Nepriemokai be delspinigių sumokėti – paskutinė savaitė

 Nepriemokai be delspinigių sumokėti – paskutinė savaitė

BNS/Irmanto Gelūno nuotr.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, jog nuo COVID-19 nukentėjusios įmonės ir gyventojai, kuriems taikomos mokestinės pagalbos priemonės, nepriemoką, susidariusią iki š. m. rugpjūčio 31 d., dar gali sumokėti be delspinigių iki spalio 31 d. Pasitikrinti savo mokesčių nepriemoką ir ją sumokėti galima prisijungus prie Mano VMI, o tuo atveju, kai mokesčių mokėtojas susiduria su finansiniais sunkumais, jis turėtų kreiptis į VMI su prašymu sudaryti mokestinės paskolos sutartį su palūkanomis.

Šiuo metu mokesčių nepriemoką, kuriai dar taikomos mokestinės pagalbos priemonės, turi 9 tūkst. įmonių (39,6 mln. eurų), 14 tūkst. gyventojų vykdančių individualią veiklą (4,3 mln. eurų) ir 87 tūkst. – gyventojų nevykdančių veiklos (11,5 mln. eurų). Maždaug 49,5 tūkst. gyventojų, nevykdančių veiklos, nepriemoka sudaro iki 20 eurų.

„Apie mokesčių sumokėjimo terminus VMI primena asmeniškai per Mano VMI ar automatiniais skambučiais“ – sako VMI Nepriemokų administravimo direktorė Irina Gavrilova, pažymėdama, jog dalis mokesčių mokėtojų kurie prieš mėnesį sulaukė VMI priminimų, sureagavo į jį ir 15,4 mln. eurų nepriemoką sumokėjo arba išdėstė, o likusieji turėtų tai padaryti šią savaitę.

Laiku nesumokėjus turimos mokestinės nepriemokos, taip pat nesikreipus dėl mokestinės paskolos sudarymo su palūkanomis, po spalio 31 d. bus pradėti skaičiuoti delspinigiai, vykdomos standartinės išieškojimo procedūros.

Konsultacijas dėl mokestinės paskolos sudarymo bei kitais mokesčių klausimais gyventojai gali gauti paskambinę 1882 (+370 5 260 5060) ar 8 5 2191 777, taip pat pateikę paklausimą elektroniniu būdu per Mano VMI. Konsultacijos aptarnavimo padaliniuose – su išankstine rezervacija.

VMI inf.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video