Prestižinį geriausių šalies darbdavių sąrašą papildė dar viena Lietuvos įmonė

 Prestižinį geriausių šalies darbdavių sąrašą papildė dar viena Lietuvos įmonė

Dar viena Lietuvos įmonė, akcinė bendrovė „Kauno grūdai“,  tapo pirmąja Lietuvos maisto pramonės sektoriaus atstove, papildžiusia prestižinį, visame pasaulyje pripažįstamą geriausių šalies darbdavių sąrašą „Top employer 2023“. Iki šiol šį įvertinimą turėjo 9 Lietuvoje veikiančios įmonės, o gautas sertifikatas pažymi, kad jį turinti organizacija skiria ypatingą dėmesį darbuotojų gerovei ir darbo sąlygoms.

Vis daugiau Lietuvoje „Top employer Institute“ sertifikatą gaunančių įmonių yra ženklas, kad šalyje ir toliau kyla darbdavių kultūra, žmogiškųjų išteklių valdymo praktikos bei darbuotojų darbo sąlygų standartai.

„Top employer“ sertifikatas atpažįstamas visame pasaulyje, todėl šis įvertinimas svarbus visai mūsų organizacijai ir kiekvienam čia tiek jau dirbančiam, tiek būsimam darbuotojui.  Tai ne tik dar vienas sertifikatas, bet ir įsipareigojimas toliau išlaikyti bei gerinti darbuotojų sąlygas. Toks auditas – puiki galimybė ir priemonė pasitikrinti, ar einame tinkamu keliu. Visapusiškas dėmesys darbuotojams tai svarbi dalis viso verslo sėkmės, – sakė Kauno Grūdų generalinis direktorius Andrius Pranckevičius.

Sertifikatas tik po audito

Nepriklausomo Nyderlandų instituto „Top Employer Institute“ atliekamas auditas, tai  visame pasaulyje atpažįstama tarptautinė sertifikavimo programa, skirta įmonėms, kurios nori nuolat gerinti savo personalo valdymo procesus ir užtikrinti darbuotojams saugias, motyvuojančias ir skatinančias darbo sąlygas.

„Darbuotojas ir jo patirtis darbe – tai kertinis aspektas žmogiškų išteklių valdymo srityje. Vertindami konkurencinę aplinką ir siekdami būti patraukliu darbdaviu dinamiškoje darbo rinkoje, privalome lygiuotis į stipriausias tarptautines praktikas personalo valdymo srityje. Ši, tarptautinė sertifikavimosi programa leidžia kasmet kritiškai peržiūrėti ir įvertinti įmonėje taikomus procesus, tuo pačiu juos atsinaujinti, siekiant užtikrinti geriausią patirtį ir darbo sąlygas darbuotojams“, – pasakojo „Kauno Grūdų“ Personalo vadovė Irena Aleksiūnienė.

Anot I. Aleksiūnienės, nuoseklus „ Top Employer Institute“ auditas apima  įvairias organizacijų veiklos dalis, nuo strategijos iki darbuotojų gerovės , todėl tai vertingas įrankis bet kuriai įmonei, norinčiai pagerinti savo vidinius procesus ir konkurencingumą. Iš viso vertinama 350 kriterijų 20-yje sričių, tokių kaip darbuotojų įsitraukimas, socialinė atsakomybė, darbo jėgos planavimas, lyderystės kultūros skatinimas ir kita.

Audito metu akcinė bendrovė „Kauno Grūdai“ aukščiausius įvertinimus gavo verslo strategijos, darbo aplinkos, žmogiškųjų išteklių vystymo, personalo procesų skaitmenizavimo srityse.

Darbuotojų gerovė ir sveikata – prioritetiniai  aspektais HR strategijose

Pasaulinės žmogiškųjų išteklių tendencijos rodo, kad žmogiškųjų išteklių valdymo strategija tampa neatsiejama verslo strategijos dalimi.

„Už kiekvieno organizacijoje veikiančio proceso slypi žmogus ir jokios strategijos įgyvendinimas be žmogaus prisilietimo neįmanomas. Būtent dėl šių priežasčių darbo jėgos planavimas ir visapusiška darbuotojų gerovė ir sveikata yra mūsų prioritetinės sritys“, – akcentavo I. Aleksiūnienė.

Pasak pašnekovės, siekti šių tikslų puikiai padeda įvairios iniciatyvos.  Kaip pavyzdys pateikiamas sėkmingas įmonės vidinis projektas darbuotojams – vidinė sveikatos, sporto ir aktyvaus laisvalaikio programa, kurios dėka darbuotojams sudaromos sąlygos ištisus metus sportuoti pasirinktose sporto šakose, o bendruomeniškumą skatina reguliarūs vidiniai turnyrai bei didysis vasaros sporto žaidynių renginys.

„Pozityviai atmosferai ir gerai patirčiai darbe kurti turime daug priemonių: sveikiname darbuotojus ir jų šeimas įvairių metinių švenčių proga, organizuojame pramoginius ir edukacinius renginius, kasmet renkame ir apdovanojame didžiausias pastangas parodžius kolegas, draudžiame darbuotojus sveikatos draudimu ir turime dar aibę iniciatyvų, skirtų puoselėti pozityvią vidinę kultūrą.

Atskiras dėmesys skiriamas mūsų naujokams – norime jiems padėti kaip galima sklandžiau ir lengviau įsilieti į kolektyvą ir darbinę aplinką. Juos pasitinkame naujoko dovanomis, organizuojame naujokų pusryčius su vadovu. Apskritai, bendros tradicijos ir ritualai itin skatina komandiškumo jausmą bei įsitraukimą“, – įsitikinusi „Kauno grūdų“ Personalo vadovė I. Aleksiūnienė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video