„Purienos“ pedagogai patirties sėmėsi Rumunijoje

 „Purienos“ pedagogai patirties sėmėsi Rumunijoje

Projektų vadovė Asta Pukienė, mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Rita Vigelienė ir Renata Venslovienė, direktorė Birutė Naruševičienė./Organizatorių nuotr.

Ekologinis sąmoningumas bei atsakingas vartojimas tampa vis aktualesne šių laikų tema. Mus supanti gamta atrodo begalinė, amžina, o jos ištekliai – neišsemiami. Tačiau, pastaruoju metu pastebime įvairių pokyčių visame pasaulyje, kurie kelia grėsmę gamtai ir žmogui.

Dėmesys gamtosaugai

Kėdainių lopšelis-darželis „Puriena“ didžiulį dėmesį skiria vienai aktualiausių pasaulio problemų – gamtosaugai. Įstaiga ne tik dalyvauja LŽJ (Lietuvos žaliųjų judėjimo) tarptautinėje GMP (gamtosauginių mokyklų programoje), ji yra šešis kartus apdovanota Žaliąja vėliava ir Aplinkosauginio švietimo fondo sertifikatu, bet ir semiasi patirties užsienyje ikimokyklinėse įstaigose. 

„Puriena“ taip pat jau antrus metus dalyvauja  „Erasmus“ + projekte „Eco Child“ ir kartu su vaikais padeda spręsti šylančio klimato, išaugusio vartojimo, taršos bei kitus darnaus vystymosi iššūkius.

Vyko į Bukareštą

Pasinaudojusi COVID-19 atlaisvinimais Europoje, Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ komanda rugsėjo 20–24 dienomis dalyvavo antrame tarptautinio projekto susitikime, Rumunijos sostinėje Bukarešte. Vėl drauge susitiko graikų, turkų, lietuvių, ir rumunų komandos aptarti kaip „Eco Child“ projektas vykdomas įstaigose, pristatyti savo įvykdytus namų darbus bei aptarti būsimus mobilumus ir veiklas.

Šeimininkai visas partnerių komandas sutiko labai šiltai, gerai pasirengę ir nusiteikę.

Pirmoji diena buvo skirta susipažinimui su lankoma ugdymo įstaiga, kurioje yra tiek ikimokyklinio, tiek vyresnio amžiaus vaikų, turinčių regėjimo negalia.

Pamatėme ir pajautėme, kaip vaikai su įvairiais sutrikimais puikiai dalyvauja ugdymo procese. Maloniai nustebino puikus jų žinių lygis. Mokyklos pedagogai taip pat parodė filmuotą medžiagą apie savo mokinius. Jie džiaugiasi ir didžiuojasi, kad jų ugdytiniai yra aktyvūs, ryžtingi ir pelnę įvairius laimėjimus tiek sporto, tiek meno srityse.

Įvairios veiklos

Kiekvieną mobilumo vizito dieną vykdėme įvairias veiklas – žaidėme psichologinius žaidimus apie minčių materializavimąsi, pasinėrėme į meditacija, kuriuos metu įsigilinome į ekologijos svarbą, antrinių žaliavų perdirbimo dirbtuvėlėse kūrėme „Eko kostiumą“. Surengtuose seminaruose „Saugokime energiją“ bei „Natūralus gydymas“ kalbėjome apie elektros ir vandens energijos išteklių tausojimą, sužinojome apie septyniolikos rūšių eterinius aliejus, sukurtus iš gamtos, kurie yra naudingi žmogaus sveikatai.

Projekto veiklos vyko ne tik įstaigos viduje, bet ir už jos ribų. Jau pirmąją dieną vykome į unikalų gamtos kampelį – „Vacaresti“ parką, kurį savanorių pagalba stengiamasi kuo daugiau apsaugoti nuo neigiamo miesto plėtros poveikio. Vėliau lankėmės nacionaliniame Bukarešto muziejuje „Dimitrie Gusti“, kuris labai primena mūsų Rumšiškių liaudies buities muziejų. Visą dieną skyrėme kelionei į Sinajos miestą ir jo apylinkes. Šis kalnų papėdėje įsikūręs kraštas garsėja Pelešo pilimi, Sinajos vienuolynu, gausybe sanatorijų ir vilų.

Per dieną vaikščiojant miestelio gatvėmis buvo sunku išvysti „įprastą“ statinį – kiekvienas iš išsiskyrė savitu stiliumi, galybe  bokštelių, dekoro elementų, ažūrinių balkonų, terasų. Sinajos regionas taip pat pasižymi savo ramybe, tvarka, švara bei dideliu dėmesiu rūšiavimui ir perdirbimui. Įsitikinome, kad šis kraštas – tai puikus gamtos puoselėjimo ir saugojimo pavyzdys.

Turininga savaitė

Savaitė prabėgo turiningai ir naudingai. Šio projekto metu įgytos profesinės žinios, pamatytas kerintis Rumunijos kraštovaizdis bei draugų ratas lydės visą gyvenimą. Džiaugiamės „Erasmus+“ suteikta galimybe įgyvendinti projekto tikslus ir veiklas, tobulinti įvairias kompetencijas įvairiose srityse, plėsti kultūrinį akiratį. Nekantraudami laukiame trečiojo mobilumo vizito, kuris vyks Lietuvoje. 

Asta Pukienė, projektų vadovė

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video