Šiemet kėdainiečiai dosniai aukojo „Maisto bankui“

 Šiemet kėdainiečiai dosniai aukojo „Maisto bankui“

Maisto banko nuotr.

BNS inf.

Savaitgalį vykusioje „Maisto banko“ akcijoje stokojantiems paaukota 258 tūkst. maisto produktų, kurių vertė 356 tūkst. eurų. Kėdainių parduotuvėse iš viso 2 076 žmonės nupirko ir „Maisto bankui“ atidavė 5 587 vienetus ilgai negendančių maisto produktų už 7 618,79 eurų. Pasibaigus akcijai paaiškėjo, kad kėdainiečiai priskiriami prie tų, kurie aukojo dosniausiai.

Greta penkių didžiųjų Lietuvos miestų, dosniausiai aukojo Kėdainių, Marijampolės, Utenos, Alytaus, Tauragės, Plungės ir Ukmergės gyventojai.

„Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius džiaugiasi gerais akcijos rezultatais, tačiau neslepia, kad poreikis maistui yra daug didesnis.

„Ši akcija maloniai nudžiugino – jos rezultatas geresnis nei pernai. Tai reiškia ne tik didžiulį palaikymą „Maisto bankui“, bet ir tai, kad bent po kelis ilgo galiojimo maisto produktus galėsime perduoti apie penkiasdešimčiai tūkstančių žmonių, tai yra šiek tiek daugiau nei penktadaliui mūsų paramos gavėjų“ – pasakoja S. Gurevičius.

Greta penkių didžiųjų Lietuvos miestų, dosniausiai aukojo Kėdainių, Marijampolės, Utenos, Alytaus, Tauragės, Plungės ir Ukmergės gyventojai.

Tradiciškai daugiausia „Maisto banko“ akcijoje gyventojai aukojo makaronų. Antroje vietoje tarp daugiausiai surinktų produktų – aliejus, kurio prieš prasidedant renginiui labiausiai ir prašė „Maisto banko“ atstovai. Trečioje vietoje – įvairios kruopos.

Fiksuojama, kad vidutinio aukojamo krepšelio vertė pavasarinėje „Maisto banko“ akcijoje buvo 4,44 euro. Brangiausius krepšelius aukojo Vilniaus, Elektrėnų, Šilutės ir Visagino gyventojai. Pigiausius – Švenčionėlių ir Pasvalio žmonės.

Šiuo metu labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ visoje Lietuvoje remia 230 tūkst. stokojančiųjų, todėl tikimasi palaikymo ir toliau.

„Nespėjusių prisijungti šį savaitgalį, labai prašome skirti dalį gyventojų pajamų mokesčio. Tai žmonėms nieko nekainuoja, o mums ši parama leidžia toliau spręsti maisto švaistymo problemą ir padėti likusiai daliai žmonių. Taip pat labai skatinu jungtis savanorystei, net keturiasdešimt vienoje mūsų atidarytoje atiduotuvėje savanoriškos pagalbos reikia kasdien“, – sakė S. Gurevičius.

36-oje „Maisto banko“ organizuojamoje akcijoje dalyvavo ir paramą rinko 256 nevyriausybinės organizacijos. Greta „Maisto banko“ daugiausiai paramos savo globojamiems žmonėms surinko Rokiškio bei Kauno „Caritas“, Vilniaus „SOS vaikų kaimai“, Panevėžyje veikianti organizacija „Vilties arka“.

„Maisto banko“ akcija vyko 74 Lietuvos miestuose bei miesteliuose, 379 prekybos vietose.

2 Komentarai

  • Gerovės valstybės buhalterija:,,Šiemet aukota geriau nei pernai,bet maisto poreikis vistiek didesnis nei esame surinkę“…

  • O kaip tie dovanojami šiemet vėl 100 mln. karui Ukrainoje tęsti?
    Kyla klausimas: – Ar šitie milijardai ir milijonai mūsų skurstantiems žmonėms nereikalingi?

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video