Vienišų senolių stalui – šventiniai lauknešėliai

 Vienišų senolių stalui – šventiniai lauknešėliai

Jau ketvirtus metus prieš Kalėdas daugiau kaip 200 vienišų, sunkiai besiverčiančių krašto senjorų sulauks šventinių „Vikonda grupės“ lauknešėlių su Kėdainių konservų fabriko produkcija.

Vietoje kalėdinių dovanų verslo partneriams – šventiniai maisto lauknešėliai vienišiems, kukliai besiverčiantiems krašto senoliams. Tokią prasmingą gerumo iniciatyvą prieš ketverius metus pradėjo ir toliau užtikrintai tęsia „Vikonda grupė“. Bendradarbiaujant su visomis 11-ka Kėdainių rajono seniūnijų, senjorams tiesiai į namus bus pristatyta 219 lauknešėlių su Kėdainių konservų fabriko produkcija.

Pagalba bendruomenei – prioritetas

Vikonda grupės“ generalinis direktorius Mindaugas Snarskis džiaugėsi, jog vienas iš jo atstovaujamo verslo prioritetų yra pagalba vietos bendruomenei, o ypač tiems žmonėms, kurie, gaudami nedideles pajamas, yra socialiai pažeidžiamiausi.

„Mes atsisakėme kalėdinių dovanų verslo partneriams ir projekto biudžetą paskyrėme maisto lauknešėliams, kurie bus perduoti labiausiai stokojantiems bendruomenės nariams, – detaliau paaiškino M. Snarskis. – Žengdami šį žingsnį mes įprasminame šeimyniškumo vertybę, kuri sako: „Dėmesys ir rūpestis vieni kitais: kolega, komanda, bendruomene – tai, kas vienija „Vikonda grupę“.

Mindaugas Snarskis: „Vikonda grupė“ atsisakė kalėdinių dovanų verslo partneriams ir projekto biudžetą paskyrė maisto lauknešėliams, kurie bus perduoti labiausiai stokojantiems bendruomenės nariams.“

Manau, didesnis malonumas gyvenime yra duoti, nei gauti. Ta įprasta dovana iš verslo verslui – maloni, bet tikrai mažiau reikalinga, todėl „Vikonda grupė“ prieš ketverius metus pasirinko prasmingesnį sprendimą – keliauti su šventinėmis dovanomis pas tuos, kuriems trūksta visų mūsų rūpesčio ir netgi paprasčiausiai sotesnio kąsnio ant stalo.

Džiaugiuosi, jog vis daugiau verslų supranta, kad dovana, net ir simbolinė, turi gerokai didesnę prasmę tiems, kuriems ji išties reikalinga.“

Nuo sriubų iki uogienių

Simboliška – lauknešėliuose senjorai ras 12-ka Kėdainių konservų fabriko gaminamų produktų: majonezą, pomidorų padažą, marinuotus agurkus, konservuotus žaliuosius žirnelius, daržovių troškinį su grybais, kelių rūšių sriubas (barščius su baravykais, ukrainietiškus barščius, guliašo, lašišos sriubas bei sriubą su grybais), taip pat dviejų rūšių uogienes – aviečių ir bruknių su serbentais.

„Vikonda grupė“ atsisakė kalėdinių dovanų verslo partneriams ir projekto biudžetą paskyrė maisto lauknešėliams, kurie bus perduoti labiausiai stokojantiems bendruomenės nariams.

M. Snarskis

Gėrį dalija kartu

Pelėdnagių seniūnijoje išdalyta 12-ka lauknešėlių. Seniūnijos socialinio darbo specialistė Vilma Paškevičienė pasidžiaugė, jog Kėdainių krašte yra verslo įmonių, kurioms rūpi vietos bendruomenė.

„Mums malonu bendradarbiauti įgyvendinant šią „Vikonda grupės“ iniciatyvą ir prisidėti dalijant gėrį kalėdiniu laikotarpiu. Norėtųsi, kad ir daugiau įmonių pasektų šiuo pavyzdžiu, – sakė V. Paškevičienė. – Mūsų seniūnijoje nėra daug vienišų, sunkiai besiverčiančių senjorų, kurie visai neturėtų, kas juos pagloboja. Vienais rūpinasi tolimesni giminaičiai, kitais – ir kaimynai. Seniūnijos gyventojai draugiški, rūpestingi, pastebi, jei šalia esančiajam reikia pagalbos, paskambina pranešti ir mums į seniūniją.“

Pasak V. Paškevičienės, šventinių „Vikonda grupės“ dovanų sulaukusius senolius jiems skirtas dėmesys pradžiugina ilgam.

„Šios dovanos senjorų šventėms atneša daugiau šviesos, bet taip pat jiems labai svarbu ir būti aplankytiems, – atskleidė pašnekovė. – Jie nori pasikalbėti, pabendrauti. Kiekvieno senolio ar močiutės akyse pamatai, kaip jie tavęs laukia, kaip nori pajusti tą rūpestį, žinoti, kad yra reikalingi, kad apie juos pagalvojama, kad jie prisimenami.“

Ši kalėdinė „Vikonda grupės“ iniciatyva labai graži. Visi kartu – bendruomenė ir verslas, turime atjausti vienišą žmogų, neapleisti ir juo pasirūpinti.

V. Cukanovienė

Širdyse – daugiau atjautos

Dotnuvos seniūnijos atstovai su maisto lauknešėliais aplankys 13-ka vienišų, sunkiau besiverčiančių senjorų.

„Šiems žmonėms tokie lauknešėliai labai reikalingi, todėl gera su „Vikonda grupės“ dovanomis juos aplankyti, – pasidalija Dotnuvos seniūnijos socialinio darbo specialistė Jurgita Daniūnaitė. – Kai kuriems senjorams nėra lengva ir į parduotuvę nueiti, o kitiems trūksta sveikatos ir šventinį stalą pasiruošti, todėl senjorai išties nudžiunga lauknešėliuose radę jau paruoštų patiekalų.“

Josvainių seniūnijoje bus išdalinta taip pat 13-ka maisto paketų.

„Mūsų seniūnija gali pasigirti geru susisiekimu, neturime atokių kaimų, kuriuos būtų sudėtinga pasiekti, todėl visi gyventojai, kuriems reikalinga vienokia ar kitokia socialinė pagalba bei parama, ją gauna. Taip pat ir artimiesiems patogu aplankyti senyvo amžiaus giminaičius, – sakė Josvainių seniūnijos socialinės paramos specialistė Virginija Cukanovienė. – Na, o mums su šiais šventiniais maisto lauknešėliais išties smagu lankyti senjorus. Esame labai laukiami ir maloniai priimami jų namuose, išklausome senolių poreikius bei rūpesčius. Šis dėmesys senjorams itin reikalingas.

Tokia kalėdinė „Vikonda grupės“ iniciatyva labai graži. Visi kartu – bendruomenė ir verslas, turime atjausti vienišą žmogų, neapleisti ir juo pasirūpinti.“

2 Komentarai

  • Gražus darbas.

  • Vysada tayp yra mum pygyau pasybaygusyo galyojymo Krykynavos pradūktūs yšdalyny, ney ūtylyzūoty savartyne. Da y syęnū lyedū galyme nymokamay padalynty, nygy tayp čya šalta, gy čya ny Urdomą blyat vot

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video