Respublikiniame konkurse mokosi tvarumo ir kūrybiškumo

 Respublikiniame konkurse mokosi tvarumo ir kūrybiškumo

Organizatorių nuotr.

Baigėsi dar vienas Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje vykdytas respublikinis nuotolinis 1– 4 pradinio ugdymo klasių mokinių darbelių iš antrinių žaliavų konkursas. Šįkart kalėdinių žaisliukų kūrybinė tema – „Mes iš pasakų“.

Konkurso tikslas buvo ne tik parodyti, kaip, tausojant aplinką, panaudojant nebenaudojamus daiktus, galima mažinti vartotojiškumą ir iš antrinių žaliavų sukurti įvairių kalėdinių žaisliukų pagal perskaitytas pasakas, bet ir skatinti mokinių domėjimąsi lietuvių etnine kultūra, motyvuoti juos skaityti knygas.

Progimnaziją pasiekė net 158 mokinių kūrybiniai darbai iš 39 Lietuvos švietimo įstaigų. Darbai elektroniniais laiškais atskriejo iš Kauno, Šiaulių, Klaipėdos, Pakruojo, Mažeikių, Plungės, Šakių, Vilniaus, Utenos, Raseinių, Panevėžio, Alytaus, Kalvarijos, Pasvalio, Skuodo, Radviliškio, Jonavos, Tauragės miestų ir rajonų ir, aišku, iš Kėdainių.

Statistikos duomenys rodo, kad kasmet konkurse dalyvauja vis daugiau mokinukų, o tai įrodo, kad tvarumo tema visiems aktuali. Džiugu, kad konkurse dalyvavo ir 13 programos „eTwinning“ mokytojų ir jų ugdytiniai.

Tradiciškai, konkurse dalyvavę progimnazijos 1–4 pradinio ugdymo klasių mokinių darbeliai, papuošė EKO eglutę. Pasakų eglutėje vietą atrado ir Auksinė žuvelė, ir Arklys Dominykas, susirangė ir Žaltys Žilvinas  iš pasakos „Eglė Žalčių karalienė“ .

Pateikti darbai buvo vertinami keturiose pradinių klasių mokinių amžiaus grupėse pagal šiuos kriterijus: temos atitikimą, tikslinį ir kūrybišką antrinių žaliavų panaudojimą, vizualinį darbo patrauklumą, elementų išskirtinumą ir meniškumą, kūrinio išbaigtumą.

Pristatydami darbus vertinimui, mokiniai ne tik įvardino perskaitytos pasakos pavadinimą ir veikėjo vardą, bet ir išvardino  antrines žaliavas, kurios buvo panaudotos kūrybiniame procese. Konkurso laureatais buvo paskelbti net 28 kūrybinių darbų autoriai.

Dėkojame visiems dalyviams, jų mokytojams už bendradarbiavimą ir tvarumo bei atsakingų gyvenimo įgūdžių ugdymą(si) kartu. Esame dėkingi ir progimnazijos tėvelių bendruomenės atstovei, mamai Irmai Damaševičienei, už profesionaliai sumaketuotus diplomus ir padėkas.

Kviečiame pasigrožėti  mokinių kūrybiniais  darbeliais: https://danguoleta.netboard.me/mokinilk1rybini/

Danguolė Tumėnienė, Gabrielė Misevičienė, LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijos pradinių klasių mokytojos

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video