Prasidėjo „Carito“ akcija: patiriantiems sunkumus teiks nemokamas teisines konsultacijas

 Prasidėjo „Carito“ akcija: patiriantiems sunkumus teiks nemokamas teisines konsultacijas

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Neišgalintys susimokėti už teisines konsultacijas metų pabaigoje tai galės padaryti nemokamai. Aštuntus metus iš eilės rengiamos Lietuvos advokatūros ir Lietuvos „Carito“ akcijos metu neatlygintinai savo teisines žinias žmonėms dovanos beveik 200 advokatų bei jų padėjėjų. „Caritas“ pradeda registraciją į konsultacijas, kurios vyks nuo lapkričio 27 iki gruodžio 8 dienos visoje Lietuvoje. Kėdainiečiai irgi turės tokią galimybę – reikalingos pagalbos jie galės kreiptis į Kauno arkivyskupijos „Caritą“.

 Kasmet poreikis vis auga

„Kiekvienais metais matome vis didesnį poreikį nemokamoms teisinėms konsultacijoms – kiekvienais metais pastebime ir didesnį advokatų bei advokatų padėjėjų įsitraukimą, nepaisant to, kad dalis jų antrus metus iš eilės nuolat nemokamai konsultuoja ir Lietuvoje gyvenančius karo pabėgėlius iš Ukrainos“, – sako Advokatų tarybos pirmininkas Mindaugas Kukaitis.

Kaip pastebi Lietuvos Carito generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė, patiriantiems sunkumus iškyla įvairiausių teisinių klausimų: dėl paveldėjimo, turto, vaikų priežiūros ar išlaikymo skiriantis, antstolių, paskolų, nuomos. Valstybės teikiama nemokama teisinė pagalba – ne visuomet pagelbsti žmogui, tad kitos galimybės, šiuo atveju „Carito“ ir Advokatūros siūlomos nemokamos konsultacijos, kasmet labai laukiamos. Vos jai pasibaigus žmonės teiraujasi, kada vėl galės konsultuotis su advokatais bei jų padėjėjais.

Registruotis žmonės kviečiami:

Kauno arkivyskupijos „Caritas“ (apima Kauno miestą, Kauno, Jonavos, Jurbarko, Kėdainių, Raseinių, Ukmergės rajonus) tel. 8 673 22 327 (Onutė)

Lietuvos Caritas (bendra informacija) tel. 8 676 29 655 (Erika).

Pasinaudokite galimybe

Nuo lapkričio 27 iki gruodžio 8 dienos Advokatūros ir „Carito“ akcijos metu nemokamas teisines konsultacijas pasiryžę teikti civilinės, administracinės, darbo, šeimos, baudžiamosios teisės srities profesionalai.

Advokatai ir jų padėjėjai atsakys į klausimus ar nukreips teisinga linkme sprendžiant paveldėjimo, santuokos nutraukimo, tėvystės nustatymo, išlaikymo priteisimo, gyvenamosios vietos nustatymo ar pakeitimo, asmens pripažinimo tam tikrose srityse neveiksniu, globos ir rūpybos nustatymo, nuomos, panaudos, įsiskolinimų, nekilnojamo turto, turto arešto ar skolų išieškojimo klausimus.

Negalintys susimokėti už konsultacijas bus neatlygintinai konsultuojami ir dėl smurto artimojoje aplinkoje, orderio įteikimo ar panaikinimo, neteisėto atleidimo iš darbo ir visais kitais klausimais.

„Nežinojimas daro gyvenimą sudėtingu, o žinojimas atrakina duris į gyvenimą. Todėl labai noriu visus, kam aktualūs teisiniai klausimai – tiek nuolat mūsų šalyje gyvenančius tautiečius, tiek užsieniečius, kurie neseniai atsikraustė – padrąsinti kreiptis į „Carito“ Lietuvoje skyrius, išsakyti savo problemas, pasinaudoti galimybe registruotis į neatlygintinai teikiamas konsultacijas ir naujus metus pradėti jau su mažesne rūpesčių našta“, – Lietuvos gyventojams žinutę siunčia Advokatų tarybos pirmininkas M. Kukaitis.

Pasak Advokatūros vadovo, konkretus teisinis rūpestis žmogui gali atrodyti kaip labai didelė problema, neišsprendžiamas galvosūkis, o tos srities profesionalui advokatui – tiesiog patarimas.

Lapkričio 20 dieną prasidėjusi registracija į nemokamas teisines konsultacijas nepasiturintiems tęsis iki pat akcijos pabaigos – gruodžio 8-osios.

1 Komentaras

  • kad teismai ne advokato ranka parašyto pareiškimo nebepriima nors jis ir būtų taisyklingiausiai lietuviškai surašytas.Kas čia jei ne eilinis lupikavimas?

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video