Socialiniams darbuotojams – didesni atlyginimai

 Socialiniams darbuotojams – didesni atlyginimai

BNS Žygimanto Gedvilos nuotr.

Kristina KASPARAVIČĖ

190. Tiek Kėdainių rajone dirba socialinių darbuotojų. Visi jie nuo liepos 1 dienos gaus didesnius atlyginimus. Kiekvienam iš jų piniginė papilnės 43–96 eurais (į rankas). Atlyginimo padidėjimas priklausys nuo to, ar socialinis darbuotojas dirba pilnu etatu, taip pat nuo to, kokio lygio yra jo pareigybė, profesinio darbo patirtis ir turima kvalifikacija. Iš viso Kėdainių rajono socialinių darbuotojų atlyginimams papildomai skirta per 71 tūkst. eurų. 

Pinigai – iš valstybės biudžeto

Socialinių paslaugų srities darbuotojams darbo užmokestis didžiąja dalimi mokamas iš savivaldybių biudžetų, tačiau šį kartą atlyginimų didinimui pinigų skiriama iš valstybės biudžeto. 

Iš viso šalies socialinių darbuotojų atlyginimų didinimui atriekti 2,8 mln. eurų. 

Nuo liepos 1 dienos socialinių paslaugų srities darbuotojų minimalieji pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientai bus didinami 30 procentų vietoj dabar esamų 20 procentų. Daugiau pinigų socialiniai darbuotojai gaus ir už turimą kvalifikacinę kategoriją. 

Viliasi, kad keisis valstybės požiūris

Lietuvoje dirba apie 13 tūkst. socialinių paslaugų srities darbuotojų. Iš jų – maždaug 5 tūkst. yra socialiniai darbuotojai.

Aut. past.

„Pagaliau sprendimas didinti socialinių darbuotojų atlyginimus priimtas valstybiniu lygmeniu. Tokio sprendimo reikėjo jau seniai, nes socialinių darbuotojų darbas niekada nebuvo vertinamas adekvačiai pagal jų sukuriamą naudą visuomenei ir kasdien patiriamą riziką. 

Pačioms savivaldybėms rasti papildomų lėšų savo biudžetuose socialinių darbuotojų atlyginimų didinimui labai sudėtinga. Juolab kad, padidinus jiems atlyginimus, liktų nuskriausti kitų profesijų atstovai, kuriems atlyginimai taip pat yra mokami iš to paties savivaldybės biudžeto. 

Skirti didesnius atlyginimus socialiniams darbuotojams iš valstybės biudžeto – teisinga ir sąžininga. 

Šie žmonės kasdien yra arčiausiai tų, kuriems labiausiai reikalinga pagalba ir parama. Jie rūpinasi įvairių problemų turinčiomis šeimomis, jų vaikais, vienišais asmenimis. 

Niekam ne paslaptis, kad dalis jų darbo yra tarsi karštuose taškuose, o ypač šiuo sunkiu pandeminiu laikotarpiu, kai jie rūpinasi ir sergančiais, ir izoliuotais asmenimis.

Mes visi lenkiame prieš juos savo galvas.

Viliuosi, kad sprendimas didinti socialinių darbuotojų atlyginimus taps puikia pradžia keičiant valstybės požiūrį į mūsų šalies reikalingiausių profesijų atstovus ir deramą jų darbo įvertinimą“, – sako Kėdainių rajono vicemeras Paulius Aukštikalnis.

Vicemeras Paulius Aukštikalnis ir pats nemažai prisideda prie socialinių reikalų.

Kaip skaičiuojamas atlyginimo dydis?

Vidutinis socialinių paslaugų srities darbuotojo atlyginimas siekia apie 1 210 eurų popieriuje arba apie 782 eurus į rankas.

Jį sudaro pastovioji dalis ir kintamoji. 

Pareiginės algos pastovioji dalis apskaičiuojama bazinį pareiginės algos dydį dauginant iš konkrečiai pareigybei taikomo koeficiento. 

Prie darbo užmokesčio dar paprastai pridedama kintamoji pareiginės algos dalis, kuri priklauso nuo praėjusiais metais pasiektų darbo tikslų, taip pat priemokos, premijos ar užmokestis už darbą poilsio ir švenčių dienomis, nakties ar viršvalandinį darbą, jeigu jis buvo dirbtas. Bazinis pareiginės algos dydis, kuris dauginamas iš koeficiento, šiemet yra 177 eurai.

Socialiniai darbuotojai gali tobulinti savo profesinę kompetenciją ir siekti, kad jiems būtų suteikta socialinio darbuotojo, vyresnio socialinio darbuotojo ir socialinio darbuoto eksperto kvalifikacinė kategorija. Turima kategorija taip pat lemia jų atlyginimo dydį.

Nuo 2021 m. liepos 1 d. pareiginės algos pastovioji dalis socialinių paslaugų srities darbuotojams už pirmą kvalifikacinę kategoriją didės 15 procentų, už antrą – 20 procentų, už trečią – 30 procentų.

A lygio pareigybės daugiausia apima socialinius darbuotojus, atvejo vadybininkus, valstybės vaiko teisių atestuotus asmenis savivaldybėse. 

B lygio pareigybėms priskiriami socialiniai darbuotojai, kuriems dėl tam tikrų išlygų nėra taikomas reikalavimas būti įgijus aukštąjį išsilavinimą. 

Į C lygio pareigybių grupę patenka individualios priežiūros personalas, tai yra socialinių darbuotojų padėjėjai, lankomosios priežiūros specialistai, asmeniniai asistentai.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video