Pas senjorus – su pačių keptais skanėstais

 Pas senjorus – su pačių keptais skanėstais

Neformaliu jaunimo ugdymu užsiimančios VšĮ „Erdvė diaLogui“ veikloje dalyvaujančios Kėdainių krašto moksleivės prikepė skanėstų, sudėjo reikalingiausių maisto produktų krepšelius ir prieš Kalėdas lankė vienišus, sunkiai besiverčiančius senjorus./Organizatorių nuotr.

Gerų darbų niekada nebūna per daug, o ypač belaukiant Kalėdų. Veiklų rajono jaunimą subūrusi VšĮ „Erdvė diaLogui“ prieš gražiausias metų šventes sumanė pradžiuginti sunkiau gyvenančius krašto senjorus. Auksarankės organizacijos merginos pačios prikepė gardžiausių skanėstų, suruošė reikalingiausių maisto produktų krepšelius ir leidosi į kelią!

Įkvepiantis pavyzdys

Prieš daugiau nei metus neformaliu jaunimo ugdymu užsiimančią organizaciją „Erdvė diaLogui“ įkūręs žinomas kraštietis Edvinas Demidavičius įvairias gerumo iniciatyvas įgyvendino jau ne kartą. Regis, pavyzdys įkvepia. Pašnekovas džiaugiasi, jog šiais metais prieš Kalėdas aplankyti senjorus panoro ir pirmosios pasiūlė pačios „Erdvės diaLogui“ veikloje dalyvaujančios merginos.

„Kalbėjomės, kaip galėtume nustebinti krašto senolius, ir merginos sumanė iškepti sausainių, keksiukų, o aš pasiūliau dar pridėti ir reikalingiausių maisto produktų. Taigi išėjo tokie šventiniai krepšeliai“, – šypsosi E. Demidavičius.

Gėrio daugėja, kai dalinamės

Entuziastingai nusiteikusi ir dovanomis nešina kompanija beldėsi į dviejose – Pelėdnagių bei Josvainių – seniūnijose gyvenančių senjorų namų duris.

„Senjorai, pas kuriuos lankėmės pirmą kartą, sulaukę tokių svečių buvo labai nustebę, netgi maloniai šokiruoti. Jie retai kur nors išeina, mažai bendrauja su kitais žmonėmis, ypač gyvenantieji vienkiemiuose, – pasakoja E. Demidavičius. – Pasėdėjome su jais, pasikalbėjome. Senjorai mus išlydėjo spindinčiomis akimis. Buvo labai gera juos tokius matyti.“

Daug laiko bei jėgų visuomeninei veiklai skiriantis pašnekovas sako, jog tai gyvenimui suteikia ypatingos prasmės.

„Norisi savo darbais sukurti liekamąją vertę. To bandau mokyti ir jaunuolius. Neturime iš gyvenimo visko tik imti – turime ir duoti. Juk geriausia daugyba yra dalyba“, – tarė E. Demidavičius.

Buvo įdomu išgirsti senjorų gyvenimo istorijas. Kelios iš jų suspaudė širdį. Ypač liūdna dėl tų senjorų, kurie gyvena vieni – nebelikę vaikų ar antrosios pusės šalia.

Meda

Gerumas – kiekviename žingsnyje

Senolių lankyti keliavo ir aštuoniolikmetė Meda Stankaitytė. Šlapaberžėje gyvenančią Akademijos gimnazijos moksleivę į „Erdvę diaLogui“ pakvietė draugė.

„Man čia labai patinka, o įdomiausia savanoriauti. Visada mielai prisidedu, kai sumanome kokių gražių, gerų darbų kitiems žmonėms. Taigi šis prieššventinis senolių lankymas man paliko daug įspūdžių, – sako Meda. – Visos merginos pasiskirstėme darbais: viena kepė sausainius, kita – keksiukus, trečia pasirūpino maisto produktais, kuriuos sudėjome į krepšelius. Kadangi mėgstu gaminti, tai pasisiūliau iškepti sausainių. Labai džiaugiuosi, kad jie pavyko dar skanesni nei tikėjausi!“

Meda pasakoja, jog senoliai geradarius priėmė labai šiltai.

„Išties nustebau. Juk mus, svetimus žmones, jie matė pirmą kartą, o sutiko taip maloniai! – šypsosi gimnazistė. – Buvo įdomu išgirsti senjorų gyvenimo istorijas. Kelios iš jų suspaudė širdį. Ypač liūdna dėl tų senjorų, kurie gyvena vieni – nebelikę vaikų ar antrosios pusės šalia. Taip norėtųsi, kad kiekvienas turėtų artimųjų, kurie juos nuolat lankytų.

Ši gerumo iniciatyva leido suprasti, jog nors gyvenimas kartais mums atsiunčia skaudžių išbandymų, bet atsiranda žmonių, kurie padeda sunkiomis akimirkomis. Taigi norisi kiekviename žingsnyje padaryti kažką gero kitam.“

2 Komentarai

  • Fiesiog labai nesimpaiškas, plikas, nemoka bendrauti.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video