Virtuvės šefas, mėgstantis greitą maistą
Justin Sharp – vienas sparčiausiai kylančių Didžiosios Britanijos virtuvės šefų. Klausite, kodėl mes rašome apie tolimos šalies virtuvę? Ogi todėl, kad Justin ir Lietuvą sieja ne kas kita, o meilė. Jo žmona – lietuvaitė Jurga, o jų bendro gyvenimo vaisius – Anglijos Suffolk miestelyje esantis restoranas „Pea Porridge“, pelnęs gurmanų palankumą. Šiandieną kalbiname Justin ir Jurgą, o jie pasakoja savo meilės istoriją, darbą restorane ir dar šį bei tą gurmaniško…
Netikėta pradžia
Justin ir Jurga susipažino ne kur kitur, o darbe. Tuo metu Justin dirbo restorano šefo padėjėju, o Jurga buvo jauna lietuvaitė, atvykusį į Didžiąją Britaniją užsidirbti ir pamatyti kiek kitokį gyvenimą. Ji įsidarbino padavėja tame pačiame restorane – taip jie vienas su kitu ir susipažino. Laikui einant jų ryšys stiprėjo, tačiau Jurga buvo apsisprendusi tvirtai – niekas jos neprivers likti Anglijoje. Tiesa, dažnai sakoma, kad mes planuojame, o Dievas juokiasi.
„Aš nenorėjau ir neketinau likti Anglijoje. Man ten net nepatiko. Tačiau panašu, kad Justin planai buvo kitokie“, – šypsosi Jurga, o Justin susirūpinęs žvelgia į tolį. – „Atsimenu, vieną vakarą ėjome degustuoti vyno, paskui pasivaikščiojome gamtoje, ir Justin man pasipiršo. Buvo taip netikėta, aš ėmiau juoktis, nes maniau, kad jis juokauja. O jis visas nepatenkintas klausė „Ko tu juokiesi?“. O aš toliau juokiausi. Iš gražių piršlybų gavosi milžiniškas barnis, mes sėdome į automobilį važiuoti namo, ir Justin buvo toks piktas, kad net šnarpštė, kaip įsiutęs jautis“, – juokdamasi pasakoja Jurga.
Tačiau nei barnis piršlybų vakarą, nei Jurgos planai grįžti į Lietuvą meilei nesutrukdė – pora susituokė, ir ėmė kurti planus atidaryti savo restoraną.
Tiesa, Jurga Lietuvoje lankosi retokai, tačiau visuomet vežasi ir Justin. Kiekvienais metais tikram britui Jurgos šeima aprodo vis kitus Lietuvos miestus ir miestelius, o šią vasarą jiedu lankėsi ir Kėdainiuose.
„Kėdainiai – mielas miestelis. Nedidelis, mažas, jaukus, senovinis, alsuoja istorija. Man jis kažkuo Italiją primena…čia trūksta tik gero restorano su įmantriais patiekalais, reikia išlaisvinti fantaziją“, – kalbėjo Justin.
Kitoks, nei visi
Prieš pradedant pasakoti, koks yra restorano „Pea Porridge“ meniu, reikia priminti, kad tai mes Lietuvoje esame nieko prieš prie alaus sukrimsti rūkytų kiaulės ausyčių ar vištos skrandukų. Mums virtas jaučio liežuvis – delikatesas, o kepenėlės įeiną į gana įprasto šeimos maisto sąrašą.
Tačiau Didžiojoje Britanijoje toks maistas yra vertinamas skeptiškai. Paprastai ten žmonės tokių dalykų nevalgo, o ir mintis apie tai, kad reikėtų suvalgyti kažkieno kepenis neretam anglui sukeltų šoką.
Tačiau Justin Sharp nevengia į savo restorano meniu įtraukti pačius netikėčiausius patiekalus. Tai, kad šalyje, kurioje toks maistas vertinamas skeptiškai, restoranas „Pea Porridge“ yra laimėjęs ne vieną apdovanojimą bei patenka į geriausių Jungtinės Karalystės restoranų šimtuką rodo, jog Justin savo darbą išties išmano puikiai.
Ko jau tokio netikėto galime rasti jo meniu? Laikykitės….rasti ten galima visko. Nuo restoranams įprastų jūros gėrybių patiekalų, angliško kulinarijos paveldo, iki netikėtų patiekalų iš ėriuko kepenų, inkstų, širdelių ar net smegenų. Valgydami paukštieną restorane galite paragauti net balandžių mėsos.
Be kita ko, Justin ir Jurga yra tikri vynų mėgėjai. Išragavę gyvą galybę viso pasaulio vynų, restorane jie taip pat siūlo mėgautis geriausiais gėrimais, ragaujant neįprastus (o kartais ir įprastus) patiekalus.
Šis tas gurmaniško
Dažnam kyla klausimas, o ką gi restorano šefas valgo grįžęs namo, laisvalaikiu? Turbūt gaminti maistą šefui turėtų būti rizikinga, o ir jam pačiam vargu ar norisi dirbti laisvalaikiu. Tiesa paprasta – Justin mėgsta greitą maistą – picas, mėsainius, traškučius.
„Geriausias užkandis – traškučiai su bernaise padažu. Arba humuso užtepėlė. Arba tiesiog sūris ir vynas“, – vardija virtuvės šefas.
Tačiau tiesa ta, kad nepaisant to, jog Justin kartais patingi gaminti maistą namuose, meilė maistui yra neatsiejama jo gyvenimo dalis.
„Būdamas vaikas jau žinojau, kad norėsiu tapti šefu. Iš esmės dėl to, kad mano mama nemokėjo gaminti valgyti,“ – juokdamasis pasakoja Justin Sharp. – „Dabar net metų laikai man siejasi su maistu. Labiausiai man patinka ruduo ir žiema, nes jie derinasi su sodraus skonio patiekalais, kuriuos skanauti reikia mėgaujantis turtingo skonio raudonu vynu, sėdint prie pleškančio židinio“, – ko gero kiekvienos merginos romantiško vakaro idėją nupasakoja restorano šefas.
Šį kartą pateikiame jums saldų receptą iš Justin Sharp receptų kraitelės.
Keptas ryžių pudingas
Reikės:
1 vanilės ankšties
100 g. trumpagrūdžių ryžių
100 g. cukraus pudros
1 litras pieno
1 muskato riešuto
20 g. minkšto sviesto
Gamyba:
Vanilės lazdelę perpjaukite per pusę, išimkite sėklas, jas suberkite į indą, kuriame virsite pudingą. Į jį taip pat įpilkite pieną, ryžius, cukraus pudrą. Viską išmaišykite ir kaitinkite ant nedidelės ugnies, kol užvirs. Tuomet indą nukelkite nuo ugnies, pusvalandžiui palikite, kad atvėstų. Per tą pusvalandį gautą masę karts nuo karto suplakite, kad ryžių sėklos nebūtų sulipusios.
Paimkite gilų indą, tinkamą naudoti orkaitėje, ištepkite jo vidų sviestu ir supilkite pravėsusią pieno ir ryžių masę.
Orkaitę įkaitinkite iki 1000C, įdėkite indą su pudingu ir kepkite pusę valandos. Po pusvalandžio indą ištraukite, masę permaišykite, vėl dėkite į orkaitę ir kepkite dar pusvalandį. Tuomet dar kartą indą išimkite, permaišykite ir vėl kepkite dar pusvalandį. Tuomet – paskutinį kartą išimkite indą, permaišykite masę, užtarkuokite ant viršaus muskato, ir dėkite į orkaitę ilgam 1,5 val. truksiančiam kepimui.
(Viso kepimo turi būti 3 valandos, bet jeigu kepsite nepermaišydami masės, gausis vientisas neaiškus gumulas.)
Kuomet baigsite kepti, pudingo neskubėkite ištraukti iš orkaitės – palikite jį ten atvėsti mažiausiai porai valandų.
Serviruokite su jūsų mėgstamais vaisiais.
Daugiau: Voke 3