Okainių ŽŪB apie plėtrą kalbėti nenori

 Okainių ŽŪB apie plėtrą kalbėti nenori

Asociatyvi BNS Kęstučio Vanago nuotr.

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

Dar vasaros pradžioje buvo skelbta apie Kėdainių rajono Okainių ŽŪB galvijų ūkio plėtrą. Tuomet jos pirmininkas Vilius Samuolis plačiau komentuoti apie tai atsisakė, nes teigė dar neturintis statyboms ir plėtrai reikiamų leidimų. Dabar didžioji dauguma leidimų jau yra, tačiau, pirmininko teigimu, plėtros bendrovė vis tiek nevykdo. Tiesa, vyriausiojo Kėdainių architekto Ryčio Vieštauto žiniomis, procesas vyksta.

Trūksta vieno leidimo

„Kol kas nėra plėtros, reikia išlaikyti tą patį, kas yra. Laukiam kainų. Dabar reikia galvoti, kaip išgyventi, o ne plėstis“, – taip trumpai situaciją pakomentavo V. Samuolis ir padėjo ragelį.

Tuo metu R. Vieštautas pažymėjo, kad visi leidimai, dėl kurių buvo kreiptasi, išduoti, išskyrus vieną.

„Paskutiniam objektui, kuris mums buvo pateiktas derinti, negalėsime pritarti, nes taip, kaip jie jį šiandien suprojektavo, trūksta dokumentų. Jeigu tie dokumentai, kurie yra reikalaujami pastabose, bus pateikti, tada leidimą išduosime“, – sakė vyriausiasis Kėdainių architektas.

„Kol kas nėra plėtros, reikia išlaikyti tą patį, kas yra. Laukiam kainų. Dabar reikia galvoti, kaip išgyventi, o ne plėstis“.

V. Samuolis

Anot jo, leidimai vis dar yra išduodami neribotam laikui. Tai reiškia, kad juos gavusi bendrovė nėra įpareigota per tam tikrą laiką pradėti planuotą plėtrą. Ir jei ji turi kokių nors finansinių sunkumų, plėtrą gali atidėti ir pradėti, bendrovės manymu, tinkamiausiu jai laiku. Tačiau R. Vieštautas sakė: „Pagal mano turimą informaciją, kai kuriuos objektus, kuriems buvo išduoti leidimai, jie stato“.

Vyr. architektas teigė nežinantis, kodėl ŽŪB pirmininkas neigia vykstančią plėtrą: „Mes nesame gavę jokio skundo, kad juos reikėtų tikrinti dėl kažkokių pažeidimų ar netinkamos veiklos. Iš mūsų turimos informacijos, nepastebėjome kažkokių savavališkos statybos požymių. Bet padėtis gali keistis kiekvieną dieną.

Jeigu gautume skundą, persiųstume jį Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai, kurios darbuotojai nuvažiuotų į vietą ir patikrintų, ar statybos vykdomos pagal išduotus leidimus“.

Dėl išties sudėtingos geopolitinės ir ekonominės situacijos bandantys išgyventi ūkininkai ir ŽŪB visur ieško pagalbos, tačiau iš savivaldybės jos sulaukti nepavyks: „Fondo, skirto žemės ūkio bendrovių ar ūkininkų rėmimui, savivaldybė neturi“.

G. Kundrotaitė-Kozins

Nutraukusių savo veiklos dar nėra

Žemės ūkio bendrovės plėtra – ne adata šieno kupetoje ir anksčiau ar vėliau išaiškės vykdoma ji ar ne. O kol kas dėl išties sudėtingos geopolitinės ir ekonominės situacijos bandantys išgyventi ūkininkai ir ŽŪB visur ieško pagalbos.

Tačiau, kaip teigė Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus l. e. p. vedėja Gintarė Kundrotaitė-Kozins, iš savivaldybės jos sulaukti nepavyks: „Fondo, skirto žemės ūkio bendrovių ar ūkininkų rėmimui, savivaldybė neturi“.

O paklausta, kokia apskritai situacija rajone su ūkininkais ir ŽŪB: ar yra tokių, kurie dėl sunkios situacijos jau sustabdė savo veiklą arba ketina tai padaryti, G. Kundrotaitė-Kozins sakė: „Šiandien dėl sudėtingos situacijos, mūsų duomenimis, dar nesilikvidavo nė viena žemės ūkio bendrovė nei ūkininkai. Ši sudėtinga situacija dar tik įsibėgėja, tad neaišku, kaip bus ateityje. Visos bendrovės yra veikiančios, ūkininkų ūkiai dar tikrai nėra išregistruojami būtent dėl blogos situacijos“.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video