Buvimas kartu gydo

 Buvimas kartu gydo

Asmeninio archyvo nuotr.

Lina Urbštonavičė, vyresnioji priešmokyklinio ugdymo mokytoja

Labūnavos pagrindinės mokyklos Pelėdnagių ,,Dobiliuko“ skyriuje jau ne vienerius metus vykdomas tęstinis sveikatos projektas ,,Buvimas kartu gydo 4“, finansuojamas Kėdainių rajono savivaldybės. Projekto tikslas – sudaryti sąlygas tėvams ir vaikams, bendruomenės nariams kurti darnius tarpusavio santykius, stiprinti psichinę sveikatą.

Projektas startavo linksmai ir aktyviai, judant šokio ritmu. „Linksmojoje penkiakovėje“ vaikai išbandė smagias rungtis. Naujai įsigytas sporto inventorius leido vaikams smagiai įsitraukti į sportines veiklas, aktyvinti fizinį aktyvumą, tobulinti bendravimą bei bendradarbiavimą, stiprinti  psichinę sveikatą.

Zumbos trenerė Jurgita visiems atvėrė duris į dar neatrastą  muzikos bei judesio pasaulį, kuriame galėjo laisvai, nevaržomai šokti, dalintis šypsenomis, gera nuotaika. Zumbos treniruotės sustiprino vaikų pasitikėjimą savimi, išlaisvino kūno plastiką,  pakėlė nuotaiką.

Sutelkti bendruomenės narius padėjo Šeimos santykių lektorius, trijų sūnų tėtis, sertifikuotas kūno psichoterapeutas Lietuvos neformaliojo švietimo centro karjeros konsultantas, psichologas V. Arvasevičiaus. Paskaitose dalyvavę bendruomenės nariai išėjo nešini pakilios nuotaikos, pasisėmę žinių ir žinojimo, kad buvimas kartu gali gydyti.  Keletas minčių po susitikimų: ,,…lankėmės abejuose susitikimuose pas psichologą Vaidą Arvasevičių.

Susitikimas su psichologu leido kitu kampu pasižiūrėti į stresines situacijas bei problemas, turinčias įtakos gyvenimo kokybei. Gavom daug naudingų patarimų, kuriuos tikrai pritaikysime bendraujant su vaikais. Psichologo profesionalumas leido būti mums atviriems, nesijausti blogais, kad netinkamai auklėjam vaikus. Labai nuoširdžiai ačiū už susitikimus su psichologu‘‘; ,,…džiaugiuosi sudaryta galimybe susipažinti bei padiskutuoti aktualiais vaiko ugdymo bei šeimos narių tarpusavio santykių klausimais su šauniu specialistu V. Arvasevičiumi.

Apie tai, kaip nėra ,,patogių“ vaikų, kaip svarbu ugdyti vaiko pasitikėjimą savimi bei sukurti tvirtą tarpusavio (vaikų ir tėvų) ryšį, suteikti laisvę, bet tuo pačiu išlaikyti šalia savęs. Dar vienas žingsnis į priekį vaiko ugdymo procese. Kai žinome daugiau, galime geriau.‘‘; ,,…atrodo susitikimai trumpi, tačiau labai daug praplėtė akiratį, pamokė ir patarė dauguma kasdienių klausimų. Norėtųsi daugiau tokių seminarų, nes matosi, jog ne man vienai, bet ir kitiems kyla begalės klausimų, nepriklausomai kokio amžiaus vaikus turi. Po susitikimo asmeniškai paprašiau kontaktų, kadangi tikiuosi ir ateityje sulaukti pagalbos iškilus klausimams.“

Tik susitelkę kartu, mes galime daug nuveikti ir pasiekti.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video