Viskas, ką turite žinoti apie kaminus bei įdėklus. Meistro patirtis

 Viskas, ką turite žinoti apie kaminus bei įdėklus. Meistro patirtis

Šiluma yra svarbi gyvenimo kokybės dalis. Ypač – kai esate savo namuose. Šilumos reikia ne tik savo kūno fiziologinių poreikių patenkinimui, tačiau ir jaukumui. Renkantis šildymo sistemą reikia įvertinti, kad kai kurioms yra būtinas kaminas.

Dažniausiai tradicinis stogo kaminas yra būtinas tokiu atveju, kai namai yra apšildomi kietuoju kuru. O jeigu šildotės elektra, tačiau norite, kad namuose jaukumo suteiktų krosnelė arba židinys – kaminas taip reikalingas.

Kaminas ir kamino įdėklas – kas tai?

Kaminai bei kaminų įdėklai kartas gali būti painiojami. Tai ne tik nėra tas pats, tačiau geriausia turint kaminą taip pat iškart pasirūpinti ir įdėklų. Tik tokiu atveju kūrenimas, kad ir kokia sistema yra naudojama, bus saugus.

Kaminas yra betoninis arba mūrinis statytinis, o įdėklas, kuris dar gali būti vadinamas gartraukiu, yra pagamintas iš keramikos arba plieno. Jeigu norite, kad Jūsų kaminas būtų funkcionalus, o namas – saugus, žinoma, kad reikia sertifikuoto įdėklo.

Dūmtraukio tikslas padėti išeiti dūmams į lauką. Kartu su dūmais išeina ir suodžiai, kurie gali prilipti prie kamino sienų. Ilgainiui jie gali sukelti gaisrą. Įdėklas gali padėti to išvengti. Galima drąsiai sakyti, kad tai yra būtina geros kokybės kamino dalis. Ne galimybė, tačiau būtinybė. Ir jokio skirtumo, kokia šildymo sistema yra naudojama ir kaip dažnai kaminas yra valomas.

Kaminų įdėklai montavimas turi būti paliekamas specialistams. Internete galima rasti daug informacijos apie įdėklus. Lygiai taip pat ir apie jų montavimo darbus. Visgi, geriausia montavimo darbus palikti specialistams. Tai leis būti ramiu, kad viskas atlikta taip, kaip reikia ir įdėklas kartu su kaminu leistų gyventi saugiau.

Patikimo kamino bei geros kokybės įdėklo pasirinkimas

Kuo daugiau žinosite – tuo ramesnis galite būti dėl kamino funkcionalumo ir saugumo.

  • Dažniausiai Lietuvoje kaminai yra statomi arba blokelių, arba mūro. Abi opcijos yra geros, tačiau abiem įdėklai yra būtini. Tokia kaminų tradicija susiformavo dėl paties namo konstrukcijos. Pastarieji taip pat dažniausiai yra mūriniai arba blokelių gamybos.
  • Renkantis kaminą arba įdėklus – dažniausiai daugiausia dėmesio skiriama kainai. Tai yra normalu. Tačiau svarbiau nei kaina turi būti kokybė. Taigi, reikia rinktis sertifikuotus gaminius, kurie yra su kokybės garantija. Kokybiški kaminai arba įdėklai ne tik tarnauja ilgai, tačiau ir yra labai greitai statomi bei montuojami.
  • Pristatomi kaminai dažniausiai komponuojami komercinio tipo objektuose. Viskas dėl paties statinio architektūros. Visgi, labai norint, ir tradicinis kaminas gali puikiai įsikomponuotų. O jame, kaip jau supratote, įdėklas yra būtinas.
  • Dar viena, šiuo metu vis labiau mėgstama opcija, yra keramikiniai kaminai. Jie mėgstami dėl to, kad yra labai atsparūs rūgštims ir aukštoms temperatūroms. Dėl to tarnauja ilgai, yra patikimi bei saugūs. Tokio tipo kaminus yra paprasta valyti. Žinoma, geriausia darbus taip pat palikti specialistams, kurie ne tik turi būtiną įrangą, tačiau ir svarbiausias valymo žinias.
  • Geros kokybės gamino įdėklai taip pat labai palengvina kaminų valymą. Mitas, kad turint įdėklą – valyti nereikia. Tai yra būtina. Lygiai taip pat apsimoka naudoti specialią chemiją, kuri tirpdo suodžius, tad taip mažina užsidegimo tikimybę.

Tiek įdėklo pasirinkimo, tiek kamino valymo smulkmenas – geriausia yra aptarti su specialistais, kurie jais prekiauja arba valo. Kuo daugiau profesionalių žinių – tuo didesnė tikimybė, kad namas bus saugus, o tuo pačiu ir gyvenimo kokybė – pati geriausia. Tokia, kokios yra vertas kiekvienas.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video