Nuo liepos nelieka kompensacijų už elektrą

 Nuo liepos nelieka kompensacijų už elektrą

BNS Žygimanto Gedvilos nuotr.

BNS inf.

Valstybei nutarus nuo liepos panaikinti kompensacijas už elektrą buitiniams vartotojams, nepriklausomi elektros tiekėjai teigia paskutinėmis savaitėmis pastebintys didesnį elektros tiekimo planus norinčių pasikeisti klientų srautą. Jų teigimu, vartotojai dažniausiai kreipiasi norėdami pasikeisti fiksuotos kainos planus į pigesnius nei 28 centai už kilovatvalandę (kWh). Tiekėjų atstovai sako, kad nuo liepos daugiau nei 28 centus mokančių vartotojų nebeliks arba jų bus tik nedidelė dalis.

Keičia sutartis

Elektros tiekėjų atstovai sako, kad dažniausiai klientai pastaruoju metu kreipiasi norėdami pasikeisti turimas sutartis į pigesnius nei 28 centai už kilovatvalandę (kWh) fiksuotos kainos planus. 

„Aukštesnes kainas turėję ir daugiausiai suvartojantys klientai jau anksčiau priėmė sprendimą ir pasikeitė elektros planą į pigesnį. Paskutinėmis dienomis planus į pigesnius keičiasi tie, kas turi fiksavę nežymiai aukštesnę nei 28 centų už kilovatvalandę kainą“, – teigė „Ignitis“ atstovė L. Beganskienė. 

„Dažniausiai kreipiasi tie, kurių galutinė kaina už kilovatvalandę po liepos 1-os bus aukštesnė nei 28 centai. Sudarydami naujas sutartis bei keisdami planus klientai šiuo metu dažniausiai renkasi trumpesnės trukmės – dažniausiai šešių mėnesių – arba su birža susietus planus“, – sakė „Enefit“ atstovė I. Krikštopaitytė. 

VERT duomenimis, birželio pradžioje už elektros kilovatvalandę iki 28 centų per mėnesį mokėjo 706,4 tūkst. arba 65,6 proc. nepriklausomą tiekėją pasirinkusių vartotojų.

Aut. past.

Pasak „Elektrum Lietuvos“ produktų vystymo vadovo Manto Kavaliausko, dažniausiai klientai renkasi mažiausios trukmės fiksuotos kainos planus, tačiau, jo teigimu, populiarėja ir ilgesnės trukmės – 12 ar 24 mėnesių – planai. 

„Tai irgi logiškas pasirinkimas, nes ateities sandoriai rodo, kad elektros kaina ateityje krypsta augimo linkme, tad dabar yra labai geras metas užsigarantuoti palankią elektros kainą ilgesniam laikui į priekį“, – teigė M. Kavaliauskas.

Mokančių daugiau nei 28 centus liks nedaug

Elektros tiekėjų atstovų teigimu, nuo liepos daugiau nei 28 centus už kilovatvalandę mokančių klientų nebeliks arba jų bus tik nedidelė dalis. 

„Ignitis“ atstovė L. Beganskienė primena, kad bendrovė klientams nuo liepos vienašališkai sumažins fiksuotus tarifus iki 28 centų už kWh.

„Nuo liepos 1 dienos kaip ir dabar, „Ignitis“ neturės nepriklausomo tiekimo klientų, mokančių daugiau kaip 28 centus už kilovatvalandę, nes net tiems, kas nespės ar dėl vienokių ar kitokių priežasčių patys nesusimažins kainos, mes vienašališkai sumažinsime kainą“, – teigė L. Beganskienė.

Elektros tiekimo kainą turintiems šešerių bei septynerių metų trukmės elektros tiekimo sutartis vienašališkai ketina sumažinti ir „Enefit“. Pasak įmonės atstovės, šias sutartis turi virš 90 proc. įmonės klientų, mokančių daugiau 28 centus už kilovatvalandę. 

„(Nuo liepos – BNS) liks vos keli tūkstančiai, mokančių daugiau nei 28 centus už kilovatvalandę“, – teigė ji.

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) duomenimis, „Enefit“ šiuo metu turi apie 122,4 tūkst. buitinių vartotojų. 

Elektros tiekėjų atstovai sako, kad dažniausiai klientai pastaruoju metu kreipiasi norėdami pasikeisti turimas sutartis į pigesnius nei 28 centai už kilovatvalandę (kWh) fiksuotos kainos planus.

Aut. past.

„Elektrum Lietuvos“ atstovas M. Kavaliauskas taip pat sako, kad nuo liepos didžioji dalis įmonės klientų už elektros kilovatvalandę mokės mažiau nei 28 centus. 

„Nepasikeitusiems aukštesnių tarifų, kainų vienašališkai nemažinsime – mes juk negalime nuspręsti, kokios kainos ar fiksavimo trukmės jie nori, todėl kviečiame tą padaryti patiems“, – teigė M. Kavaliauskas. 

„Jei ir toliau to nepadarytų, nuo liepos nebelikus kompensacijų, tie, kas dar turi aukštesnius nei 28 centų tarifus, už elektrą mokėtų savo pilna fiksuota kaina vidutiniškai apie 32 centus“, – pridūrė jis.  

VERT duomenimis, birželio pradžioje už elektros kilovatvalandę iki 28 centų per mėnesį mokėjo 706,4 tūkst. arba 65,6 proc. nepriklausomą tiekėją pasirinkusių vartotojų.

Vyriausybės sprendimu nuo liepos šiuo metu galiojančios kompensacijos už elektrą buitiniams vartotojams bus panaikintos. Tai padaryta įvertinus sumažėjusias didmeninės elektros rinkos kainas ir energetikos rinkos reguliuotojo prognozes antrajam šių metų pusmečiui. 

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video