Kėdainiečių šeima voverėmis rūpinasi jau penkerius metus

 Kėdainiečių šeima voverėmis rūpinasi jau penkerius metus

Asmeninio archyvo nuotr.

Viena kėdainiečių šeima voveres globoja jau 5-erius metus. Per tą laiką užaugo ne viena voveriukų karta – mieli pūstauodegiai vis grįžta ir grįžta į tų pačių žmonių kiemą, o šie juos palepina riešutais.

Klevas tapo voverių namais

Kėdainiečių Vidmanto ir Dalios Marmų kieme pūstauodegių voverių šeimynėlė pirmąkart apsigyveno prieš penkerius metus. Voverės įsikūrė inkile, pakabintame dideliame ir sename kleve. Iki voverių atsikraustymo kasmet inkile apsigyvendavo varnėnų šeimyna.

Po kurio laiko voverių šeima atsivedė tris jauniklius. Ėmė keistis voverių kartos, mat šie gyvūnėliai paprastai išgyvena tik trejus metus, bet pasitaiko atvejų, kai jie gyvena ir kiek ilgesnis.

Vidmantas ir Dalia Marmos lepina savo voveres. Gyvūnėlius jie maitina – specialioje dėžutėje, kuri yra pakabinta pušyje, visada būna paberta kelių rūšių riešutų./Asmeninio archyvo nuotr.

Riešutai – geriausias voverių maistas

Vidmantas ir Dalia Marmos lepina savo voveres. Gyvūnėlius jie maitina – specialioje dėžutėje, kuri yra pakabinta pušyje, visada būna paberta kelių rūšių riešutų.

Sutuoktiniai negali atsidžiaugti mielų gyvūnėlių kaimynyste, o Vidmantas juos dar ir nuolat fotografuoja.

Kėdainiečių Vidmanto ir Dalios Marmų kieme pūstauodegių voverių šeimynėlė pirmąkart apsigyveno prieš penkerius metus.

Aut. past.

„Netikėjome, kad voverės gali apsigyventi ne miške, o šalia mūsų sodybos augančiame medyje. Netoli yra ir daugiau medžių, kiek tolėliau yra miškas, bet voveres visada matome liuoksint mūsų medyje ar šalia augančiose pušyse. Reiškia, joms čia gyventi gerai, jos čia randa maisto. Juk jei nepatiktų, pasitrauktų į mišką.

Mes voverėms padedame išgyventi žiemą, maitiname jas riešutais, o jos mums atsidėkoja savo kaimynyste – grožimės jomis jau penkerius metus. Tikimės, kad grožėsimės dar ilgai, ilgai“, – viliasi Vidmantas.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video