LR Prezidento ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanota kraštietė Jolanta Abarienė

 LR Prezidento ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanota kraštietė Jolanta Abarienė

Jolantos Abarienės socialinio tinklo „Facebook“ nuotr.

Gegužės 2 d. Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanota Dotnuvos seniūnijos gyventoja Jolanta Abarienė. Motinos dienos proga kraštietė apdovanota už nuopelnus motinystei, globai ir rūpybai, už atsakingumą ir įkvepiantį pavyzdį.

Apdovanojimų ceremonija vyks Lietuvos Respublikos Prezidento rūmuose gegužės 4 d. 11.00 val.

Jolanta ir Arvidas Abariai vaikus augino gyvendami Akademijos miestelyje ir Vainotiškių kaime, Dotnuvos seniūnijoje, Kėdainių r. Jie aktyviai dalyvavo mokyklų, kuriose mokėsi vaikai, gyvenime: dirbdami tėvų komitetuose, organizuodami ir su savo vaikais dalyvaudami renginiuose, padėdami spręsti visai mokyklų bendruomenei aktualius klausimus.

Taip pat aktyviai abu įsiliejo į Vainotiškių kaimo bendruomenės veiklą: kūrė ir įgyvendino projektus, organizavo bendruomenės šventes ir renginius, dalyvavo organizuojamose kaimo gražinimo talkose ir kt. Visada drauge. Jei Jolanta rašė renginių scenarijus, juos vedė ir būrė visų kartų kaimo žmones, tai vyras Arvidas visada jai padėjo organizaciniuose darbuose.

Jolanta daugiau nei 10 metų vadovavo Vainotiškių kaimo aktoriams. Jos režisuotuose spektakliuose vaidino gausus būrys kaimo žmonių, kūrybiškai ugdomi augo bendruomenės ir savi vaikai. Arvidas padėjo gaminti dekoracijas, apipavidalinti sceną ir rūpinosi kitais organizaciniais darbais.

Motinos dienos proga kraštietė apdovanota už nuopelnus motinystei, globai ir rūpybai, už atsakingumą ir įkvepiantį pavyzdį.

Stebėdami tėvus ir dalyvaudami bendruomenės renginiuose, vaikai juos visapusiškai palaikė: grojo, dainavo, vaidino, padėjo atlikti organizacinius darbus. Taip pat patys buvo aktyvūs klasių, mokyklos gyvenime ir dalyvaudami Kėdainių r. moksleivių taryboje, jungėsi į kūrė projektus, kuriuose galėjo dalyvauti Akademijos, Vainotiškių ir aplinkinių gyvenviečių bendraamžiai. Žilvinas buvo išrinktas pilietiškiausiu rajono moksleiviu.

Jau 18 metų šokančio tautinių šokių kolektyvuose Arvido Abariaus pavyzdys paskatino vaikus taip pat rinktis šokį. Akademijos kultūros centro kolektyvuose „Ainiai“, „Austėja“ šoko Dalia, Mindaugas ir Valentinas. Su kolektyvais jie dalyvavo respublikinėse dainų šventėse, koncertavo užsienyje.

Arvidas ir dabar šoka Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus šokių kolektyve „Volungė“, kuris koncertuoja ne tik Lietuvoje, atstovauja jai užsienyje vykstančiuose festivaliuose, konkursuose.

Jolanta kuria eiles, yra žinoma rajone. Dalyvauja poezijos skaitymuose, organizuoja jau tradicinį poezijos renginį „Baltąjį poezijos pikniką“ prie Dotnuvos dvaro, kuris kasmet sulaukia vis daugiau poezijos mylėtojų.

Jolantai ir Arvidui Abariams rūpi kaimynų problemos. Daugiabučio namo, kuriame gyvena, žmonių prašymu, Jolanta ėmėsi už namą atsakingo asmens pareigų, o Arvidas prižiūri namo aplinką.

Jolanta ir Arvidas Abariai, kaip pavyzdinė šeima, užauginusi keturis šaunius vaikus, buvo pagerbta Kėdainių rajone organizuotame konkurse „Šeimos stebuklas“.

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyboje redaktore dirbanti Jolanta Abarienė ir UAB „Dotnuva Seeds“ sėklų ruošimo fabriko operatorius Arvidas Abarius yra gerbiami savuose kolektyvuose. Gerai sutaria su įvairaus amžiaus kolegomis. Savo darbovietėje Jolanta dažnai bendrauja su moksleiviais, atvykstančiais į edukacinius renginius, pati tokius inicijuoja.

Sveikiname Jolantą ir dėkojame už įkvepiantį pavyzdį ne tik Kėdainių krašto žmonėms, bet ir visai Lietuvai.

Parengta pagal Kėdainių r. savivaldybės inf.

1 Komentaras

  • Nauja mada fotografuoti, nuotraukose veidų nėra tik pilvai 😊 anąkart lrytas medikų dienos proga tik pilvus sudėjo. Čia dėl duomenų apsaugos ?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video