Vargdieniai sulauks daugiau pagalbos

 Vargdieniai sulauks daugiau pagalbos

Su gausybe projektų bei planų šiuos metus pradėjęs labdaros ir paramos fondas „Viltis–Vikonda“ kaskart sulaukia vis daugiau ne tik pagalbos prašymų, bet ir norinčių bendradarbiauti. Štai ir šią savaitę fondas su kaimynystėje įsikūrusiu Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centru Arnetų name sutarė nuo šiol bendromis jėgomis prisidėti prie kraštiečių gerovės.

Amatininkai nori savo dirbiniais pradžiuginti stokojančius, tad fondas mielai sutiko šiuos rankdarbius išdalinti, o taip pat įsipareigojo darbštuoliams pagelbėti medžiagomis.Labdaros ir pramos fondo „Viltis–Vikonda“ direktorė Irena Staliorienė (kairėje) ir Arnetų namo vadovė Regina Lukminienė pasirašė bendradarbiavimo sutartį./ „Rinkos aikštė TV“ stop kadras

Dovanos rankdarbius

Tradicinių amatų centro vadovė etnografė Regina Lukminienė džiaugiasi gražia kaimynų bendryste siekiant daryti gražius darbus ir mano, kad su fondu „Viltis–Vikonda“ pasirašyta bendradarbiavimo sutartis ne tik pasitarnaus vargstantiesiems, bet ir paskatins dar daugiau rajono žmonių susidomėti tradiciniais amatais.

„Sakoma, kad tradiciniai šalies amatai šiuo metu yra ties išnykimo riba. Vis mažiau žmonių namuose mezga, audžia, pina iš vytelių, drožinėja ar užsiima kitais nuo seno Lietuvoje gyvavusiais amatais. Mūsų centro vienas iš svarbiausių tikslų ir yra prikelti juos antram gyvenimui, kuo daugiau žmonių tuo sudominti, atrasti tradiciniais amatais užsiimančius kraštiečius bei paraginti juos pasidalinti žiniomis.

[quote author=“Aut. past.“]Tradicinių amatų centro su fondu „Viltis–Vikonda“ pasirašyta bendradarbiavimo sutartis ne tik pasitarnaus vargstantiesiems, bet ir paskatins dar daugiau rajono žmonių susidomėti tradiciniais amatais.[/quote]

Fondo dėka nuo šiol mūsų veikla tampa dar prasmingesnė – mes ne tik stengsimės išsaugoti tradicinius amatus, bet ir pagelbėsime žmonėms. Kol kas savo dirbinius stokojantiesiems dovanos tik mezgėjos, tačiau vėliau veikiausiai prie šios iniciatyvos prisidės ir daugiau amatininkų.“

Prisideda visi

Tradicinių amatų centre senųjų amatų išmokti ir, jei pageidauja, juos dovanoti stokojantiesiems gali tiek jaunas, tiek vyresnis. Čia užsiėmimai atskirai organizuojami moksleiviams ir suaugusiesiems.

[quote author=“R. Lukminienė“]Jau visai netrukus šiltos, rankų darbo dalele širdies sušildytos vilnonės kojinės turėtų iškeliauti pas tuos, kuriems jų labiausiai reikia.[/quote]
Darbščiosios mezgėjos dabar įnikusios į vilnonių kojinių mezgimą./ „Rinkos aikštė TV“ stop kadras

Pernai pirmą kartą surengto, o dabar planuojamo vykdyti kasmet, projekto „Etnodirbtuvės“ metu etnografė R. Lukminienė pastebėjo, kad daugiausia dėmesio sulaukė mezgimo ir vilnos vėlimo amatas. Suprantama, kad ir lankytojų daugiausia turi būtent mezgimo būrelis. Todėl neatsitiktinai šio būrelio rankdarbiais ir buvo nuspręsta pasidalinti kartu su likimo nuskriaustais rajono gyventojais.

„Mūsų darbščiosios mezgėjos, kurių šiuo metu turime apie dvidešimt, mokosi numegzti įvairius daiktus. Tačiau dabar dovanoms, kurias išdalins fondas „Viltis–Vikonda“, mezgame vilnones kojines. Pamanėme, kad tai itin praktiškas, beveik visiems reikalingas ir bet kuriuo metų laiku praversiantis daiktas. Tad šiuo metu visų moterų virbalai užmesti vilnonių siūlų, už kuriuos nuoširdžiai dėkojame fondui, akimis ir jau visai netrukus šiltos, rankų darbo dalele širdies sušildytos vilnonės kojinės turėtų iškeliauti pas tuos, kuriems jų labiausiai reikia“, – gražia iniciatyva džiaugiasi R. Lukminienė.

Medžiagos dovanų

LPF „Viltis–Vikonda“ jaučia didelį dėkingumą visiems geradariams, taip pat suskubusiems bendradarbiauti padedant vargstantiems rajono gyventojams.

[quote author=“I. Staliorienė“]Tik išgirdę sumanymą, be jokių svarstymų sutikome prisidėti prie šios iniciatyvos.[/quote]

Tradiciniai amatai net ir šiandien nepraranda savo reikšmės – juk rankų darbo gaminys visada labiau sušildo./ „Rinkos aikštė TV“ stop kadras

Šios savaitės pradžioje į pirmą susitikimą su fondo partnerėmis mezgėjomis atskubėjusi energingoji „Vilties–Vikondos“ vadovė Irena Staliorienė atsinešė ne tik glėbį minkštučių siūlų, bet ir nepamiršo moterų pasveikinti su Kovo 8-ąja, joms įteikdama po pavasario gėlės – tulpės – žiedą.

„Visada labai džiaugiamės sulaukę gražių iniciatyvų, pasiūlymų ir dažnai mielai prie jų prisidedame. Smagu, kad mūsų kaimynai iš Tradicinių amatų centro, įsikūrusio Arnetų name, sugalvojo šią šaunią idėją – stokojantiems dovanoti rankdarbius. Tik išgirdę sumanymą, be jokių svarstymų sutikome prisidėti prie šios iniciatyvos. Tad nuo šiol vykdami į svečius žmonėms ne tik pagelbėsime finansiškai, daiktais, patarimais, palaikymu, bet ir dovanosime mielas rankų darbo dovanėles. Arnetų namų mezgėjoms pradžiai jau nupirkome kelias dešimtis siūlų matkelių, kai šie virs gražiais dirbiniais, vėl skubėsime pas kaimynes pašnekesiui prie arbatos puodelio, o lauktuvių nešimės dar daugiau verpalų“, – šaunią iniciatyvą kartu su bendraminčiais palaiko I. Staliorienė.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video