Socialinius darbuotojus kviečia jungtis prie bendraminčių Kėdainiuose

 Socialinius darbuotojus kviečia jungtis prie bendraminčių Kėdainiuose

Socialiniai darbuotojai, jų padėjėjai ir kiti socialinių paslaugų srities darbuotojai visoje Lietuvoje ant pečių kiekvieną dieną neša didžiulę atsakomybę. Jie rūpinasi tais, kuriems gyvenimas susiklostė sunkiausiai, lanko vienui vienus, likimo valiai paliktus ir padeda savimi pasirūpinti nepajėgiantiems.

Akimirka iš LSDA skyrių pirmininkų pasitarimo Vilniuje. / Asmeninio archyvo nuotr.Solidarumo dar trūksta

„Ne be reikalo jau nuo 2004 metų kasmet rugsėjo pabaigoje visoje šalyje oficialiai minima Lietuvos socialinių darbuotojų diena. Ir nors rajone kolegas pažįstame gerai, vieni kitus kiekvienais metais pasveikiname profesinės šventės proga, kol kas dar nesame labai vieningi. Trūksta solidarumo“, – pastebi ilgametė Dotnuvos slaugos namų vyr. socialinė darbuotoja Jolanta Norvilienė, vadovaujanti tik pernai suburtam Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos (LSDA) Kėdainių skyriui.

Regėjo ir dar regi prasmę

Idėja suburti to paties pašaukimo žmones į vieną būrį J. Norvilienei gimė jau prieš keletą metų, tačiau tuomet tam galimybių nebuvo – kėdainiečiai tegalėjo glaustis po didesnio miesto „sparnu“.

„Nebuvo galimybių iki tol, kol prieš pusantrų metų asmeniškai susisiekiau su LSDA prezidente Jūrate Tamašauskiene ir išsakiau norą įkurti Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos Kėdainių skyrių. Mano iniciatyvą palaikė tiek ji, tiek bendraminčiai iš kitų rajono įstaigų, ir netrukus šie planai virto realybe. 2018-ųjų balandžio mėnesį įvyko pirmasis Kėdainių skyriaus susitikimas. Narių šiuo metu penkiolika, bet labai nuoširdžiai tikiuosi, kad mūsų gretos padidės. Tame, kad mes, šią sudėtingą profesiją pasirinkusieji, būtume it vienas kumštis, matau prasmę“, – patikina J. Norvilienė.

Vienija ir gina tiek esamus, tiek būsimus

„Rinkos aikštės“ pašnekovė primena, jog pagal LSDA įstatus, asociacijos nariais gali būti fiziniai asmenys, turintys socialinio darbo išsilavinimą, dirbantys socialinių paslaugų srityje, savivaldybių administracijose, socialinės paramos srityje, studijuojantys bei dėstantys socialinio darbo mokyklose.

„Tarp kitų rajonų ir miestų skyrių narių – socialinių paslaugų įstaigų ir padalinių vadovai, seniūnijų ir socialines paslaugas teikiančių įstaigų socialiniai darbuotojai, universitetų dėstytojai, savivaldybių tarybų nariai, – vardija LSDA Kėdainių skyriaus vadovė. – Asociacija siekia vienyti mus, socialinius darbuotojus, bendrai profesinei veiklai, atstovauti ir ginti mūsų interesus, įtraukti mus į aktyvų dalyvavimą socialinio darbo profesijos ir socialinės politikos formavime.“

[quote author=“J. Norvilienė“]Nuoširdžiai tikiuosi, kad mūsų gretos padidės.[/quote]

Nemokama teisininko konsultacija

Neseniai vykusiame metiniame J. Norvilienės vadovaujamo skyriaus susitikime buvo apsvarstytos ir aptartos LSDA veiklos plano kryptys.

„Kalbėjome apie tai, jog turime aktyviau siekti savo profesijos prestižo augimo visuomenėje ir skatinti socialinių darbuotojų bei kitų specialistų aktyvų bendradarbiavimą siekiant tikslų ir keičiantis žiniomis. Susitikimo metu vienbalsiai pritarėme nemokamos teisininko konsultacijos asociacijos nariams teikimui“, – pasakoja J. Norvilienė.

Asociacijos nariams suteikiamos sąlygos kelti kvalifikaciją įvairiuose mokymuose. Kėdainietės žinias gilino kursuose Mykolo Romerio universitete sostinėje. / Asmeninio archyvo nuotr.Ryškėja kitos problemos

LSDA Kėdainių skyriaus nariams pro akis nepraslydo ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos internetiniame puslapyje pateikta informacija apie vidutinį socialinių paslaugų srities darbuotojo atlyginimą Lietuvoje, siekiantį apie 1039 eurus „ant popieriaus“, arba daugmaž 674 eurus „į rankas“.

„Žinome, kad nuo 2019 m. įsigaliojo Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo nuostata, kad ne mažiau kaip 20 proc. nepanaudotų piniginės socialinės paramos lėšų turi būti skiriama socialinių paslaugų srities darbuotojų darbo užmokesčiui didinti, darbo sąlygoms gerinti bei savivaldybių administracijų socialinių išmokų specialistų darbo užmokesčiui didinti. Tačiau išryškėjo kitos problemos, susijusios su kvalifikacijos kėlimo mokymais, socialinių darbuotojų atestacija“, – pabrėžia pašnekovė.

Meras susirūpino ir ketina pasidomėti situacija

Susitikimo metu socialiniai darbuotojai teigiamai sutiko idėją pristatyti savo veiklą Kėdainių rajono savivaldybės merui Valentinui Tamuliui. Jau netrukus į priėmimą Savivaldybėje vyko J. Norvilienė ir jos pavaduotoja Irma Miliauskienė.

„Diskutavome su rajono vadovu V. Tamuliu apie gerus ir nelabai gerus dalykus. Kalbėjome ne vien apie mano jau minėtą įstatymo nuostatą, bet aptarėme ir kitus reikalus. Tarkime, tai, kad kai kurių rajono įstaigų vadovai ne tik neskatina, bet ir neleidžia savo darbuotojams atestuotis. Be to, pateikėme pasiūlymą ateinančių metų Geriausio socialinio darbuotojo rinkimams. Manome, kad jie galėtų vykti tokiu pačiu principu, kaip ir Geriausio mediko, Metų moters ar Mokytojo rinkimai, t. y. viešoje erdvėje, internetu. Meras atidžiai išklausė, užsirašė mūsų pastebėjimus, kitus pasiūlymus. Jo reakcija ir požiūris teikia vilties.“

[quote author=“J. Norvilienė“]Diskutavome su rajono vadovu V. Tamuliu apie gerus ir nelabai gerus dalykus.[/quote]

Kėdainiuose – daugiau nei 70

LSDA Kėdainių skyriaus atstovės rajono savivaldybės merui V. Tamuliui užsiminė ir apie didesnių lėšų socialinių darbuotojų kvalifikacijos kėlimui poreikį.

„Kėdainių rajone dirba virš 70 socialinių darbuotojų ir daugiau kaip 100 socialinio darbuotojo padėjėjų, kurie kasmet turi išklausyti 16 akademinių valandų mokymų. Vienam asmeniui tokie mokymai kainuoja 50 eurų. Kartą per penkerius metus jiems priklausomas dalyvavimas supervizijos procese. 25 akademinių valandų grupinės supervizijos kaina – apie 150 eurų žmogui.

Vis dėlto įstaigose dirba ir kitų sričių specialistai – slaugytojos, jų padėjėjos, kineziterapeutai, buhalteriai, viešųjų pirkimų organizatoriai, vadovai ir kiti, kuriems taip pat reikia tobulinti savo kvalifikaciją, o iš savivaldybės biudžeto metams tam kol kas skiriama apie 200 eurų“, – apgailestauja J. Norvilienė.

Narystė teikia daug privalumų

LSDA Kėdainių skyriaus nariams ir į jų gretas dar neįstojusiems kolegoms rajone J. Norvilienė linki kantrybės kasdienėje kovoje už būvį, susiklausymo ir bendradarbiavimo bei darkart ragina tapti bendruomenės dalimi:

„Asociacijoje organizuojami nemokami kvalifikacijos tobulinimo mokymai įvairiomis temomis, yra galimybių kelti savo kvalifikaciją netgi užsienyje, vyksta bendri renginiai, socialinių klubų veikla, teikiama nemokama teisinė pagalba ir dar daug visko. Kartu mes galime daugiau.“

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video