„Purienos“ pedagogės – aktyvios tarptautinių projektų dalyvės

 „Purienos“ pedagogės – aktyvios tarptautinių projektų dalyvės

Organizatorių nuotr.

Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ pedagogės – aktyvios įvairių tarptautinių projektų dalyvės. Štai vasarą, birželio 27–rugpjūčio 2 dienomis, mokytojos Gražina Žiužnienė ir Roma Činikienė dalyvavo „Erasmus+“ KA1 mobilumo projekto, „Tarpkultūrinis bendradarbiavimas – pažangesnė ikimokyklinė įstaiga ir geresnė ugdymo(si) kokybė“, kvalifikacijos tobulinimo kursuose Ispanijoje.

Pakoregavo pandemija

Nepaisant, kad COVID-19 pandeminė situacija pakoregavo projekto vykdymo laiką, veiklas, susitikimus ir į planuotą seminarą atvykome po dvejų metų pertraukos, darbas vyko sklandžiai.

Organizatoriai pasistengė užtikrinti dalyvių saugumą. Užsiėmimai vyko mokymų centre „Esmovia“, Valensijoje. Projekto koordinatorė Clemence Hugon papasakojo apie „Esmovia“ centro darbo pobūdį, pristatė lektorius.

Organizatorių nuotr.

Įsitraukė į veiklas

Bematant buvome įtrauktos į aktyvią projektinę veiklą. Susipažinome su kolegomis iš Italijos, pristatėme savo įstaigą – Kėdainių lopšelį-darželį „Puriena“. Clemence Hugon supažindino mus su Ispanijos kultūros savitumu, papročiais ir tradicijomis.

Lektoriai Bizy ir Antonijo pristatė Ispanijos ugdymo institucijų darbą, kalbėjo apie tarpkultūrinį bendravimą, gyvenimo ypatumus pabėgėlių centruose.

Dėstytoja Paula (UK) savo pranešimuose kalbėjo apie identitetą, savimonę, palietė tarpkultūrinio ugdymo klausimus, empatiją – galėjimą patirti ir suprasti kito žmogaus mintis, jausmus bei jo būklę savo akimis.

Analizavome žmogaus pažinimą per emocijas. Tai aptarėme remdamiesi skirtingų tautų patirtimi. Atlikome daug praktinių užduočių. Mokėmės analizuoti, išklausyti, apibendrinti. Praturtinome savo patirtį, bendraudami ir bendradarbiaudami su skirtingų tautų, kultūrų žmonėmis.

Organizatorių nuotr.

Turininga kultūrinė programa

Kultūrinė programa taip pat buvo labai turininga. Susipažinome su nuostabia Valensijos architektūra. Aplankėme Valensijos mokslo ir menų miestą – tai penkių statinių architektūros kompleksas ant nusausinto Turijos upės dugno – žymus ispanų moderniosios architektūros pavyzdys.

Pasivaikščiojome Viduržemio jūros pakrante. Vykome į ekologinį ūkį, kur patys gaminome nacionalinį ispanų patiekalą – paeliją.

Pedagogų grupė iš Italijos ir Lietuvos gavo sertifikatus „Tarpkultūrinis bendradarbiavimas – pažangesnė ikimokyklinė įstaiga ir geresnė ugdymo(si) kokybė“.

Dalyvavimas šiame projekte buvo puiki galimybė kelti ne tik savo profesines kompetencijas, bet ir plėsti akiratį, pasisemti patirties iš užsienio šalių, ugdyti tarptautiškumą. Įgytos žinios praktiškai taikomos tiesioginiame darbe.

Roma Činikienė ir Gražina Žiužnienė, Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio/priešmokyklinio ugdymo programas

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video