Ar rajono savivaldybė tikrai diskriminuoja vaikus?

 Ar rajono savivaldybė tikrai diskriminuoja vaikus?

Vaikams, kurie gyvendami rajonuose mokosi mieste esančiose ugdymo įstaigose, yra teikiamos nemokamo pavėžėjimo paslaugos. Tuo tarpu tie moksleiviai, kurie gyvendami mieste nori mokytis rajone esančioje ugdymo įstaigoje, taip pat gali gauti kompensaciją važiavimo išlaidoms, tačiau to turi prašyti atskiru prašymu. Nepaisant to, kad tokia tvarka rajono savivaldybėje egzistuoja jau seniai, rajono tarybos posėdyje buvo iškeltas klausimas, ar tai nediskriminuoja vaikų.

Vieni prašo, kiti ne

Rajono tarybos posėdyje buvo nagrinėjami dviejų moksleivių, kurie gyvendami mieste važinėja į Šėtos gimnaziją, prašymai kompensuoti važinėjimo išlaidas. 

Abu prašymai buvo patenkinti, kiekvienu atveju kompensuojama suma siekė apie 400 eurų. 

Tačiau rajono tarybos narei Karolinai Štelmokaitei kilo abejonė, ar tokiu būdu vaikai nediskriminuojami – juk vieniems nemokamas pavėžėjimas yra tarsi automatiškas, o kiti turi rašyti prašymus, laukti, kol taryba patvirtins arba atmes tą prašymą.

„LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijos parengtoje labai solidžioje švietimo būsenos analizėje yra pastebėta, kad Kėdainiams derėtų spręsti perpildytų klasių miesto mokyklose problemą, didinant mokinių vežiojimo į kaimo gimnazijas ir mokyklas skaičių. 

Pats metas baigti diskriminuoti tuos, kurie nori mokytis kaimo mokyklose. Ar nevertėtų pradėti taikyti tokios pačios sistemos ir kompensuoti jų kelionių automatiškai, kaip kompensuojama mokiniams, kurie vyksta iš kaimų į miesto mokyklas?“ – teiravosi tarybos narė. 

Diskriminacijos nemato

Vis dėlto rajono Švietimo skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius įsitikinęs, jog tai nėra jokia diskriminacija, o pateikus siūlymą galima ir pakeisti jau ilgą laiką galiojantį sprendimą kai kuriuos važiavimo išlaidų kompensavimo atvejus spręsti taryboje. 

[quote author=“Aut. past.“]Švietimo skyriaus duomenimis, Kėdainiuose kompensuojamos pavėžėjimo paslaugas yra teikiamos 1 tūkst. 904 vaikams – tai yra 36 procentams rajono moksleivių. Kompensuojamas pavėžėjimas vykdomas „Kėdbuso“ autobusais, geltonaisiais autobusiukais ir kt. [/quote]

„Minėtos ataskaitos rezultatai yra 2017 metų švietimo būsenos apžvalga. Per paskutinius dvejus metus situacija yra pasikeitus. 

Pereita nuo mokinio krepšelio principo prie mokymo lėšų principo, tad mokyklų vadovai nebėra suinteresuoti turėti kuo didesnes klases, po 30 mokinių – dabar pilnai užtenka ir 21 mokinio.

Na, o dėl diskriminacijos, nemanau, kad mūsų savivaldybėje yra kažkas diskriminuojamas. Tačiau žinoma, susitarus priimtą nutarimą galima ir pakeisti“, – kalbėjo J. Lukoševičius. 

Keliolika prašymų

Tiesa, Švietimo skyriaus duomenimis, Kėdainiuose kompensuojamos pavėžėjimo paslaugas yra teikiamos 1 tūkst. 904 vaikams – tai yra 36 procentams rajono moksleivių. Kompensuojamas pavėžėjimas vykdomas „Kėdbuso“ autobusais, geltonaisiais autobusiukais ir kt. 

„Lengvatiniam keleivių vežimui savivaldybė skiria per 600 tūkst. eurų kasmet, iš jų pusė sumos ir skiriama būtent moksleivių pavėžėjimui. 

Jeigu norima į automatinio kompensavimo sistemą įtraukti ir mokinius, kurie iš miesto važinėja į kaimą, reikia numatyti papildomas lėšas“, – perspėjo J. Lukoševičius.

Skyriaus vedėjo duomenimis, taryba yra patvirtinusi 15 prašymų kompensuoti kelionę iš miesto į rajono ugdymo įstaigas. 

Tarybos narė K. Štelmokaitė pažadėjo į šį kausimą toliau gilintis ir išsiaiškinti, kiek aktualu būtų įvesti automatišką kelionės išlaidų kompensavimą tiems moksleiviams, kurie iš miesto važiuoja mokytis į kaimą.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video