Tarptautinė holokausto aukų atminimo diena paminėta ir Kėdainiuose (FOTOGALERIJA)

 Tarptautinė holokausto aukų atminimo diena paminėta ir Kėdainiuose (FOTOGALERIJA)

Prie Kėdainių sinagogų komplekso Senosios Rinkos aikštėje vyko pasaulio žydų kongreso inicijuota pilietinė akcija „#We remember“ – „#Mes prisimename“./Džestinos Borodinaitės nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Sausio 27 dieną minima Tarptautinė holokausto aukų atminimo diena, kuri šiemet siejama su 76-osiomis Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklos išvadavimo ir išsilaisvinimo metinėmis. Tad šiandieną prie Kėdainių sinagogų komplekso Senosios Rinkos aikštėje vyko pasaulio žydų kongreso inicijuota pilietinė akcija „#We remember – #Mes prisimename“.

Puiki pamoka

Minėjimas prasidėjo Kėdainių krašto muziejaus vyr. muziejininkės, gidės Reginos Adomaitienės pasakojimu apie tragiškiausius 20-ojo amžiaus įvykius.

Tai buvo puiki istorijos pamoka į minėjimą susirinkusiems Kėdainių dailės mokyklos moksleiviams, kurie galbūt žinojo, o gal tik šiandien plačiau išgirdo apie to meto įvykius.

„1945 m. sausio 27 dieną išvaduota Aušvico-Birkenau koncentracijos stovykla, kurioje buvo nužudyta apie pusantro milijono žydų tautybės žmonių.

Europa neteko 6 milijonų žydų, Lietuva – beveik 200 tūkstančių, o Kėdainių apskrityje buvo nužudyta daugiau nei 4 tūkstančiai žydų tautybės gyventojų“, – susirinkusiuosius informavo muziejininkė.

Išreiškė pagarbą

Pagarbą holokausto aukoms išreiškė Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, Kėdainių dailės mokyklos bei Krašto muziejaus bendruomenės ir kiti šiai tragedijai neabejingi kraštiečiai.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video