Sekmadieniais ir švenčių dienomis siūlo uždaryti didžiuosius prekybos tinklus

 Sekmadieniais ir švenčių dienomis siūlo uždaryti didžiuosius prekybos tinklus

BNS Roko Lukoševičiaus nuotr.

lrytas.lt, ELTOS inf.

Sekmadieniais ir švenčių dienomis siūloma uždrausti prekybą dideliems prekybos centrams. Tokį draudimą siūloma taikyti maisto ir gėrimų prekybos vietose, kurių prekybos plotas yra didesnis arba lygus 500 kvadratinių metrų.

Tai siūlančias Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo pataisas įregistravo Seimo Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Andrius Kupčinskas.

Parlamentaras taip pat siūlo, kada toks ribojimas negaliotų – tai būtų du sekmadieniai iki Šv. Kalėdų ir Šv. Velykų pirmųjų dienų, taip pat prekybos vietose, „organizuotose tik festivalių, mugių ir kitų ypatingų, teminių ar sporto bei pramogų renginių reikmėms“. Išimtį siūloma taikyti ir prekybos vietoms oro uostose, geležinkelio, autobusų stotyse.

Įstatyme taip pat siūloma numatyti atsakomybę už draudimo prekiauti nesilaikymą. Projektas numato, kad mažmeninės prekybos įmonėms galėtų būti skiriama bauda iki 0,7 procento jų praėjusių finansinių metų pardavimo pajamų.

Įstatyme taip pat siūloma numatyti atsakomybę už draudimo prekiauti nesilaikymą.

Įstatymo pataisomis yra numatytas draudimas dirbtinomis ir laikinomis priemonėmis mažinti parduotuvės prekybos plotą siekiant atitikti ploto reikalavimus.

Projektą parengęs parlamentaras mano, kad tokiu būdu bus suteikta galimybė į prekybos rinką aktyviau įsitraukti mažesniems tinklams, kurių prekybos plotas nebus didesnis nei 500 kvadratinių metrų.

Jo nuomone, sekmadieniais ir Darbo kodekse numatytomis švenčių dienomis nedirbant didelių prekybos tinklų parduotuvėms, bus taupoma energija, maži prekybos centrai sekmadieniais sulauktų daugiau pirkėjų.

„Nedirbdami sekmadieniais ir švenčių dienomis, prekybos centrai užtikrintų darbuotojams nedarbo dieną.Taigi šis sprendimas būtų socialiai atsakingas ir socialiai jautrus“,- sako A. Kupčinskas.

Jo duomenimis, apribojimas arba dalinis apribojimas prekybos centrams dirbti sekmadieniais galioja ne tik Lenkijoje, šie ribojimai taikomi tokiose šalyse kaip Vokietija, Ispanija, Prancūzija, Austrija, Norvegija, Graikija.

2 Komentarai

  • Kaip tik konservas,taip ir trenktas,geriau tegul rūpinasi savo partijos iškrypėliais,dabar vaikus vienus baisu į miestą išleisti.

  • Tipiški lansberginiai kliedesiai. Vargšelis neturi supratimo apie ką kliedi, norėdamas atimti dirbančiam kaimo žmogui galimybę apsipirkti.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video