„Purienos“ pedagogai tobulina sporto ugdymo žinias

 „Purienos“ pedagogai tobulina sporto ugdymo žinias

Mokymus darželio ,,Puriena“ pedagogams vedė vaikų sporto akademijos „Startukas“ įkūrėjas metodininkas dr. Kęstutis Bunevičius./Organizatorių nuotr.

Jorūnė LIUTKIENĖ

Lopšelyje-darželyje „Puriena“ vyko mokymai „Šiuolaikiškas vaikų fizinis ugdymas“. Juos vedė vaikų sporto akademijos „Startukas“ įkūrėjas metodininkas dr. Kęstutis Bunevičius. Mokymuose pedagogai įgijo žinių apie naujus metodus ir būdus, skatinančius vaikų fizinį aktyvumą, bei apie amžiaus tarpsnių ypatumus ir grupės valdymą veiklų metu.

Siekia naujų žinių

Darželyje „Puriena“ jau trečius metus vyksta projektas „Sveikata – raktas į sėkmingą ugdymą(si)“. Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Gautos lėšos leidžia organizuoti aktualius seminarus ir mokymus pedagogams.

,,Mes siekiame įvairiais būdais sustiprinti emocinę ir fizinę vaikų sveikatą bei nepamirštame patys tobulinti savo kompetencijas, todėl tokie seminarai mums labai naudingi“, − sako „Purienos“  vyresnioji mokytoja Aldona Mikolajūnienė.

Tačiau ne tik žinios svarbu. Įstaiga gali įsigyti ir įvairių priemonių, sportui skirto inventoriaus. Atnaujintoje darželio sporto salėje jų dabar gausu. Tai skatina vaikus daugiau judėti ir išbandyti naujus užsiėmimus. O vaikams bežaidžiant patiriama daug paprastų džiugių akimirkų. Fizinio aktyvumo veiklos kokybiškesnės ir patrauklesnės.

Sukurta naują erdvė ir lauke – sporto aikštynas. Jis skirtas mokytis žaisti krepšinį ir futbolą. Taip pat darželyje vaikai nuo mažų dienų mokomi tinklinio ir badmintono  pradmenų. Į įvairias fizinio aktyvumo veiklas įtraukiama visa bendruomenė. Organizuojamose varžybose, sporto pramogose dalyvauja vaikų tėveliai, kaimyninių darželių vaikai ir pedagogai.

,,Vieną ar du kartus per metus vaikus su tėveliais pakviečiame ir į daug didesnius renginius − į sporto šventes Kėdainių arenoje, kurias patys organizuojame“, − patirtimi dalijasi A. Mikolajūnienė.

Lankyti darželį smagu ir naudinga

Socializacija – viena iš svarbiausių priežasčių, kodėl vaikams rekomenduojama lankyti darželį. 

Kėdainių lopšelis-darželis „Puriena“ kviečia ir kiekvienais metais su džiaugsmu priima pačius mažiausius į savo bendruomenę.

Ir nors pirmosios vaikų dienos būna tikrai nedrąsios, tačiau patyrę mokytojai netrukus sudomina ir prisijaukina mažuosius taip, kad jie greitai pasijunta lyg namų aplinkoje. Darželį vaikams svarbu pradėti lankyti, nes niekas savo šeimose negali suteikti vaikams tiek daug ir įvairių galimybių.

,,Vaikams labai svarbu būti su kitais vaikais, mokytis su jais bendrauti, juos pažinti ir kartu žaisti. Kiekvienas iš mūsų esame labai skirtingi: vieni bijo arba nenori matyti kitų, kitiems labai sunku būti grupės, komandos nariu, jaučiančiu, kiek vadovauti, kiek prisiderinti, nusileisti, paklausyti, o dar kitiems labai trūksta vaizduotės, laisvumo, žaismingumo. Ikimokyklinis laikas yra labai svarbus šiems įgūdžiams formuotis“, − sako patyrusi pedagogė, mokytoja metodininkė Greta Stunžienė. 

Kėdainių lopšelis-darželis „Puriena“ kviečia ir kiekvienais metais su džiaugsmu priima pačius mažiausius į savo bendruomenę.

Aut. past.

Vaikai turi bendrauti, atrasti, tyrinėti, pajausti, išbandyti, pažinti tiesiog būti drauge su savo bendraamžiais.

,,Tėvus, besirenkančius ankstyvojo ugdymo įstaigą, kviesčiau tapti mūsų bendruomenės dalimi, ne tik dėl sportinio aktyvumo ugdymo. Mes galime pasiūlyti jiems unikalų ugdymą.

Mes visiškai nebijome, kad mažieji klysta, atvirkščiai mūsų darželyje parodome, kaip pasimokyti iš padarytų klaidų ir patirtų nesėkmių.

Drąsiname vaikus pasitikėti savimi ir ugdome labai svarbią savybę – atkaklumą siekiant tikslo. Mokytojų taikomi patikrinti metodai skatina vaikus mokytis patiems ir vieniems iš kitų“, − sako direktorės pavaduotoja ugdymui Zita Dzidzinavičienė.

Balandžio pabaigoje Kėdainių lopšelyje-darželyje „Puriena“ vykę mokymai „Šiuolaikiškas vaikų fizinis ugdymas“ yra šiuo metu vykdomo projekto „Sveikata – raktas į sėkmingą ugdymą(si)“ Nr. SRF-SIĮ-2020-1-0051 bendrai finansuojamo valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas, vienas iš suplanuotų renginių.

Kuo dar stiprus ,,Purienos“ darželis:

Kuria saugią ir jaukią aplinką mažiesiems.

Viduje ir lauko aplinkoje atnaujinamos erdves, kurios būtų patrauklios vaikams. Vaikui augti ir ugdytis įtakos turi ir aplinka, jei ji saugi, estetiška, įvairi, jaukumą ir funkcionali. Tokioje besikeičiančioje aplinkoje vaikai patenkina savo poreikius judėti, veikti, tyrinėti ir atrasti, kelti klausimus, pažinti, joje  ugdosi vaikų kūrybiškumas, didėja pastabumas detalėms, gebėjimas spręsti problemas. 

Moko mylėti gamtą ir ją puoselėti.

Šešis kartus įstaiga buvo apdovanota Žaliąja gamtosauginių mokyklų vėliava, kuri įrodo kad ši bendruomenė sistemingai ugdo meilę  gamtai ir visus metus kūrybiškai panaudoja gamtos dovanas. Nedideliame sode vaikai gali stebėti, kaip žydi obelys, vyšnios, serbentai, mato kaip užsimezga vaisiai ir uogos, o darže ir šiltnamyje – sėja, sodina, stebi, kaip dygsta ir auga įvairios daržovės, prieskoniniai augalai, mokosi juos prižiūrėti.

Puoselėjamos etnokultūros vertybes.

Minimos įvairios tradicinės šventės, per jas dainuojama, šokama, deklamuojama ir vaidinama – taip per kūrybą ir žaidimus puoselėjamas tautinis mūsų šalies paveldas. Vaikai mokomi tautiškumo ir gerbti bei saugoti savo tradicijas.

Taikomi mąstymo kultūros ugdymo įrankiai.

Darželyje vykdomas projektas „Kryptingas vaikų mokymosi mokytis kompetencijų ugdymas taikant „Mąstymo įpročių“ metodą“. Mokytojai patys mokosi ir po to vaikų ugdymo procese pritaiko įvairius mąstymo mokyklų įrankius ir elementus. Tikslas – išmokyti vaikus mokytis ir  taikyti efektyvias veikiančias mąstymo ir elgesio strategijas (mąstymo žemėlapius, raktus ir  įpročius bei De Bono kepures), kurios padeda savarankiškai apdoroti informaciją bei įveikti užduotis. Įstaiga sieks tapti pirmuoju akredituotu darželiu Kėdainių rajone, kuris sistemingai taiko „Mąstymo mokyklos“ elementus.

Aukšti profesionalumo standartai.

Įstaigoje dirba įvairią patirtį turintys pedagogai, kurie noriai mokosi ir tobulėja savo profesinėje srityje. Tačiau pirmiausia jie myli vaikus. Ugdymosi procese aktyviai naudojame ir išmaniąsias technologijas: interaktyvias lentas, grindis, planšetinius kompiuterius. Tai prikausto vaikų dėmesį, o ugdymosi procesas tampa daug patrauklesnis.

Lopšelio-darželio „Puriena“ kasdienybė neseniai atnaujintoje internetinėje svetainėje www.kedainiaipuriena.lt

2 Komentarai

  • Tikrai nuostabi buvo direktorė Naruševičienė Birutė, jos pastangomis viskas sukurta. Dabar prades rašyti ir savo partietę,

  • startuke tu

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video