių produkcijos savikaina aukšta, išgelbėti paprastai nepadeda nei bankai, nei tuo labiau konkurentai. Užsidarius keletui įmonių, pasiūla sumažėja ir dėl to kainos vėl pradeda augti. Likusių įmonių pelnai didėja, bankai siūlo paskolas ir paprastai statomos naujos įmonės arba plečiamos veikiančios. Tai užtrunka apie 3–4 metus. Po to pasiūla vėl viršija paklausą ir dainelė vėl prasideda iš naujo. Taip kad tos kainos taip ir svyruoja“, – aiškino J. Dastikas.

Anot jo, „Lifosos“ produkcijos savikaina niekada nebuvo labai žema ir pelnai lyginant su apyvarta nebuvo dideli. O nukritus kainoms, įmonė dirbdavo nuostolingai.

„Savikainą daugiausia lemia žaliavų kaina, kuri mano darbo laikais sudarydavo nuo 70 iki 85 proc., o likusią dalį sudaro logistika, energetika, eksploatavimo išlaidos ir mokesčiai.

„Lifosa“ savo produkciją pardavinėja pasaulinėmis kainomis, nes kitaip negali. Žemesne kaina parduoti negali, nes žaliavas perka iš įmonių, kurios ir pačios gamina tokį produktą.

Šiais laikais informacija sklinda labai greitai ir kolegos greitai imasi priemonių – arba pakelia žaliavų kainą, arba iš viso jų nebeparduoda. Čia tas pats, kas turguje pardavinėti lašinius: jeigu gadinsi rinką, kiti pardavėjai arba išvys tave iš turgaus, arba imsis kitokių žiauresnių priemonių, – palygino pašnekovas. – Įvedus sankcijas, prie savikainos „Lifosoje“ prisidėjo dar viena dedamoji – sankcijos. Ir tai gana nemaža dedamoji. Bijau, kad „Lifosos“ sukauptų lėšų ilgam neužteks, kad ji atlaikytų kainų nuosmukį.“

Aš pažįstu visus darbuotojus, kurie supranta apie fosfatinių trąšų gamybą ir nė iš vieno negirdėjau, kad kaltintų „Lifosą“ specialiu bankroto siekiu. O įmonė eina bankroto link tik dėl to, kad produkcijos savikaina žymiai padidėjo. Ypač dabar ji labai padidėjo dėl jai taikomų sankcijų.

J. Dastikas

Netiki siekiu specialiai privesti įmonę prie bankroto

J. Dastikas prisimena, kad 2000 metais „Lifosai“ grėsė absoliutus bankrotas. Tada krizė tęsėsi 4 metus, o įmonę išgelbėjo būtent A. Melničenka. Buvę akcininkai pardavė įmonę jam, jis sudarė sąlygas dirbti ir „Lifosa“ per dvejus metus atsigavo.

Buvęs „Lifosos“ vadovas nesupranta kalbų neva A. Melničenka siekia specialiai į bankrotą atvesti gamyklą, nes, pasak jo, oligarchui iš to nebūtų absoliučiai jokios naudos, o tik sugadintų savo prestižą.

„Be trąšų ,A. Melničenkos įmonės dar gamina daugiau kaip 100 mln. tonų anglies, elektros energijos tiek, kiek gamindavo dešimt Elektrėnų elektrinių geriausiais laikais, šilumos per dvi valandas pagamina tiek, kiek „Lifosa“ per metus – taip kad jie dar papildomai pajamų gauna iš energetikos ir jo įmonių pelnas, mano žiniomis, per metus sudarydavo 2 mlrd. dolerių. Todėl jam užsiiminėti kažkokiais pinigų plovimais, kaip čia aiškinama, absoliuti nesąmonė. Tuo jis tikrai neužsiims, – įsitikinęs J. Dastikas. – Įsivaizduokit, tai yra paties A. Melničenkos įmonė, jis ją subankrotina, paskui subankrutavusią kažkaip perperka… Jam, uždirbant 2 mlrd. dolerių pelno per metus, „Lifosa“ yra lašas jūroje.“

Bijau, kad „Lifosos“ sukauptų lėšų ilgam neužteks, kad ji atlaikytų kainų nuosmukį.“

J. Dastikas

Kompanijos vertybinė politika

Prisimindamas savo ilgus darbo metus gamykloje, buvęs jos vadovas pasakojo, kad kompanijos valdymo politikos naudą pajuto ne tik gamyklos darbuotojai, bet ir Kėdainių miestas.

„Dabar atsirado naujas terminas – vertybinė politika. Kai aš dirbau, kompanijos politiką tikrai buvo galima vadinti vertybine: pirmiausia iš mūsų buvo reikalaujama darbų saugos, aplinkosaugos, darbo sąlygų gerinimo ir tik ketvirtoje vietoje buvo pelno siekimas. O dar gavus tą pelną, buvo nuostata dalį jo skirti tai bendruomenei, kurioje yra gamyklos. Kėdainiai irgi tą yra pajutę, – kalbėjo pašnekovas. – Ta labdara irgi buvo skiriama pagal tam tikrą politiką, tam, kad nebūtų piktnaudžiavimų ar išdalijama kokiems pažįstamiems.

Priemonės turėjo būti suderinamos su vietos valdžia, o taip pat ir su „EuroChem“ vadovais. Buvo rekomenduojama paramą skirti švietimui, vaikų sportui, sveikatos apsaugai. Nerekomendavo remti sportininkų profesionalų. Visas dėmesys buvo skiriamas augančiai kartai. Ir tam A. Melničenko lėšų negailėjo.“

Ar bus kam gelbėti „Lifosą“?

Prakalbus apie dabartinę „Lifosos“ situaciją, J. Dastikas svarstė, jog kitą kartą įmonei atsidūrus ties bankroto riba, vargu ar bus kam ją gelbėti.

„Kadangi „Lifosos“ gaminamų trąšų savikaina dabar labai aukšta, nežinau, kas galėtų tą padaryti. Juolab kad dabar ir pačiam A. Melničenkai taip pat taikomos sankcijos, – pažymėjo pašnekovas. – Taip, kiek man tenka girdėti, darbuotojai baiminasi, kad įmonė gali bankrutuoti. Tačiau viešoje erdvėje teigiama, kad darbuotojai įtaria, jog A. Melničenka specialiai siekia bankroto.

Aš pažįstu visus darbuotojus, kurie supranta apie fosfatinių trąšų gamybą ir nė iš vieno negirdėjau, kad kaltintų „Lifosą“ specialiu bankroto siekiu. O įmonė eina bankroto link tik dėl to, kad produkcijos savikaina žymiai padidėjo. Ypač dabar ji labai padidėjo dėl jai taikomų sankcijų.

Ir čia jos neišgelbės nei joks administratorius, nei jokia kita kažkokia įmonė, kuriai ją galimai parduos. Čia gali tekti skirti ypatingai daug lėšų jai atsigauti. O kas gali pasaulyje tai padaryti šiuo metu, tai aš tokių įmonių nežinau.“

Ilgametę darbo patirtį „Lifosoje“ turintis buvęs jos vadovas dar kartą pakartojo, kad gamyklai bus labai sunku išgyventi kainų nukritimo laikotarpį. Nepaprastai sunku. Ir jeigu nebus paramos iš niekur, jos likimas gali būti tragiškas.

„Dabartiniai „Lifosos“ vadovai stengiasi tęsti jos veiklą, deda pastangas, kad ji išgyventų, bando kalbėti su valdžia, bet kad valdžia nieko negirdi. Savo laiku, kai buvome puolę į labai didelį bankrotą, padėjo dar a. a. Algirdas Mykolas Brazauskas, kuris neleido atjungti energijos. Būtume užšalę ir palaidoję fabriką, o taip pat tuomet padėjo buvęs ilgametis susisiekimo ministras ir „Lietuvos geležinkelių“ vadovas Biržiška“, – apie valdžios pastangas anuomet gelbėti gamyklą pasakojo J. Dastikas.

Paklaustas, kam būtų naudingas „Lifosos“ bankrotas, apie kurį vis garsiau kalbama, J. Dastikas sakė: „Jis būtų naudingas mūsų konkurentams ir tiems, kurie gamina tokią produkciją ir importuoja į Lietuvą tokias pat trąšas. Jiems išeina geras biznis, nes užkelia kainas ir nebūtų konkurencijos iš „Lifosos“.

Aut. past.

Abejoja administratoriaus reikalingumu

Šių metų gegužės 23 d. baigiasi laikinojo „Lifosos“ administratoriaus „Finance Guru“, kuris turėjo užtikrinti įmonės veiklos skaidrumą ir stebėti, kad jokie pinigai nenukeliautų sankcionuotiems asmenims, įgaliojimai. Per visus tuos metus administratorius buvo kaltinamas pernelyg varžantis ir kontroliuojantis gamyklos veiklą, kilo nesutarimų su įmonės administracija.

Dabar iškilo svarstymų, ar apskritai administratorius yra reikalingas. Tačiau laikinojo administratoriaus atstovas Rimvydas Vaštakas su tokiais svarstymais nesutinka ir ne kartą yra sakęs, kad atlieka tik jam pavestą darbą vadovaudamasis visais LR įstatymais ir dėl to gamykla dirba pelningai. Tačiau šiuo klausimu J. Dastikas turi savo nuomonę.

„Kaip supratau, administratorius labai kontroliavo ekonominę gamyklos veiklos dalį. Kai aš dirbau, buvo specialus Audito skyrius, kuris kontroliuodavo, kad nebūtų jokių machinacijų. Buvo pasamdyta Vokietijos kompanija, kuri buvo atsakinga už pardavimus, nes paprastai per daug įmonių atsiranda visokių machinatorių. Žaliavas pirkdavo centralizuotai pats „EuroChemas“. Mes buvome atsakingi tik už gamybą, kokybę, darbų saugą, aplinkosaugą, darbo sąlygas“, – kalbėjo buvęs vadovas.

J. Dastikas dar kartą pakartojo jau ne kartą išsakytą mintį: „Kol nepanaikins sankcijų, „Lifosa“ negalės normaliai dirbti. O aš suprantu, kad sankcijos bus tol, kol tęsis karas. Ar atlaikys „Lifosa“ ir ar užteks jai turimų resursų, nežinia. Jeigu lygintume užpernai ir pernai metų pelnus, nors produkcijos kainos buvo labai geros, tai yra nepalyginami dalykai.

Nors administratoriai giriasi, kad čia jų dėka buvo gautas toks pelnas, aš suprantu, kad administratoriai ir toliau nori iš „Lifosos“ gauti pajamas ir ją kontroliuoti, įrodinėja savo reikalingumą ir būtinumą. Taip galimai visuomenė ruošiama įmonės bankroto atveju kaltę suversti pačiai įmonei ar A. Melničenkai.“

Su sankcijomis gyvena jau nuo 2014 metų

Galbūt daug kam bus naujiena, tačiau, anot J. Dastiko, su sankcijomis „Lifosa“ gyvena jau nuo 2014 metų, kai buvo užimtas Krymas ir prasidėjo karas Donbase, tik jos buvo taikomos ne pačiai gamyklai, bet kai kuriems asmenims ir įmonėms, kurie yra susiję su Putinu ir turi akcijas įmonės, kuriose gaminamos žaliavos.

„Mūsų valdančios organizacijos juristai „EuroChem“ reikalavo, kad mes iš tokių įmonių nepirktume produkcijos. Mes taip ir darėme, jei tik, žinoma, žinodavome, kad jų akcininkai yra susiję su Putinu. Bet mums jokio sąrašo niekas nepateikė, kurie asmenys ar įmonės yra sankcionuoti, todėl nebuvo taip paprasta žinoti, iš ko galime pirkti produkciją, o iš ko ne“, – apie ilgus metus besitęsiančius gamyklos vargus pasakojo buvęs jos vadovas.

Taip pat jis pabrėžė, kad tai, apie ką kalbėjo, yra susiję tik su fosfatinių trąšų pramone. Kitų trąšų, pavyzdžiui, azotinių, kalio trąšų gaminimo ir pardavimo principai yra visai kitokie.

„Rinkos aikštė“ taip pat kreipėsi ir į „Lifosos“ administraciją su klausimais apie galimą tyčinį bankrotą. Tačiau atsakymų redakcija dar nesulaukė. Kai tik jie bus gauti, straipsnį papildysime.

39 Komentarai

  • Karo pabaiga visiškai nebūtinai sutaps su sankcijų pabaiga. Sankcijos ir po karo gali tęstis dešimtmečius.

    • neleiskit pries pilnatis tokiu straipsniu, lensbiergu- pedo partijos gerbeju smegenai persisuke buna, pradeda jankei nusisneketi stipriai

  • Galiu tik tiek pasakyti,kad Kėdainiai be Lifosos taps nusmurgusiu Lietuvos centro rajonu ir nereikia pūst arabų,kad centrinė Vilniaus bukalaurinė valdžia,vykdydama visiems gerai žinomų užsienio užsakovų nurodymą,neatlieka to juodo darbo žlugdant ir taip vos kvėpuojančią chemijos pramonės gamyklą.

    • Laukiam Mažeikių naftos likimo

  • pedo partija dirba isijuosus atsiraitojus rakoves su iskripeliska partija

  • Konservatoriai kalti, kad ruskynas daužo Ukrainą ir todėl jo oligarchai gavo sankcijas?

    • Konservai kalti, kad partijoj pedofilu smarve, jie kvieciasi patys kacapus, kad mus uzpultu, isplautasmegeni

  • Administratoriu pasodinkite ant minimumo ir pasibaigs noras vadovauti .

  • Pritariu. Admonistratorių ant minimumo. Gal ir užtektų, kad digtų tiek, kuekvuždirba darbininkas. O Lifosa tampa politiško trumparegiškumo auka.

  • Labai rimtax ir gilus J. DASTIKO padisakymas. Matosi, kD išmano gamyklos reikalus. Nu ją – ruoškitės . 1000 darbuotojų ne už ilgo ieškos darbo. Pragyvenimas Kėdainiuise smuks.Žmogui bus tik sunkiau. Tokia valdžia Lietuvoj dabar

    • Žinant koks ten švogerynas, tai labai nepasijaus.

    • Baisu, kas vyksta
      Ir valdžiai Lietuvos nesvarbu. Atvirkščiai. Griauna ligononę, griauna Lifosą. Seniai tokio gero straipsnio neskaičiau. JONAS DASTIKAS- direktorius iš didžiosios raidės. Taip išmanyt visą gamybą ir veiklą įmonės. Tą straipsnį visi turi perskaityt. Pirmiausia Lietuvos valdžia!!!.

  • Jeigu taip ir toliau bus primyšim šlamučiui į burną…

  • Praėjus kiek tai laiko, kai po šalnų pradės žydėt alyvos ir bus skaičiuojami viščiukai,ar nebus Lietuvos paklausta kas gi tiek daug iš jos veikėjų prisidėjo prie kilusio bardako Ukrainoje?Juk puikiai žinome apie bačkininkus maidane,kur ,ką besakytumėte,buvo organizuojamas ,taip taip,teisėtai išrinkto prezidento vertimas iš balno.Pas mus ,šit,patriukšmavo grupelė ir dabar va teismas jiems su fanfaromis gręsia…O ten ,koks ten bebuvęs -teisėtas pagal konstituciją vistik…Aha,nepasirašė Vilniuje asociacijos sutarties su jievrosąjūzu .Juk galėjo palaukt kaip dabar ir mes laukiame ateinančių rinkimų,kad išvyt bukalaurus .Teisėtai.Ir šiaip kas mūsiškiams pasidarė,kad jie svetimomis ligomis susirgo ir visai nesirūpina savo pačių šalimi?Paduok jiems Taivanį,Kiniją ar Lukašenką…Še rusai ir užpuolė Ukrainą,kad lietuviai iš pasiutimo nesiimtų Maskvos vartų šturmuoti.O nuo tų dabar Kitajus užsikrės ir imsis Taivanio.Batka ko gero irgi ims ką nors taršyti.Mūsų supersipatriotėję valdžiažmogos suveikė kaip mielės ukrainietiškos brogos statinėje ir ši ,trūkus lankams,va kokį zeveriuką Jauropai užtaisė.Lifosa su savo sankcijomis ir galimu bankrotu čia tik baikos .

  • Nu ka visi 1000 zmoniu lieka susukti kas labai dabar aktualu“slava ukraine’!gerojem slava!

    • Ir viskas per tuos haholus, rupi matai valdziai sitie parsai, o ne mes lietuviai

  • Antraštėje klausimas, kam tai gali būti naudinga..? Naudinga gali būti kėdainiečių sveikatai. Tiksliau ne gali būti, o bus. Uždaryti ir viskas.

    • Galva prasipusk durneli, visa pramones gal dar rajona uzdaryt siulai? Cukrus netrukdo dar tau pedo partijos gerbejau?

      • Jei būtum bent kažkiek protingesnis, tai skirtum cheminę taršą nuo organinės. Bet matosi, kad mokykla ir mąstymas ne tau. Pagarbiai.

        • Jei butum kazkie issimokslines, tai suprastum, kad niekas neleistu dirbti tokiom imonem, bet kaip esi durnelis(e) tai panasu, kad ir tave skrusdeles puola ( kaip dvaro boba)

          • Jeigu būtum bent kažkiek protingesnis, tai suprastum, kad bananų respublikoje galėtu veikti ir 10 kartų taršesnės įmonės. Ir marš atgal į mokyklą gramatikos pasimokyti. Matosi, kad tupas kaip stalas.

  • Lietuva nebeturi ukišku protingu gaspadoriu.Lietuva turi tik neišmanėlia valdžia kuri moka tik viska ardyti naikinti .kad tik nieko neturėti.kad tik žmones nubiedninti. Nesugeba nieko sukurti.pastatyti ….Nera ukiškumo.neturi sugebėjimo jokio.Svarbiausia klauso Europos sąjungos.o savo istatymu.savo institucijos ner…..

  • Mieste gal kokie 3000 tūkst. žmonių ir gauna tiesioginės naudos iš gamyklos. Tuo tarpu Kėdainiuose ir priemiestinese gyvenvietėse 30 000 gyventojų nuodijami, neįmanoma atidaryt langų, vaikų išleist į lauką, pagyvenę skundžiasi pablogėjusia sveikata. Po Ukrainos pergalės maskalynas turės mokėt reparacijas už agresija ir tada ES nustačius kainos lubas , nupirks iš ruZu pusvelčiui trąšų, o mūsų miestas be nuodų gamyklis bus žymiai švaresnis

    • Nustatė naftai na ir kas gavosi?Perka indai kaip pirkę net už didesnę nei tavo lubos…O Jiewropa kaip ožys prie kiemo vartų užsispyrus .Tiesa,vengrai su austrais skersą ant tų sankcijų deda ir atsipūtę juokiasi iš sankcijuotojų,perkančių brangesnius amerikanskus energetinius produktus.Aha,besmaugdami rusyną net nepamatė,kad šie savo medinį rublį vėl įjungė į pasaulinės valiutos srautą,nes visi kas perka,dabar atsiskaito rubliais.O tokie kaip tu,linkintys Lifosai bankroto ir iš to galvodami kvėpuosiantys geresniu oru-esate va tie buvę komunistiniai stukačiai ir tikriausi piktavaliai,verti tik spjūvio į savo durnas charias.

  • Kodėl tyli Lifosos darbuotojai ir jų profsąjunga,matydami bukalaurų atliekamus dusinimo veiksmus.Jonaviškiai buvo prieš Lidą užstreikavę,o kodėl mūsiškiai nevažiuoja prie seimo? Manyčiau ,kad ir rajono gyventojai prisidėtų prie jų,nes Lifosa yra pagrindinė rajoninio biudžeto pildytoja.Ar jau užmiršome dovanų gavę Areną?Nejau taip ir leisis gamykla būt nuskausminta ir nunešta nuo vaizdo dėl valdžiasnukių lindimo amerikoniškon rudojon?Kodėl belgiška ir kitos trąšų gamyklos gali dirbt be sankcijų,o mūsų glušelių valdžia nei piršto nepajudina dėl Lifosos?Tūkstantis naujų bedarbių tokiems Kėdainiams-smūgis ne tik kad žemiau juostos-tai smūgis lygus nokautui.

  • Šlamos turi nešdintis lauk. Per tokius bankrutuos Lifosa. Da mat su savo boba sėdi taryboj. Vemt noris nuo tokių.

    • O tu toks apgailetinas apsimyzes varguolis esi, kad pavydi Slamams to, ko tu per visa gyvenima nesi pasiekes, savo pragertu kiaules snukiu 😀 😀 😀

  • Organizuokitės gynybą,nes niekas kitas jumis nepasirūpins.Nuspręskite kada važiuojate į Vilnių,kvieskite miestelėnus ir kaimo žmones į palaikytojų gretas,nelaukite iki baigsis finansiniai resursai,nes tada jau tikrai ateis sūdna diena.Manyčiau kad transportu padės ir kiti geros valios darbdaviai,nes tai visų reikalas gint savo konstitucinę teisę į darbą.Kitaip ateis ir jiems galas,nes šiandie nusmaugę Lifosą,kitą dieną ims smaugti Cukrų ar dar ką nors darbą duodantį.

  • Neįmanoma buvo langų atsidaryt, kai dirbo, o dbr gali kvėpuot pilna krūtine . Sovietmečiu išvis buvo katastrofa, per lietų išėjęs į miestą su lietsargiu, gryzdavai nuo chemijos išmetamos sieros su skyletu lietsargiu. Dabar vėl kremliaus oligarchas melnicenko valdė gamykla, negali atmesti, kad tyčia nuodijo miestiečius maskaliu vietininkas. Realiai per arti miesto sovietmečiu pastatyta ta ganyklą, turėtų būti bent kokie 8 km.,, nuo miesto. Aš vienareikšmiškai už šio fabriko uždarymą. Stato dviračių šiuolaikiškų gamykla, už metu įdarbins 600 žmonių ir turės kur dirbt kėdainiečiai ir mieste kvėpuosi pilna krutine

    • Kas buvo prie tarybų ir kas dabar-nepalyginami dalykai.Taučiūnų miškas visa tam rodiklis.Žaliuoja kaip rūta…O buvo sunykęs.Gorkio srities Dzeržinske ,jei būdavo rūkas,tai moterų kaproninės kojinės išsileisdavo ,bet dėl Kėdainių negaliu to tvirtinti.Anuo metu ir pajėgumai gamyklos,ir technologijos buvo kitokie,ir miestas taip nesiplėtė.Kaip ten bebūtų,gamykla pastatyta pagal vadinamą vėjų rožę,t.y. pavėjui vyraujantiems vėjams.Todėl į miestą pūsteli tik rečiau pasitaikantis pietų ar ten kitoks panašus vėjas.Savo pezalais nevaryk Dievo į medį,žmogau,nes paskui jo ir su pyragu nebeprisikviesi.

  • Konservatoriai kalti del gamyklos nedarbo jiems zmones nerupi

    • Jiems Taivanis,Kinija do Belorusija terūpi jau nebekalbant apie Ukrainą.Elgiasi jie pagal dabartinių neprietelių patarlę- mušk savus ,kad svetimi tai matydami bijotų…O ko norėt iš jų,kai valdančiose pozicijose bukalaurai ir pagal giminystės ryšius į postą sukišti anūkai?Yra toks malonus dėdulės širdžiai keiksmažodis-nepotizmas,kuriuo remiantis dabar Lietuvoje ir burbuliuoja ši politinė pelkė….

      • Apgailėtinas demagogas! Pasisakė aiškiai :geriausiai – rusai ir AMB. O pats lifosą buvo pavertęs darbo partijos UABu, senelių prieglauda… Įidarbinti tik savi ir už dovanas…. atlyginimai vergiški až pamaininį darbą… Kalnai atliekų ir smarvė.

  • Eik tu i pencija nelindes pastoviai.Bepigu buvo vadovaut Lifosai kai viskas buvo sudeliota is Melnicenkos puses,kazi ka dabar privadovautum.Sedejai pinigus saujom semei,zmonem algom pinigu gailejai,savus visus i administracija sudarbindavai nauju etatu pridares,dabar sneka isai cia vadovas,apgailetinas.Fui….

  • Kad ir kas bet ką bepasakotų ar įtikinėtų, žinau tik vieną – nėra dūmų be ugnies… arba kaip mėgstama sakyti – kas gali paneigti, kad … o kad „Lifosa“ rakštis kitiems fosforinių trąšų gamintojams – konkurentams, tai tiesa… prisiminkime „Kemira-Lifosa“ likimą, kai ją nupirko „YARA“…

  • […] „Rinkos aikštė“ neseniai rašė, jog buvęs ilgametis „Lifosos“ vadovas Jonas Dastikas taip pat teigė manantis, kad kalbos apie įmonės subankrotinimą ir jos perėjimą į A. Melničenkos rankas – fantazijos. Pasak jo, oligarchui iš to nebūtų absoliučiai jokios naudos, o taip jis tik sugadintų savo prestižą. […]

  • […] prognozuoti vos pradėjus įmonę kontroliuoti valdžios paskirtam laikinajam administratoriui. O ir buvęs ilgametis šios gamyklos vadovas Jonas Dastikas, pasigirdus pirmiesiems svarstymams apie… Galiausiai, jo spėjimai dėl „Lifosos“ galimo žlugdymo pasitvirtino. Tuo tarpu šiai […]

  • […] vos pradėjus įmonę kontroliuoti valdžios paskirtam laikinajam administratoriui. O ir buvęs ilgametis šios gamyklos vadovas Jonas Dastikas, pasigirdus pirmiesiems svarstymams apie… Galiausiai, jo spėjimai dėl „Lifosos“ galimo žlugdymo pasitvirtino. Tuo tarpu šiai […]

  • […] prognozuoti vos pradėjus įmonę kontroliuoti valdžios paskirtam laikinajam administratoriui. Apie tokią grėsmę dar tuomet įspėjo ir buvęs ilgametis AB „Lifosa“ vadovas Jonas Dastikas. Galiausiai, kaip dabar jau paaiškėjo, jo spėjimai dėl „Lifosos“ galimo žlugdymo […]

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video