Nuteisti recidyvistai, pasikėsinę apvogti Kėdainių PSPC

 Nuteisti recidyvistai, pasikėsinę apvogti Kėdainių PSPC

Asociatyvi BNS nuotr.

Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmų inf.

Už vagystes bei pasikėsinimą pagrobti svetimą turtą Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmai dviem kėdainiečiams skyrė bausmes: 42-ejų M. G. – subendrintą 9 mėnesių laisvės atėmimą, bausmę atliekant pataisos namuose, o 32-ejų E. M. – laisvės atėmimą 8 mėnesiams, bausmės vykdymą atidedant 1 metų laikotarpiui, per kurį įpareigotas dirbti, tęsti darbą arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje, neišeiti iš namų nuo 22.00 iki 06.00 val., jei tai nesusiję su darbu, ir visą bausmės vykdymo atidėjimo laiką nevartoti psichiką veikiančių medžiagų. Iš kaltininkų solidariai priteista 577,20 Eur turtinė žala.

Teismas nustatė, kad kėdainiečiai, norėdami pagrobti kuo daugiau svetimo uždarajai akcinei bendrovei priklausančio turto, per tris kartus, 2021 m. gegužės 4–6 dienomis, veikdami kartu kaip bendrininkų grupė, iš prekybos centro Kėdainiuose pagrobė prekių už 577,20 Eur.

Tarp pagrobtų daiktų: ausinės, nuotolinio valdymo pultai, drėgmės matuokliai, išmanieji jungikliai, stebėjimo kameros.

Maža to, M. G., 2021 m. rugpjūčio 19 d. apie 13.45 val., VšĮ Kėdainių PSPC iš registratūros patalpų, atvirai matant medicinos darbuotojai, pasikėsino pagrobti 968 Eur vertės informacinį ekraną su stovu, tačiau savo piktų kėslų neįvykdė, nes buvo pastebėtas įstaigos darbuotojos.  

M. G. kaltu prisipažino, teigė, kad buvo priklausomas nuo narkotikų ir, būdamas abstinencijos būsenos, eidavo vogti, kad galėtų įsigyti narkotikų. Pavogtas prekes parduodavo nepažįstamiems asmenimis.

Nurodė, kad jis iš Kėdainių PSPC registratūros patalpų paprasčiausiai paėmė informacinį ekraną su stovu, jį šiek tiek panešęs toliau, padėjo prie laiptų ir išėjo.

E. M. kaltu padaręs nusikaltimą taip pat prisipažino ir teigė, kad vogti ėjo dėl narkotikų stygiaus. Nurodė, kad jie abu į parduotuvę tiesiog užeidavo ir vogdavo prekes. Jas užsikišdavo už striukės, dėdavo ir į kišenes, o vieną kartą prekes dėjo į kuprinę.

Skiriant bausmę M. G., teismas atsižvelgė į tai, kad padarė nesunkų ir apysunkį tyčinius nusikaltimus. Nusikaltimų padarymo metu buvo teistas 16 kartų (šiuo metu 17), bausmės neatlikęs, daug kartų baustas administracine tvarka, nedirbantis, Užimtumo tarnyboje neregistruotas, žala neatlyginta.

Skirdamas bausmę E. M., teismas atsižvelgė į tai, kad padarytas tyčinis nesunkus nusikaltimas. Jo padaryta nusikalstama veika sunkių pasekmių nesukėlė. Nusikaltimų padarymo metu teistas 8 kartus (šiuo metu 9),  bausmės neatlikęs, daug kartų baustas administracine tvarka, dirbantis, teistumas neišnykęs.

Informacinis ekranas su stovu grąžintas VšĮ Kėdainių PSPC, o uždarajai akcinei bendrovei iš M. G. ir E. M. solidariai priteista 577,20 Eur turtinė žala.

Nuosprendis nėra įsiteisėjęs, jis per 20 dienų gali būti skundžiamas.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video