Kaip rašyti „Caritas“ ir Raudonojo Kryžiaus draugija?
Lietuvos Raudonasis Kryžius – valstybės pagalbininkė humanitarinėje srityje, kurios veiklos tikslas – apsaugoti žmonių gyvybes ir orumą, palengvinti žmogiškąsias kančias ir teikti pagalbą nelaimės ištiktiems žmonėms Lietuvoje ir už jos ribų.
Draugijų pavadinimų Raudonasis Kryžius ir Raudonasis Pusmėnulis abu žodžiai rašomi didžiosiomis raidėmis, pvz., Raudonojo Kryžiaus ligoninė, Raudonojo Kryžiaus draugija, Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio judėjimas.
„Caritas – tai tarptautinė katalikiška organizacija, visame pasaulyje vykdanti humanitarinę veiklą ir padedanti vargstantiems, nepriklausomai nuo jų rasės, religijos, lyties ir tautybės. Caritas savo veikloje remiasi Katalikų bažnyčios socialiniu mokymu, akcentuojančiu žmogaus orumą.“
Lot. caritas – 1. brangumas; 2. trūkumas, stygius; 3. prk. 1) meilė, pagarba, 2) gailestingoji meilė, gailestingumas.
Taigi „Caritas“ – socialinių centrų, organizacijų simbolinis pavadinimas (skirtinas kabutėmis ar kitu šriftu!), ir jei nėra rūšinio žodelio (centro „Caritas“ darbuotojai), simbolinį pavadinimą reikia linksniuoti: „Carito“ organizacijos; vyskupijos „Carito“ direktorius; „Carito“ parduotuvė; drabužius nešk į „Caritą“ ir pan.
Dar plg.: „Almos litteros“ leistoms knygoms šiandien taikoma nuolaida; Einu į „Lietuvos ryto“ redakciją; „Litteros“ knygyne išpardavimas.