Sėkmės ir lyderystės mokykla ėmėsi naujo projekto geresniems Kėdainiams

 Sėkmės ir lyderystės mokykla ėmėsi naujo projekto geresniems Kėdainiams

Akimirkos iš projekto „AŠ GALIU kurti Kėdainius“ pirmojo etapo. Jo metu dalyvių laukė šventinis projekto atidarymas su mentorių komanda./Mato Bukausko nuotr.

Sėkmės ir lyderystės mokykla (SLM), rengdama aktualias ir įdomias iniciatyvas, toliau juda į priekį. Šį kartą su nauja programa „AŠ GALIU kurti Kėdainius!“. Tai programa jaunimui, kurios metu SLM mokyklos moksleiviai kartu su mentorių pagalba įgyvendina savo idėjas Kėdainių miestui ir jo žmonėms. Projekte dalyvauja daugiau nei 100 aktyviausių 14–16 metų Kėdainių miesto moksleivių.

Dalyvauja įvairių sričių organizacijos

Kaip pasakoja projekto kuratorė Gitana Kaupienė, programos metu jaunuoliai ugdo savo lyderystės, projektų valdymo įgūdžius, turi galimybę gyvai susipažinti su Kėdainių organizacijomis bei spręsti jų iššūkius ir taip prisidėti prie Kėdainių miesto gerovės.

„Kiekviena dalyvių komanda gali išsirinkti vieną organizaciją, kurios iššūkius spręs.

Projekte dalyvauja įvairių sričių nevyriausybinės Kėdainių miesto organizacijos: Kėdainių samariečiai, Josvainių moterų klubas „Aušra“, viešoji įstaiga „Laiptai į viltį“ bei kitos“, – trumpai su projektu ir jo dalyviais supažindina G. Kaupienė.

Dalyvių tikslai kėlė kėdainiečių šypsenas ir šildė širdis

Projekto kuratorė pasakoja, kad programą sudaro keturi etapai. O lapkričio 24 dieną jau įvyko pirmasis.

„Pirmojo susitikimo metu dalyvių laukė šventinis projekto atidarymas su mentorių komanda. Renginio metu dalyviai buvo suskirstomi į komandas. Jų laukė komandinės dirbtuvės, kurių metu geriau susipažino tarpusavyje, atrado bendrumų ir panašumų, įveikė iššūkius, kurie sustiprino komandas, bei su mentoriumi aptarė komandos bendradarbiavimo ir bendravimo būdus ir kanalus sėkmingam dalyvavimui projekte“, – kalbėjo G. Kaupienė.

Taip pat pirmojo etapo metu dalyviai išsikėlė po vieną asmeninį siekį. Jo tikslas – iki gražiausių metų švenčių padaryti bent po vieną gerą darbą, kuris prisidėtų prie geresnių ir gražesnių Kėdainių.

„Dalyviai kėlė įvairius tikslus: nuo šiukšlių rinkimo mieste iki komplimentų sakymo praeiviams. Šie geri darbai sukėlė ne vieną šypseną ir pradžiugino Kėdainių miesto gyventojus“, – šiltai ir taip pat su šypsena pirmuosius įgyvendintus tikslus prisimena projekto kuratorė.

„Kiekviena dalyvių komanda gali išsirinkti vieną organizaciją, kurios iššūkius spręs. Projekte dalyvauja įvairių sričių nevyriausybinės Kėdainių miesto organizacijos: Kėdainių samariečiai, Josvainių moterų klubas „Aušra“, viešoji įstaiga „Laiptai į viltį“ bei kitos.

G. Kaupienė

Patys bandys įveikti organizacijų iššūkius

Antrojo projekto etapo metu sausio–vasario mėn., pasak G. Kaupienės, dalyviai susitiks su jų komandai priskirta nevyriausybine organizacija, dirbančią vienoje iš 4 sričių: aplinkosaugos ir gyvūnų globos, jaunimo ir su jaunimu dirbančios organizacijos, pagyvenusius žmones vienijančios organizacijos, sporto organizacijos.

„Taip pat ne tik artimiau susipažins su iššūkiais bei problemomis, kurias organizacija sprendžia, bet ir patys gaus iššūkį, kurį sieks išspręsti, – apie SLM ugdomas lyderio savybes kalbėjo pašnekovė. – Kartu su mentoriaus pagalba mokiniai ieškos sprendimo, kurį turės pristatyti organizacijai jau trečiojo etapo metu vasario antroje pusėje.“

Programos „AŠ GALIU kurti Kėdainius!“ kulminacija įvyks uždaromosios konferencijos metu kovo 7 d., kurioje bus pristatomi projekto rezultatai bei visų lauks šventinė programa – teatralo, kompozitoriaus ir gerai žinomo atlikėjo Vido Bareikio paskaita bei koncertinė programa. „AŠ GALIU kurti Kėdainius“  – indėlis į gimtojo krašto gyvenimo gerinimą, jaunuolio akimis ir širdimi.

2 Komentarai

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video