Po „Sėkmės ir lyderystės mokyklos“ stovyklos – teigiamos emocijos ir pozityvi patirtis

 Po „Sėkmės ir lyderystės mokyklos“ stovyklos – teigiamos emocijos ir pozityvi patirtis

„Sėkmės ir lyderystės mokyklos“ nuotr.

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

Baigėsi „Sėkmės ir lyderystės mokyklos“ (SLM) organizuota neformalaus ugdymo programos stovykla „Pažink. Pasitikėk. Siek“. Joje moksleiviams pranešimus skaitė garsūs lektoriai, o vaikai mokėsi pabėgti iš komforto zonos, lavino įvairias kompetencijas. Dalyviai ne tik klausėsi paskaitų, bet taip pat dalyvavo žygiuose, kūrybiniuose ir sporto užsiėmimuose. O iš stovyklos, pasak SLM kuratorės Jūratės Kaupienės, moksleiviai grįžo pilni motyvacijos veikti, mokytis bei siekti savo tikslų.

Stovyklos dalyviai džiaugėsi galėję joje dalyvauti, patirti smagių įspūdžių, gauti neįkainojamos patirties ir puikiai praleisti laiką/ „Sėkmės ir lyderystės mokyklos“ nuotr.

Aktyviai dalyvavo veiklose

„Šie metai SLM pateikė nemažai iššūkių. Mokiniams šis laikotarpis buvo sudėtingas, nes visos veiklos vyko nuotoliniu būdu. Mokiniams trūko gyvo bendravimo, šalia esančio draugo palaikymo, o nuotolinis ugdymas paveikė emocinę sveikatą, – apie nelengvus mokslo metus kalbėjo J. Kaupienė. – Labai džiaugiamės, kad po tokių sudėtingų, varginančių mokslo metų pavyko suorganizuoti neformaliojo ugdymo stovyklą „Pažink. Pasitikėk. Siek“.“ 

Kaip sakė viena iš stovyklos kuratorių Simona Bolisienė, joje jaunieji lyderiai ugdėsi visapusiškai: įgijo naudingų žinių ir gebėjimų, kurie padės ateityje sėkmingai siekti užsibrėžtų tikslų ir ieškoti savo karjeros galimybių; lavino lyderystės, viešojo kalbėjimo įgūdžius, pasitikėjimą savimi.

„Pirmomis stovyklos dienomis jautėsi mokinių susikaustymas, kuris dingo profesionalių mentorių dėka. 

Mokiniai džiaugėsi gyvu bendravimu, aktyviai įsitraukė į visas veiklas, nuoširdžiai bendravo ir noriai dirbo komandose. 

„Sėkmės ir lyderystės mokyklos“ nuotr.

Didžiulis iššūkis buvo renginys „Viešojo kalbėjimo vakaras“, kurio metu mokiniai pristatė savo paruoštas kalbas“, – prisiminimais iš stovyklos dalijosi S. Bolsienė.

Kuratorės teigė, kad visos stovyklos metu mokiniai buvo susidomėję, įsitraukę į veiklas, kurios buvo aktualios šių dienų jaunimui. 

„Norėtųsi, kad Lietuvoje būtų organizuojama kuo daugiau tokių stovyklų, o jose galėtų dalyvauti gausesnis būrys jaunimo, – savo viziją ir norą išreiškė J. Kaupienė. – Visos „Sėkmės ir lyderystės mokyklos” bendruomenės vardu norime padėkoti mecenatei Jolantai Blažytei ir Kėdainių rajono savivaldybei už galimybę vaikams dalyvauti tokio pobūdžio stovyklose bei visapusiškai augti.“

Po stovyklos – dvejopi jausmai

Viena iš stovyklos dalyvių Meda teigė iš kelionės parsivežusi kontrastingų emocijų. 

Labai džiaugiamės, kad po tokių sudėtingų, varginančių mokslo metų pavyko suorganizuoti neformaliojo ugdymo stovyklą „Pažink. Pasitikėk. Siek.

J. Kaupienė.

„Jaučiu didelį dėkingumą organizatoriams bei džiaugsmą, jog buvo suteikta galimybė dalyvauti tokioje stovykloje. Tačiau tik išvažiavusi, pajutau ilgesį, nes ši stovykla man jau paskutinė“, – apgailestavo mergina ir čia pat pridėjo, jog gerų emocijų iš tiesų netrūko: „Didžiausią įspūdį man paliko naktinis žygis. Tai – vienas iš didžiausių stovyklos išbandymų. 

Žygio metu patiriamas chaosas, bet aš jaučiau solidarumą ir efektyvų komandinį darbą.“

Labai panašiomis emocijomis po stovyklos gyvena ir kita jos dalyvė Rusnė.

„Iš stovyklos parsivežiau pačių įvairiausių emocijų: nuo laimės ir pasididžiavimo iki liūdesio ir nekantrumo, – atviravo mergina. – Didžiausią įspūdį paliko mentoriai ir jų sugalvotos užduotys mums. 

Kiekvienas mentorius yra skirtingas, bet tuo pačiu visi jie yra kaip nepalaužiamas kumštis. Užduotys taip pat buvo pačios įvairiausios – nuo vandens karo iki olimpinių žaidynių.“

O senbuvė Aja, kuri stovykloje lankėsi jau trečią kartą, apgailestauja: „Gaila, kad šis kartas paskutinis, bet pačios geriausios emocijos. Džiaugiuosi, kad sudalyvavau!“.

„Sėkmės ir lyderystės mokyklos“ nuotr.

Mikas antrino merginoms ir sakė: „Buvo gaila palikti stovyklą. Taip pat buvo smagu, nes prasmingai ir linksmai praleidau laiką“.

Teigiamų emocijų bagažą po stovyklos susikrovė ir Austėja.

Pirmomis stovyklos dienomis jautėsi mokinių susikaustymas, kuris dingo profesionalių mentorių dėka. Mokiniai džiaugėsi gyvu bendravimu, aktyviai įsitraukė į visas veiklas, nuoširdžiai bendravo ir noriai dirbo komandose

S. Bolisienė.

„Buvo labai smagu ir gera prisiminti, ką reiškia būti dideliam žmonių būry. Parsivežiau džiaugsmo, tai nerealus nuotykis! Svarbiausia – įgavau pasitikėjimo savimi ir jau galiu daryti tuos dalykus, kurių anksčiau nenorėjau daryti, nes nedrįsau, – įgytą patirtį įvardijo mergina. –

Didžiausią įspūdį paliko žmonių ryšys, bendradarbiavimas. Nesitikėjau, kad mentoriai taip šiltai visus priims, kad visus taip pamils.“

Marius, paprašytas pasidalinti emocijomis ir mintimis po SLM stovyklos, nedaugžodžiavo.

„Iš stovyklos grįžau pasitikintis savimi, dėkingas organizatoriams bei lektoriams. Didžiausią įspūdį padarė visų linksmumas bei draugiškumas ir tai, kaip greitai prabėgo laikas stovykloje, – susimąstė vaikinas. – Nors stovykloje buvome tik penkias dienas ir jos ištirpo akimirksniu, bet laiko užteko. Labai norėčiau į ją grįžti ir tikiuosi, kad ji vyks ir kitais metais. Organizatoriams norėčiau pasakyti didelį AČIŪ!“

Žavėjosi lektoriais ir jų paskaitomis

Anot Medos, visi lektoriai buvo savaip įsimintini. Tačiau, jeigu reikėtų išrinkti vieną, tai būtų Igoris Vasiliauskas. 

„Jo paskaitos metu jautėsi, kad jis yra profesionalas. Lektorius ne tik mokėjo įtraukti klausytojus, bet ir suteikė daug naudingos informacijos“, – apibendrino mergina, o paklausta, ar užteko vos penkių dienų, ji sakė: „Laikas stovykloje bėga greitai, tačiau kiekviena diena yra naujas etapas. Aš pasitikiu organizatoriais ir jų metodais, todėl, manau, kad dienų pakanka.

Į šią stovyklą tikrai vykčiau dar kartą. Nors programa beveik nesikeičia, kiekvienais metais vis atsiranda kažkokių naujovių, kurios sudomina.

„Sėkmės ir lyderystės mokyklos“ nuotr.

Labai dėkoju Marijai Vorobjovaitei už suteiktą galimybę patirtį šį vasaros nuotykį. Taip pat tariu ačiū mentoriams, kurie niekada nenuvylė, visada stengėsi ir buvo šalia.“

Austėja ir Marius taip pat įvardijo I. Vasiliausko paskaitą kaip vieną įsimintiniausių.

„Po jos įgavau pasitikėjimo savimi viešojo kalbėjimo srityje. Lektorius buvo labai paprastas, bet nuoširdus, patiko jo drąsa ir tvirtas įsitikinimas, kad viskas bus gerai“, – teigė mergina, o Marius dar pridėjo: „Per jo paskaitą sužinojau įdomių triukų, kuriuos naudoja viešų kalbų kalbėtojai“.

Skirtingai nei prieš tai kalbėjusių jaunuolių, Rusnės dėmesį labiausiai patraukė kiti trys lektoriai.

Tos 5 dienos prabėgo taip greitai, kad net nespėjome pajusti, tad tikrai norėtųsi dar kelių dienų. Šioje stovykloje dalyvavau jau trečius metus ir, jei būtų galimybė joje apsilankyti dar kartą, aš net nedvejodama sutikčiau!

Rusnė.

„Mano didžiausio susidomėjimo sulaukė 3 paskaitos: Ievos Zasimauskaitės apie jos išgyvenimus ir tai, ko nematome už ekranų, Niko Amirgulašvili paskaita apie baimes ir mūsų susigalvotas iliuzijas, taip pat Agnės Šimanskytės, nes galėjome ne tik klausytis, bet ir dalyvauti praktinėje veikloje“, – sakė moksleivė.

Visi norėtų sugrįžti

Dalyviai neslėpė, jog, nors laiko, praleisto stovykloje ir užteko, tačiau, kaip sakė Austėja, būnant su tokiais šauniais žmonėmis, norisi laiko ten praleisti kuo daugiau, o Rusnė buvo atvira: „Tos penkios dienos prabėgo taip greitai, kad net nespėjome pajusti, tad tikrai norėtųsi dar kelių dienų. Šioje stovykloje dalyvavau jau trečius metus ir, jei būtų galimybė joje apsilankyti dar kartą, aš net nedvejodama sutikčiau!“.

Ajos nuomone, stovyklos, kuri vyko Roko sodyboje netoli Kaišiadorių, trukmė ir ten įgyta patirtis buvo ideali.

„Mūsų komanda spėjo „susilipdyti“, patyrėme begales nuotykių, o stovykla ir nespėjo atsibosti! – šypsojosi mergina. –  Daug dirbome tiek su komanda, tiek su pačiu savimi. 

Vykdėme komandines užduotis, iššūkius, aktyviai dalyvavome išlikimo žaidynėse, naktiniame žygyje, vandens mūšyje, klausėmės lektorių ir įdomių jų paskaitų, tobulėjome ir atidžiai sekdavome tos dienos grafiką.“

Vykdėme komandines užduotis, iššūkius, aktyviai dalyvavome išlikimo žaidynėse, naktiniame žygyje, vandens mūšyje, klausėmės lektorių ir įdomių jų paskaitų, tobulėjome ir atidžiai sekdavome tos dienos grafiką.“

„Sėkmės ir lyderystės mokyklos“ nuotr.

Jaučiasi dėkingi ir patobulėję

Prisiminę jau pasibaigusios SLM stovyklos akimirkas, moksleiviai dėkojo jos organizatoriams bei kuratorėms.

„Labai noriu padėkoti organizatoriams už jų nepaprastą užsidegimą ir už tokią nuostabią stovyklą, kurioje randame naujų pažinčių, įgyjame žinių ir kurioje visi tobulėjame. Iš šios stovyklos visuomet grįžtame kupini nuostabiausių prisiminimų! 

Taip pat noriu padėkoti kuratorėms, kurios visad su šypsena ir užsidegimu mus veža į šią stovyklą ir į visokius nuotykius!“, – džiaugsmo neslėpė Rusnė, o jai antrino Aja: „Nors ir veiklos man jau gerai žinomos, nes dalyvauju ne pirmą kartą, tačiau visada smagu čia atvykti ir gerai praleisti laiką.“

Po jos įgavau pasitikėjimo savimi viešajame kalbėjime. Jis buvo labai paprastas, bet nuoširdus, patiko jo drąsa ir tvirtas įsitikinimas, kad viskas bus gerai

Austėja.

Prieš stovyklą – išleistuvių šventė

Prieš išvykstant į stovyklą, Šviesios gimnazijos kiemelyje SLM moksleiviai spėjo atšvęsti ir šiemet šią mokyklą baigusiųjų išleistuves.

Direktorė Violeta Liutkienė pasveikino baigusius 3 metų SLM mokymo programą, pasidžiaugė, kad tai jau 4-oji šios unikalios mokyklos laida, padėkojo jauniesiems lyderiams už aktyvų dalyvavimą nuotolinėse veiklose ir įteikė baigimo pažymėjimus. 

Ji linkėjo mokiniams nenustoti tobulėti, ieškoti naujų potyrių, prasmingos, turiningos, saulėtos vasaros ir svajonių išsipildymo. 

Vėliau SLM ugdytiniai turiningai laiką leido muzikinėse kūrybinėse dirbtuvėse su charizmatišku atlikėju, dainų autoriumi, prodiuseriu, visuomenės veikėju ir aktyvistu Jurgiu Didžiuliu. 

Atlikėjas savo nuoširdžiu bendravimu sukūrė nuostabią atmosferą, visus įtraukė į nuotaikingą koncertą. „Sėkmės ir lyderystės“ bendruomenė buvo sužavėta, nes jaunieji lyderiai turėjo galimybę lavinti ne tik protinį ir emocinį intelektą, bet ir išbandyti savo jėgas varžybose bei komandinėse veiklose.

Mokslo metai baigėsi, dovanoję daug pasiekimų, džiaugsmo, malonių rūpesčių. 

Pailsėkite, paaukite, džiaukitės ir daug šypsokitės…

„Sėkmės ir lyderystės mokyklos“ nuotr.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video