Tarp viktorinos „Kėdainiai ir kalba“ nugalėtojų – trys kėdainietės

 Tarp viktorinos „Kėdainiai ir kalba“ nugalėtojų – trys kėdainietės

„Kalbininkas, gimęs Kėdainių rajone, Bagotėlėje, dirbo didžiojo „Lietuvių kalbos žodyno“ vyr. redaktoriumi, 28 metus (1957−1985) Lietuvos radijo laidose kas savaitę aiškino kalbos kultūros ir norminimo dalykus. Kas jis: 1. Kazys Ulvydas, 2. Jurgis Lebedys, 3. Aldonas Pupkis?“

„Kas pasiūlė žymiai švietėjai Jadvygai Juškytei slapyvardį Širšė: 1. Žemaitė, 2. Šatrijos Ragana, 3. Gabrielė Petkevičaitė-Bitė?“

„2020 metais kėdainiečiai rinko gražiausią savo krašto upėvardį. Kuris pavadinimas buvo išrinktas: 1. Obelis, 2. Ašarėna, 3. Šušvė?“

Pasirinkote atsakymus „Kazys Ulvydas“, „Gabrielė Petkevičaitė-Bitė“, „Ašarėna“? Šaunu!  Vadinasi, gerai nusimanote apie Kėdainių kraštą ir galite patarti kitiems, kur ieškoti atsakymų į šiuos ir panašius kitus klausimus.

Virtualioje viktorinoje „Kėdainiai ir kalba“ panašių klausimų, susijusių su žymiais Kėdainių krašto kultūros žmonėmis, vietų ir upių vardais, kultūros ir gamtos paveldo objektais, buvo 20.

Atsakant reikėjo pažymėti 1 iš 3 atsakymo variantų. Ir ką gi – organizatoriai – Lietuvių kalbos draugijos Kėdainių Mikalojaus Daukšos skyrius – turbūt nesitikėjo, kad dalyvių, be klaidų atsakiusių į visus klausimus, iš pačių Kėdainių bus tik 3.

Visi kiti nugalėtojai – iš įvairių Lietuvos vietų: Utenos, Šiaulių, Kalvarijos, Klaipėdos, Vilniaus, Joniškio. Nugalėtojams išsiųstos Lietuvių kalbos draugijos padėkos ir atminimo dovanėlės.

Trys apdovanojimai atiteko viktorinos nugalėtojoms iš Kėdainių: Birutei Nekrošienei, Liucei Dijokienei, Gintai Kyburienei.

Tie žmonės, kurie atsakė į 19 ir 18 klausimų, taip pat buvo pasveikinti skyriaus padėkomis-sveikinimais ir mažomis dovanėlėmis (Kėdainių atvirukais bei skirtukais).

Rengti virtualią viktoriną „Kėdainiai ir kalba“ sumanė Lietuvių kalbos draugijos Kėdainių Mikalojaus Daukšos skyriaus pirmininkė, Kėdainių rajono savivaldybės kalbos tvarkytoja Rūta Švedienė.

Pristatydama viktoriną, ji priminė: „Visi žino, kad Kėdainiai didžiuojasi vienu iš pirmųjų lietuvių raštijos kūrėju Mikalojumi Daukša, kad iš čia kilęs Nobelio literatūrinės premijos laureatas poetas Česlovas Milošas. Bet juk su Kėdainių kraštu susiję ir daugiau ryškių mūsų kultūros asmenybių!“

Su talkininkais parinkusi klausimus, o internetinį balsavimą suorganizavusi su Kalbos ir kultūros instituto „Lingua Lituanica“ Lietuvių kalbos draugijos grupe, Rūta Švedienė džiaugėsi, kad pavyko surengti turiningą viktoriną, kviečiančią bent virtualiai pakeliauti po Kėdainių kraštą ir susipažinti su jo įdomybėmis.

Paklausta, ar kitąmet irgi rengs viktoriną, Rūta Švedienė nesuabejojo nė sekundės: „Juk ne viskas tilpo į tuos 20 klausimų!“

Viktorina „Kėdainiai ir kalba“ buvo skirta tradicinėms Lietuvių kalbos dienoms. Jos rengiamos nuo 2016 m. Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo ir mokslo komiteto ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos iniciatyva. 

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video