Naujas Kėdainių kultūros centro veiklos sezonas – dar daugiau naujų projektų ir ypatingi artėjantys jubiliejai

 Naujas Kėdainių kultūros centro veiklos sezonas – dar daugiau naujų projektų ir ypatingi artėjantys jubiliejai

Kėdainių kultūros centro darbuotojai šaltuoju metų sezonu kvies į ne tik kėdainiečiams gerai pažįstamus renginius, tačiau džiugins ir naujais, dar neatrastais projektais ir veiklomis./ Kėdainių kultūros centro archyvo nuotr.

Didiesiems vasaros ir rudens renginiams praūžus, Kėdainių kultūros centras kaip ir kasmet pradeda naują savo veiklos sezoną. Ateinančiais metais kultūros centre bus vykdomi, ne tik laimėti projektai bei jau gerai kėdainiečiams pažįstami renginiai, tačiau bus minimos ir kitos, kultūros centrui labai ypatingos progos, jubiliejai.

Metai gausūs mėgėjų meno kolektyvų jubiliejais

„Kėdainių kultūros centras labai džiaugiasi savo mėgėjų meno kolektyvais – pas mus dirba didelis būrys, puikių, savo sritį išmanančių, kūrybingų specialistų iš kurių – daugybė mėgėjų meno kolektyvų. Jų vadovai ir nariai yra ypatingai veiklūs, profesionalūs ir žingeidūs žmonės, džiuginantys kitus šokiais muzika ir dainomis.

Su nekantrumu laukiame 2024 metų, kadangi daugelis kolektyvų švęs ypatingus savo veiklos gyvavimo jubiliejus, o Kėdainių kultūros centro vaikų popchoras „Perliukai“ jau šį šeštadienį švęs savo veiklos dešimtmetį“, – teigia Kėdainių kultūros centro vadovė Daiva Urbonienė.

2024 metais, ilgiausius metus skaičiuojantis, Kėdainių kultūros centro Kalnaberžės skyriaus folkloro ansamblis „Kalnaberžiai“ minės jau 65-uosius veiklos metus. Kultūros centro liaudiškos muzikos kapelai „Vilainiai“ – sukanka 50 metų, o štai Vilainių skyriaus Lančiūnavos moterų vokaliniam ansambliui „Svaja“ kitąmet – 40. Kėdainių kultūros centro Kalnaberžės skyriaus Sirutiškio  folkloro ansambliui „Radasta“ ir Surviliškio skyriaus humoro grupei „Bobų radijas“ – 25 metai, o Kėdainių kultūros centro Kalnaberžės skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Beržynėlis“ minės dešimties metų veiklos gyvavimo sukaktį.

„Laukia daug gražių koncertų visai Kėdainių bendruomenei. Tačiau švęsti galėsime ne tik gražius ir įspūdingus jubiliejus, bet ir projektinės veiklos sezono pradžią, kurią pradėjome dar vėlyvą rugsėjį“, – vardija kultūros centro direktorė Daiva.

Su nekantrumu laukiame 2024 metų, kadangi daugelis kolektyvų švęs ypatingus savo veiklos gyvavimo jubiliejus, o Kėdainių kultūros centro vaikų popchoras „Perliukai“ jau šį šeštadienį švęs savo veiklos dešimtmetį.

Daiva Urbonienė

„Šių metų projektinių renginių sezonui esame paruošę ne tik seniai žinomus, jau tradiciniais tampančius projektus, bet ir naujų, šviežių projektų“ – apie tai, kas laukia kėdainiečių, pasakoja Kėdainių kultūros centro projektų vadovė Daiva Burinskytė-Valdmonė.

Psichologinių užsiėmimų ciklas „Pažink save“ – projektas, skirtas senjorams ir neįgaliesiems

„Senjorai ir neįgalieji yra jautrios visuomenės grupės patiriančios socialinę atskirtį. Dauguma jų nedalyvauja darbo rinkoje, patiria finansinių ir sveikatos problemų. Šioms visuomenės grupėms ypatingai reikia gilinti psichologines žinias ir kompetencijas, kad galėtų suvaldyti negatyvius jausmus, įtampą ir nerimą, vienatvės pojūtį.

Psichologinių užsiėmimų ciklas „Pažink save“ padės jo dalyviams didinti psichologinį atsparumą, gerinti psichoemocinę savijautą. Jo metu dalyviai įgis bendravimo ir bendradarbiavimo kompetencijų, įvaldys efektyvius streso įveikos būdus, gebės reikalui esant juos panaudoti.“ – pasakoja projektų vadovė Daiva.

Spalio 4 d., 11 d. ir 18 dienomis, 14 val., Kėdainių kultūros centro patalpose vyks relaksacijos užsiėmimai su jogos mokytoja Vlada Butkiene. Spalio 26 d., lapkričio 3 d. ir 10 d., 14 val. kviečiame į dailės terapiją su dailės terapeute Vilija Racevičiene. Lapkričio 15 d., 22 d. ir 29 d. 14 val. vyks įvairūs psichologiniai užsiėmimai su psichologe Rūta Maziliauskaite. Registracija į projekte vykstančias veiklas vykdoma tel. +370 687 89 074.

Senjorai ir neįgalieji yra jautrios visuomenės grupės patiriančios socialinę atskirtį. Dauguma jų nedalyvauja darbo rinkoje, patiria finansinių ir sveikatos problemų. Šioms visuomenės grupėms ypatingai reikia gilinti psichologines žinias ir kompetencijas, kad galėtų suvaldyti negatyvius jausmus, įtampą ir nerimą, vienatvės pojūtį.

Daiva Burinskytė-Valdmonė

„Procesas“ – naujas edukacijų ciklas 14-18 m. jaunimui

„Vienas iš naujų kultūros centro projektų – edukacijų ciklas jaunimui „PROCESAS“. Jo tikslas – gilinti Kėdainių miesto jaunimo žinias apie kultūros ir profesionalaus meno procesus, dalyvaujant profesionalių menininkų praktinėse edukacinėse veiklose. Siekiame, jog kultūros centre vykdomi projektai apimtų kuo įvairesnes auditorijas, tad šį projektą kaip tik ruošėme būtent jaunesnei auditorijai“, – teigia Daiva.

Naujajame projekte laukia daugybė įdomių, intriguojančių veiklų. Jau spėjo įvykti šiuolaikinės klounados praktinė edukacija „Klounados pažinimas“, kurią vedė aktorius, režisierius, klounas Žilvinas Beniušis. Spalio 13 d. 15 val. vyks performatyvaus meno praktinė edukacija su tarpdisciplininio meno kūrėja Daina Pupkevičiūte.

Spalio 19 d. 16 val. – režisierius Antanas Gluskinas ves kino meno praktinę edukaciją „Filmo kūrimo dirbtuvės“. Su Kėdainių miesto architektūra, spalio 28 d. 11 val., supažindins architektė Eglė Januškienė. Edukacijų ciklą užbaigsime lapkričio 16 d. 16 val. muzikos praktinėje edukacijoje su kompozitoriumi, muzikantu Aleksėjumi Sapego. Registracija į projekte vykstančias veiklas vykdoma tel. +370 672 26 991.

Tarp naujų projektų – ir ne pirmus metus vykstantis susitikimų ciklas „(Ne)pirmas kartas Kėdainiuose“

Jau trečią kartą Kėdainių kultūros centro patalpose vyksiantis susitikimų ciklas „(NE)PIRMAS KARTAS KĖDAINIUOSE“ ir šiemet skatins prasmingą žmonių laisvalaikį, jų kultūrinę savimonę, suteikiant galimybę akis į akį susipažinti su kraštą garsinančiais kolektyvais ir asmenybėmis.

Kėdainių kultūros centro darbuotojai šaltuoju metų sezonu kvies į ne tik kėdainiečiams gerai pažįstamus renginius, tačiau džiugins ir naujais, dar neatrastais projektais ir veiklomis.

Aut. past.

Jau visai neseniai, vos prieš kelias savaites startavusiame projekte, kėdainiečiai išvydo kino ir teatro aktorių, režisierių Albiną Kėlerį. Netrukus, spalio 8 d. 14 val., kviesime į susitikimą su Rokiškio kultūros centro Priemiesčio padalinio Bajoruose lėlių teatru „Čiz“.  Žiūrovų laukia spektaklio pristatymas ir diskusija. Spalio 21 d. 14 val. – susitikimas su muzikantu, kapelos „Sadūnai“ lyderiu Gintaru Andrijausku bei jo koncertinė programa. Spalio 28 d. 14 val. kviečiame į susitikimą su Biržų krašto tautodailininkų draugijos nariais bei diskusiją apie jų kūrybą. Vyks ir draugijos eksponuojamos parodos pristatymas.

Lapkričio 4 d. 14 val. – susitikimas su Utenos krašto tautodailininke Odeta Tumėnaitė-Bražėniene ir dukra Adele Bražėnaite-Gančiere. Jų bendros lino ir medžio raižinių parodos „Linkėjimai iš Aukštaitijos“, autorinių knygų pristatymas ir supažindinimas su lino ir medžio raižinių kūrybos procesu. Na, o susitikimų ciklo „(NE)PIRMAS KARTAS KĖDAINIUOSE“ pabaigą vainikuos lapkričio 11 d. 14 val. vyksiantis susitikimas su Kupiškio kultūros centro tradicinių muzikos instrumentų ansambliu „Kupiškio krošto muzikontai“, jų koncertinės programos pristatymas.

Kėdainių kultūros centro darbuotojai šaltuoju metų sezonu kvies į ne tik kėdainiečiams gerai pažįstamus renginius, tačiau džiugins ir naujais, dar neatrastais projektais ir veiklomis. Laukia didelė puokštė mėgėjų meno kolektyvų jubiliejų, ir, žinoma, įvairiausių renginių skirtingose miesto erdvėse: Advento laikotarpio renginiai, kalėdinės instaliacijos, visų laukiamas ir mylimas Kalėdų eglės įžiebimas bei renginiai jaunimui. Nepraleiskite progos aplankyti, pamatyti ir patirti!

6 Komentarai

  • Manau Kedainiai atsilikę nuo Jonavos 10 metų, o cento vadovė jau tikrai netinkama tam darbui, jokių naujų ïdeju, svarbisusia , kad Perliukui 10 metų, , ot tai bent Pasaulinio lygiio, vien ko vetra vadovė, svarbu prie valdžios.

  • Esmė tame, kad Kėdainiečiams jau vemt nori nuo to Perliuko. Nociūnuose tik tėvai ateina vaikų paklausyt, nes visiems bloga. Bet gi dabar reikia kišt šitą visą š…. Kokia gėda daiva, įsipilt svaraininės geriau.

  • Daiva nebuk durna idarbink savus fiktyviai. Ukvedi koki apiformink dar kanors ir dalinkis faniera sukis moterie sukis

    • Ir dar visą savo seima idarbink kad pinigai liktu seimoje zodziu padaryk seimos uab

  • O kodėl visos moterys su kelnėmis?!
    Kas darosi šalies kultūroje…

    • Bijo kad neisdulkintu Robertas is krakiu girtas

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video