Saviečiuose ūkininkaujanti kraštietė, padedama mentorės, laimėjo antrą vietą

 Saviečiuose ūkininkaujanti kraštietė, padedama mentorės, laimėjo antrą vietą

,,AgriFood Lithuania“ Dainiaus Stankaus nuotr.

„AgriFood Lithuania“ piniginis paskatinimas padės vystyti „50 arų: darbo ir džiaugsmo“ ūkį

Jorūnė LIUTKIENĖ

Kartu su mentore įdėjusi daug darbo ir įsisavinusi jai iki tol nepažįstamas rinkodaros ir marketingo žinias, biodinaminio ūkio „50 arų: darbo ir džiaugsmo“ Saviečiuose šeimininkė kraštietė Eglė Valuckaitė-Stašauskienė laimėjo 5 000 eurų piniginį prizą ir žengia daug tvirtesnį žingsnį į verslą bei toliau svajoja plėtoti savo taip mylimą ūkį.

,,EIT Food“ bendruomenė dar vasarą paskelbė konkursą pagal tarptautinę programą „Empowering Women in Agrifood“ (EWA). Iš 34 konkursui pateiktų paraiškų buvo atrinkta 10 moterų. Penkis mėnesius jos buvo mokomos ir drąsinamos imtis ryžtingesnių žingsnių, naujų sprendimų savo verslo plėtroje ir lyderystės agromaisto sektoriuje.

Suskaičiavus rezultatus ir įvertinus galutines idėjas paaiškėjo, kad didžiausią pažangą padarė trys verslai. Tarp jų antrosios vietos laureatė – Saviečiuose 50 arų tvariai ūkininkaujanti ir savo užaugintą produkciją naujame ceche perdirbanti E. Valuckaitė-Stašauskienė. Kitos laureatės: viena fermentuoja česnaką, kita gamina sveikus ir skanius užkandžius iš moliūgų.

„Patekusi į konkursą susitikau su kitomis moterimis, kurios visos savo versle patiria labai panašius iššūkius ir sprendžia panašias problemas, kaip ir aš, kurdama savo ūkį. Todėl labai vertinu tą galimybę patirti bendrystę kartu su jomis.

Ūkio „50 arų: darbo ir džiaugsmo“ įkūrėja Eglė Valuckaitė-Stašauskienė ir be laimėto prizo padarė proveržį: įkūrė savo gaminamos produkcijos elektroninę parduotuvę./,,AgriFood Lithuania“ Dainiaus Stankaus nuotr.

Nors vienos jau turėjo savo išvystytą verslą, o kitos dar tik idėją, tačiau mes dalinomės informacija, žiniomis ir patirtimi. Gavau su kaupu: pažintis ir patirtį. Ir, žinoma, labai svarbi programos dalis buvo kiekvienai iš dalyvių paskirti mentoriai, kurie konsultavo mus visais klausimais“, – sako  Saviečių kaime, Kėdainių rajone, ūkininkaujanti E. Valuckaitė-Stašauskienė.

Jautėsi kaip pirmokėlė

„AgriFood Lithuania“ dešimčiai konkurso dalyvių penkis mėnesius organizavo mokymus, konsultacijas, susitikimus ir konferencijas. Vis dėlto daugiausia laiko teko praleisti su kiekvienam verslui paskirtu konkrečiu mentoriumi. Pagrindinis darbas ir vyko su juo. Eglė dirbo su Zita Petkevičiene, Kėdainių konservų fabriko Gamybos ir tiekimo grandinės direktore.

„Konkurso metu įgytas žinios panaudojau elektroninės parduotuvės startui, tačiau įgijau ir drąsos daryti, veikti, kurti.

E. Valuckaitė-Stašauskienė

Pradedančioji verslininkė sako, kad, be bendrystės ir palankios aplinkos, pačios reikalingiausios jai buvo rinkodaros ir marketingo žinios. Nors Eglė jau ne vienerius metus augina daržoves ir tvarko savo ūkį, kuria planus ir pati rašo projektus, tačiau šiose srityse jautėsi lyg pirmokėlė.

Kartu su Eglei paskirta mentore jos kūrė ūkio logotipą, pakuočių dizainą bei pradėjo kurti elektroninę parduotuvę. 

„Atėjau į konkursą, viso to daryti net neplanuodama“, – dabar juokiasi E. Valuckaitė-Stašauskienė.

Ūkio „50 arų: darbo ir džiaugsmo“ šeimininkė, konkurso laureatė Eglė Valuckaitė-Stašauskienė  (dešinėje) tapo „AgriFood Lithuania“ konkurso II vietos laimėtoja. Nuotraukoje – su VšĮ „AgriFood Lithuania“ direktore Kristina Šermukšnyte-Alešiūniene./,,AgriFood Lithuania“ Dainiaus Stankaus nuotr.

„Zita labiausiai man ir padėdavo savo patarimais, kai kūrėme logotipą, pakuočių dizainą. Ji nuostabi savo srities specialistė ir turi daug patirties. Džiaugiuosi, kad man teko dirbti būtent su ja. Drįstu pasakyti, kad mūsų santykiai buvo ne tik dalykiški, bet ir pavyko užmegzti gražią draugystę. 

Zita mane palaikė visomis akimirkomis: ir kai žinojau ką daryti, ir kai nelabai. Aš labiau svajoklė, o ji racionali – skaičiukų ir faktų žmogus. Ji išklausydavo ir „pastatydavo mane į vietą“. Aš pasvajoju, ji mane grąžina į realybę. Taip ir dirbome“, – apie moterų bendradarbiavimą pasakoja E. Valuckaitė-Stašauskienė.

Siekė apdovanojimo

Patekusi tarp laureatų Eglė išgyvena didelį džiaugsmą. Ji neslepia, kad norėjo laimėti ir didįjį prizą, ir dėl to labai stengėsi. Prizinį fondą – 18 tūkst. eurų – jos pasidalino trise. Kaip teigia Eglė, konkursą laimėjo ta kolegė, kuri padarė didžiausią pažangą lyginant su tuo, nuo ko pradėjo atėjusi į šį konkursą. 

Visos šio „AgriFood Lithuania“ konkurso dalyvės – moterys./,,AgriFood Lithuania“ Dainiaus Stankaus nuotr.

„Pastarieji penki mėnesiai buvo tikrai intensyvūs ir tikrai sunkūs – nuo mokymų iki atsiskaitymų kas mėnesį už tai, kas nuveikta. Buvo intensyvus visomis prasmėmis laikas, nes gyvenimas projektu neapsiriboja, reikia ir ūkyje dirbti, pardavimus vykdyti“, – sako E. Valuckaitė-Stašauskienė.

Mentoriai – žinių šaltinis

E. Valuckaitė-Stašauskienė sako, kad konkurso metu įgytos žinios buvo panaudotos elektroninės parduotuvės ir prekybos produktais per šią platformą sukūrimui bei startui. 

Tam reikėjo ir logotipo, ir etikečių, ir net sukurti naujų produktų, kad asortimentas ir žmonių galimybės rinktis išsiplėstų. 

Dabar Eglė gali pasiūlyti didžiulį kiekį – dabar jau net 69 – produktų. Visi jie pagaminti iš daržovių, kurios užaugintos kuriant teigiamą CO2 santykį planetoje ir nieko neiššvaistant.

Kiekvieno iš 10 mentorių buvo galima klausti visko, kas tik domina, bet darbą ir pažangą privalėjai padaryti pats.

Visi konsultantai buvo skirtingų sričių specialistai, kruopščiai atrinkti pagelbėti startuojančioms verslininkėms. Specialistai ne tik padėjo, konsultavo, nukreipdavo tinkama linkme, bet ir palaikė, kaip sako Eglė, „šviežiai iškeptas verslininkes“.

„Dirbo su mumis su didžiausiu atsidavimu ir visas tas žinias mes gavome nemokamai“, – dėkinga jaučiasi E. Valuckaitė-Stašauskienė.

Didins apsukas

Gautą piniginį apdovanojimą E. Valuckaitė-Stašauskienė planuoja panaudoti savo įkurto gamybinio cecho plėtrai.

Moters galvoje sukasi planas įsigyti kokybišką pramoninę vaisių ir daržovių džiovyklą tam, kad galėtų perdirbti didesnius kiekius ūkyje užaugintų vaisių ir daržovių, tačiau dabar Eglė susitelkusi į jau pradėtą vystyti savo gaminių elektroninę prekybą ir svarbiausias apčiuopiamas ir artimiausias jos tikslas – spėti laiku pradžiuginti ūkio produkcija kuo daugiau žmonių bei, visus aprūpinus, ramiai sulaukti  šv. Kalėdų su šeima.

Tarptautinės programos „Empowering Women in Agrifood“ (EWA) konkurso laureatės:

I vieta Dovilė Ilevičienė / „Juodasis česnakas“ – 10 000 EUR

II  vieta E. Valuckaitė-Stašauskienė / „50 arų: darbo ir džiaugsmo“ – 5 000 EUR

III vieta Šarūnė Vaitekūnė / „Cosmic Belly Snacks“ – 3 000 EUR

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video