Prie Akademijos tvenkinio – tradicinė šienpjovių šventė

 Prie Akademijos tvenkinio – tradicinė šienpjovių šventė

Jau penkioliktąjį kartą vyko labai laukiama ir visų mylima šienpjovių šventė, kurioje šiemet dalgius surėmė devyni šienpjoviai./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Prie Akademijos tvenkinio Kėdainių rajone rinkosi ne tik Dotnuvos seniūnijos gyventojai, bet ir svečiai iš viso rajono. Čia jau penkioliktąjį kartą vyko labai laukiama ir visų mylima šienpjovių šventė, kurioje šiemet dalgius surėmė devyni šienpjoviai.

Devyni dalyviai

Vainotiškių bendruomenės ir Akademijos kultūros centro dar 2008 metais atgaivinta sena šienavimo dalgiu tradicija penkioliktąjį kartą vykusiose varžytuvėse sutraukė devynis šienpjovius iš viso Kėdainių rajono.

Vainotiškių kaimui atstovavo Justinas Kairys, Žygimantas Jėcka, Jonas Ramanauskas, Artūras Sinickas.

Akademijos kraštui atstovavo Artiomas Sadauskas ir Ilona Gorbunova.

Šlapaberžės krašto garbę gynė Zigmantas Vainšreideris.

Medžiotojų bendruomenei atstovavo Albertas Ragauskas.

Dotnuvos bendruomenės atstovu išrinktas Alvydas Adomavičius.

Garbinga komisija

Į tradicinę šio krašto šventę šįmet, kaip ir kasmet, susirinko ir minios smalsuolių.

Komisija didžiausią dėmesį skyrė šienavimo kokybei, tačiau šiose varžybose pralaimėjusių nebuvo.

Apdovanoti visi šienpjoviai, jiems buvo įteiktos linksmos nominacijos.

Šienpjovius apdovanojo seserys Malvina ir Akvilina iš Ažytėnų kaimo, Vainotiškių bendruomenės pirmininkė Vaida Čepienė ir puikiai su vedėjo vaidmeniu susitvarkęs Dotnuvos seniūnas Modestas Tvaravičius.

Į tradicinę šio krašto šventę šįmet, kaip ir kasmet, atvažiavo ir minios smalsuolių. Komisija didžiausią dėmesį skyrė šienavimo kokybei, tačiau šiose varžybose pralaimėjusių nebuvo.

Aut. past.

Vyras ir moteris

„Geriausias šienpjovys šiemet Šlapaberžės atstovas Z. Vainšreideris, o geriausia šienpjovė – Akademijos atstovė I. Gorbunova. Nuoširdžiausi sveikinimai šienpjoviams, dėkoju organizatoriams už labai gražią šventę, už puoselėjamas gražias tradicijas“, – nugalėtojus sveikino M. Tvaravičius.

Beje, šienpjovius vertino labai patyrusi ir garbinga komisija, kurią sudarė Dotnuvos seniūnas M. Tvaravičius, šienpjovių šventės pradininkas vainotiškietis Alfonsas Maniokas, šienavimo ekspertas Kęstutis Užkuraitis.

Gausybė svečių

Dotnuvos krašto šienpjovių tądien pasveikinti atvyko Kėdainių rajono savivaldybės vicemeras Paulius Aukštikalnis ir administracijos direktorius Arūnas Kacevičius./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dotnuvos krašto gyventojus tądien atvyko pasveikinti gausybė svečių: Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis, vicemeras Paulius Aukštikalnis, administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

„Labai svarbi ir graži šventė, smagu, kad yra žmonių, kurie puoselėja tradicijas, puoselėja šienpjovystę.

Kėdainių rajono savivaldybė visada rėmė ir rems tokias iniciatyvas. Visuomet parems rajono kultūrinį gyvenimą, prisidės prie žmonių turiningo laisvalaikio“, – kalbėjo savivaldybės atstovai. 

Po varžytuvių visų laukė įspūdingas vietos saviveiklininkų ir Lietuvos šou padangės žvaigždžių koncertas, šviesos ir garso instaliacija.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video