Svarbiausia turėti motyvuotą komandą bei nuosekliai dirbti

 Svarbiausia turėti motyvuotą komandą bei nuosekliai dirbti

Rugsėjo viduryje naująja Kėdainių rajono mokinių tarybos pirmininke tapusi Kamilė Vaiciukevičiūtė sako, kad visi moksleiviai susiduria su gana skirtingais sunkumais, tačiau viena iš dažniau girdimų problemų yra moksleivių užimtumas, motyvacijos trūkumas./Asmeninio archyvo nuotr.

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

Kėdainių rajono mokinių taryba (KRMT), rugsėjo viduryje šiltai atsisveikinusi ir padėkojusi buvusiai vedlei Aistei Valevičiūtei, išsirinko naująją – septyniolikmetę Kamilę Vaiciukevičiūtę. Kėdainiuose gimusi ir augusi Šviesiosios gimnazijos vienuoliktokė džiaugiasi naujomis pareigomis, bet taip pat, pasak jos pačios, jaučia ir be galo didelę atsakomybę. Kamilė turi daug idėjų ir planų, kaip pagerinti moksleivių gyvenimą, padėti tiems, kuriems sunkiau sekėsi pergyventi karantiną ir nuotolinį mokymąsi bei dar daug kitų darbų, kuriuos planuoja įgyvendinti per vienerių metų kadenciją būnant KRMT pirmininkės pareigose.

Savo miesto patriotė

Šilta ir maloni, visada besišypsanti gimnazistė – toks pirmas įspūdis, sutikus Kamilę. Paprašyta trumpai papasakoti apie save, ji džiaugiasi gražia vaikyste, prabėgusia galinėje Kėdainių dalyje, prie Vytauto parko.

„Esu vienturtė. Tikriausiai kaip ir dauguma, vaikystę praleidau žaisdama su savo kiemo vaikais. Dažniausiai būdavome lauke bei prisigalvodavome įvairiausių veiklų: krūmuose statydavomės slėptuves, žaisdavom vandens karą ar kitus aktyvius žaidimus“, – prisiminimais dalijosi mergina.

Ji atvirauja, jog labai brangina savo gimtąjį miestą Kėdainius. O atėjus laikui studijuoti ir pakelti sparnus, bus šiek tiek liūdesio.

„Čia patyriau geriausias savo gyvenimo akimirkas. Manau, kad Kėdainiuose yra susikūrusi be galo šilta ir jauki atmosfera, todėl čia tiesiog gera būti, – šiltų žodžių negailėjo Kamilė. –

Tikrai šiek tiek suspaus širdį paliekant gimtąjį miestą bei visus artimuosius, tačiau kartu ir laukiu ateinančių naujovių bei galimybių.“

Naujoji KRMT pirmininkė Kamilė Vaiciukevičiūtė yra dėkinga buvusiai tarybos vadovei Aistei Valevičiūtei už palaikymą ir pagalbą ruošiantis rinkimams./Asmeninio archyvo nuotr.

Norėjo išbandyti jėgas

Prakalbus apie būsimas studijas naujosios KRMT pirmininkės paklausiau: „Kadangi iki šiol buvote Kėdainių rajono mokinių tarybos komunikacijos komiteto atstovė, vėliau ir koordinatorė, spėju, kad ir Jūsų būsimos studijos turėtų būti susijusios su komunikacija? O gal turite visiškai priešingų norų ir ketinimų?“.

„Spėjate teisingai. Šiuo metu galvoju apie žurnalistikos studijas, tačiau dar neatmetu galimybės pasukti ir šiek tiek kitais keliais“, – intrigą išlaikė pašnekovė.

Anot jos, į Kėdainių rajono mokinių tarybą atvedė noras išbandyti savo jėgas.

„Kadangi prieš tai buvau mokinių savivaldos narė, teko dalyvauti KRMT organizuotose veiklose, kurios mane sudomino, todėl nusprendžiau pamėginti prisijungti prie komandos“, – kukliai šypsojosi naujoji pirmininkė ir pridūrė, jog ja tapti nebuvo labai sudėtinga: „Tikriausiai sunkiausia dalis buvo išdrįsti priimti sprendimą kandidatuoti, kadangi pareigos reikalauja daug atsakomybės bei darbo, tačiau pats pasiruošimo procesas nebuvo labai sunkus, nors kilo nemažai klausimų ir neaiškumų, sulaukiau didelės pagalbos iš buvusios pirmininkės Aistės Valevičiūtės“.

„Mokykloje praleidžiame didelę dalį savo gyvenimo, todėl norėtųsi, kad kiekvienam moksleiviui ši vieta keltų tik teigiamas emocijas bei teiktų jiems visas galimybes save realizuoti, siekti gerų mokymosi rezultatų.

K. Vaiciukevičiūtė

– Kaip manote, kas, kokios savybės Jums padėjo užimti KRMT pirmininkės postą?

– Manau, svarbiausia savybė, padėjusi užimti šias pareigas, yra atsakingumas. Atsakingai atlikdama savo pareigas, per šį laiką organizacijoje užsitarnavau komandos pasitikėjimą, kas ir leido man būti išrinktai.

– Jaučiate didelę atsakomybę dabar jau būdama naujose pareigose?

– Taip, jaučiu didelę atsakomybę nenuvilti savo komandos, taip pat išlaikyti gerą mūsų tarybos vardą bei savo veiklą vykdyti kokybiškai.

– Kamile, kita kėdainietė Karolina Pralgauskytė, šiuo metu užimanti Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentės postą, taip pat savo karjerą pradėjo nuo Kėdainių rajono mokinių tarybos, vėliau – pirmininkės, o dabar jau net ir prezidentė. Norėtumėte sekti jos pėdomis?

– Nors Karoliną laikau vienu iš savo autoritetų, manau, kad jos pėdomis neseksiu bei savo vietą atrasiu kiek kitose srityse.

Kamilė džiaugiasi šaunia komanda, su kuria ketina įgyvendinti nemažai planų./Asmeninio archyvo nuotr.

– Kodėl Jums tai svarbu – noras pagerinti moksleivių gyvenimą, noras kažką įrodyti sau ir kitiems, savirealizacija, galbūt dar kažkokios priežastys? Kaip šią Jūsų veiklą vertina mokytojai, artimieji?

– Mokykloje praleidžiame didelę dalį savo gyvenimo, todėl norėtųsi, kad kiekvienam moksleiviui ši vieta keltų tik teigiamas emocijas bei teiktų jiems visas galimybes save realizuoti, siekti gerų mokymosi rezultatų.

Mokytojai, artimieji į šią mano veiklą žiūri labai teigiamai, mane palaiko bei skatina eiti pirmyn. Man tai yra labai svarbu.

„Čia patyriau geriausias savo gyvenimo akimirkas. Manau, kad Kėdainiuose yra susikūrusi be galo šilta ir jauki atmosfera, todėl čia tiesiog gera būti.

K. Vaiciukevičiūtė

– Jūsų nuomone, su kokiomis problemomis susiduria šiuolaikiniai moksleiviai? Ką ir kaip reikėtų keisti?

– Visi moksleiviai susiduria su gana skirtingais sunkumais, tačiau viena iš dažniau girdimų problemų yra moksleivių užimtumas, motyvacijos trūkumas. Tai mėginame spręsti organizuodami įvairias veiklas bei mokymus. Taip pat šiemet labai aktualūs nuotolinio ugdymo, karantino laikotarpio suketi sunkumai, moksleivių emocinė sveikata.

– Ar realu kažką rimto nuveikti per vienerių metų pirmininkavimo kadenciją?

– Taip, tai visiškai realu. Svarbiausia turėti motyvuotą komandą bei nuosekliai dirbti išsikeltų tikslų link.

– Mokslai, mokinių tarybos veikla – tai tarsi darbas. O koks yra Jūsų laisvalaikis? Ką mėgstate veikti?

– Kaip ir dauguma mano amžiaus moksleivių, mėgstu laiką leisti su savo draugais arba ramiai namuose, žiūrėdama kokį filmą ar skaitydama gerą knygą. Esu gana ramus žmogus, todėl kokių nors neįprastų, ekstremalių pomėgių, užsiėmimų neturiu.

– Apskritai ar lieka pomėgiams laiko, kai turite tiek daug veiklos, susijusios su mokykla ir moksleivių reikalais?

– Gerai susiplanavus laiką, jo užtenka visoms veikloms ir pomėgiams.

Asmeninio archyvo nuotr.

– Nebijote perdegti? Juk esate dar labai jauna, o jau tiek visokių svarbių ir atsakingų reikalų turite…

– Kol kas tokios baimės neturiu, manau, planuojant laiką bei šalia turint tokią stiprią komandą, viskas bus gerai.

– Ko norėtumėte palinkėti pati sau, savo ateičiai?

– Tikriausiai palinkėčiau nebijoti bei visada siekti visų savo tikslų ir svajonių.

– Kamile, o aš Jums nuoširdžiai linkiu rasti gyvenime veiklą, kurią tikrai mylėtumėte ir niekada netektų gailėtis ją pasirinkus.

– Labai dėkoju!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video