Progimnazijoje surengė nacionalinę mokinių ir mokytojų konferenciją

 Progimnazijoje surengė nacionalinę mokinių ir mokytojų konferenciją

Organizatorių nuotr.

Kėdainių „Ryto“ gegužės 9 d. vyko XXIV nacionalinė mokinių ir mokytojų konferencija „Gamta ir mes 2024“. Konferencijos tikslas – skatinti mokytojus ir mokinius dalintis gamtamokslinio ugdymo iššūkiais ir galimybėmis, tiriamąja veikla, STEAM ugdymo patirtimis atnaujinto ugdymo turinio kontekste. Konferencijoje savo tiriamuosius darbus pristatė 42 mokiniai, patirtimi pasidalino mokytojai iš Jonavos, Panevėžio, Radviliškio, Vilkaviškio, Visagino, Kauno, Kėdainių miestų ir rajonų.          

Plenarinius  pranešimus skaitė gamtos fotografas Marius Čepulis bei  Šiaulių techninės kūrybos centro projektų vadovas Gintautas Jazdauskas. Fotografas Marius akcentavo, kad mes visi esame priklausomi nuo gamtos. Skatino saugoti gamtą ne dėl gamtos, o kad išliktume mes. Lektorius Gintautas pasakojo, kad  DI tampa neatsiejama žmonių  gyvenimo dalimi, jis vis dažniau sutinkamas ne tik ugdymo procese, bet ir medicinoje, ekonomikoje, kūryboje ir t.t.

Vyko edukacija

Mokytojams vyko edukacija „Bendradarbiavimas su STEAM: kaip sportas siejasi su mokslu“. Jos metu Šiaulių techninės kūrybos centro direktoriaus pavaduotoja ugdymui  Julija Muningienė mokė atlikti raumenų nuovargio tyrimą, naudojant spyruoklinį skalbinių segtuką, ir kaip iš įvairių priemonių sukurti kamuolį.  5-8 klasių mokiniai dalyvavo  edukacijoje apie gravitaciją, kurios metu, atlikdami darbus, aiškinosi gravitacinės jėgos veikimą.

Dirbo grupėse

Darbo grupėse metu mokiniai ir mokytojai dalinosi  STEAM ugdymo veiklų organizavimo idėjomis, metodais, praktiniais pavyzdžiais. Konferencijos dalyvius džiugino pristatytų pranešimų turinys ir įvairovė   („Mada ir ekologija“, „Grybų karalystė ant mano palangės“, „Puikiai žvejybai reikia švaraus vandens“, „Kas namelyje gyvena? Sraigė!“ ir kt.). Mokytojų pranešimai atskleidė, jog integruojant gamtos temas į STEAM veiklas, ugdytiniai įgyja įgūdžių, padedančių suprasti aplinkoje vykstančius pokyčius, progresą, skatinančių ieškoti problemų sprendimo būdų.

Edukacinė išvyka

Konferencija baigėsi edukacine išvyka į AB ,,Lifosa“ fosfogipso kalnus. AB ,,Lifosa“ balto fosfogipso kalnai – unikalus reiškinys ne tik Lietuvoje. Fosfogipsas – tai gipsas su maža fosfatų (trąšų) priemaiša, atsirandantis fosforo rūgšties gamybos proceso metu. Konferencijos dalyviai sužinojo, kad kalnai trąšų gamyklos pašonėje pradėti pilti nuo 1968 metų ir šiuo metu fosfogipso yra susikaupę per 21 mln. tonų.   

Konferencijos metu patirtos emocijos ir įgytos patirtys džiugino visus renginio dalyvius ir svečius.

Kėdainių „Ryto“ progimnazijos vyr. mokytoja Jurgita Gustienė ir mokytoja metodininkė Asta Bernadišienė

1 Komentaras

  • Puiki konferencija, nepakartojama patirtis. Šaunuoliai Rytiečiai 👍

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video