Meilė įkvepia kurti konditerinius šedevrus

 Meilė įkvepia kurti konditerinius šedevrus

Sakoma, jog kelias į vyro širdį veda per skrandį, na, o jei toji kelionė į širdį dar ir saldi, tuomet meilė ir sėkmė garantuota.

„Dar prieš penkerius metus maniau, jog prie puodų manęs niekas ir niekada nepastatys, tačiau dabar su užsidegimu sukuosi virtuvėje ir jaučiuosi savo vietoje. Esu įsitikinusi, jog kiekviena moteris turi mokėti gaminti ir taip lepinti savo vyrą. Juk taip gražu žiūrėti, kai moterys nori ir moka šeimininkauti“, – šypteli kėdainietė Viktorija Šilkaitytė.

Kai aplanko meilė

Mergina įsitikinusi, jog lietuviai pratę prie gausiai vaišėmis nukrautų stalų, o ir pati nesijaučia išskirtine, nes jos šeimoje visuomet gaminti mėgo ir mama, ir močiutė, o ant šventinio stalo visada puikuojasi patys gardžiausi patiekalai. Tiesa, Viktorija pabrėžia, jog mama vis dėlto labiau linkusi gaminti įvairiausius vyniotinius ir patiekalus iš mėsos, o štai ji pati mėgsta gaminti viską, kas saldu. O toks pomėgis ją aplankė visai neseniai…

„Mama visada tikėjosi, jog užaugusi būsiu tikra šeimininkė, mėgsiu gaminti, tačiau augau ir kaip nemėgau taip nemėgau. O ką jau kalbėti, kai po viso gamybos proceso dar ir indus tenka suplauti“, – juokiasi pašnekovė.

Ir štai vieną dieną į Viktorijos širdį pasibeldė meilė, kuri paklausė: „O ar tu moki gaminti valgyti?“

„O aš ir galvoju: „O ar aš moku?“ Nuo to viskas ir prasidėjo, kad reikėjo pradėti mokytis. Pradėjusi gaminti, pajutau poreikį išbandyti savo jėgas ir konditerijoje… Įdomiausia šioje situacijoje tai, kad pati saldžiai nevalgau, bet gaminti mėgstu, – šypteli Viktorija. – Galiu paragauti kelis šaukštelius savo rankomis kepto torto, tačiau tik tiek. Nesu saldumynų mėgėja kaip kiti.“

Geriausios pamokos – pas mamą

– Savarankiškai virtuvėje šeimininkauji jau kuris laikas, tačiau neabejoju, jog pirmuosius savo bandymus vis dar atsimeni.

– Pamenu, kad kartu su mama gaminome tortą. Tuomet pasipylė ir pirmieji smalsūs klausimai, kodėl kažką daryti vienaip ar kitaip. Tuo metu jau turėjau širdies draugą, tad man kaip merginai norėjosi jį nustebinti, parodyti, jog galiu pagaminti tikrai kažką skanaus.

– Žinių įgavai iš mamos, o iš kur vėliau sėmeisi idėjų?

– Iš pradžių skaitydavau gausius mamos kulinarijos užrašus, vėliau iš knygų, kurias pati perku arba gaunu dovanų. Tiesa, keista, bet pastaruoju metu visos man skirtos dovanos yra kulinarinės. Visai neseniai gavau konditerinį pistoletą, skirtą Creme briule gamybai. Dar net išbandyti nespėjau (šypteli). Taip pat, žinoma, visagalis internetas bei mano pačios fantazija.

– Ar visada pavyksta pagaminti tai, ko imiesi?

– Labiausiai įsimintina nesėkmė buvo, kai kepiau tortą, tačiau tinkamai neužspaudžiau kepimo formos ir viskas pradėjo bėgti, orkaitė degti… Galvojau baigsis liūdnai, tačiau tiesa ta, kad virtuvėje nutinka visko (šypsosi). Būna ir taip, kad, rodos, viską padarau teisingai, tačiau biskvitas vis tiek lieka neiškepęs. Na, bet iš nesėkmių mes mokomės (šypteli).

– Tenka pripažinti, jog torto kepimas – ilgas ir sudėtingas darbas.

– Taip, tačiau reikėtų pradėti nuo to, kad man pačiai patinka tik pats gaminimo procesas: sumaišyti tešlą, iškepti, sutepti, ragauti, o štai kai tortą reikia papuošti, atsiranda sunkumų. Mano mama yra labai smulkmeniška, ji visuomet labai kruopščiai papuošia tortą, o štai aš neturiu kantrybės.

Tikisi, jog neatsibos

Pasidomėjus, kodėl Viktorija nesirinko studijų, susijusių su kulinarija, mergina atsako pabijojusi, kad šis malonumas taps rutina ir greit atsibos:

„Norėčiau, kad noras gaminti manyje degtų dar ilgai ilgai, norėčiau, kad tai niekada neatsibostų. Galbūt ateityje norėčiau atidaryti kepyklėlę… Juk taip gera ir malonu apsilankyti tokiose jaukiose vietose, kurių, beje, Kėdainiuose rasti išties nesunku.“

Šokoladinis vyšnių tortas

Biskvitams:

225 g kambario temperatūros sviesto,
225 g cukraus,
4 didelių ar 5 mažų kiaušinių,
210 g miltų,
1 1/2 arb. š. kepimo miltelių,
žiupsnio druskos,
2 kupinų valg. š. karčios kakavos.

Vyšnių džemui:

1,5 puodelio (275 g) šaldytų vyšnių be kauliukų,
2 valg. š. citrinos sulčių,
2/3 puodelio cukraus,
4 valg. š. (50 g) kukurūzų krakmolo,
70 ml vandens.

Grietinėlei:

450 ml grietinėlės (35% arba 36% riebumo),
2 pakelių grietinėlės standiklio (nebūtinai),
3 valg. š. cukraus,
2 arb. š. vanilinio cukraus.

Gaminimas:

Iškepkite biskvitus. Sviestą išsukite su cukrumi iki purumo. Muškite po vieną kiaušinį ir gerai išsukite. Miltus sumaišykite su kepimo milteliais, druska ir kakava. Įmaišykite juos į sviesto masę. Ištepkite dviejų 16–18 cm skersmens atsegamų kepimo formų dugnus sviestu (netepkite kraštų!)*. Sukrėskite tešlą ir išlyginkite. Kepkite 25–30 minučių iki 180 °C temperatūros įkaitintoje orkaitėje, naudodami ir ventiliatoriaus funkciją, jei įmanoma. Iškepusius biskvitus 5 minutes vėsinkite skardoje, o vėliau palikite visiškai atvėsti ant grotelių. Jei viršus per daug išsipūtė – nupjaukite. Paruoškite vyšnių džemą. Į nesvylantį puodą sudėkite vyšnias, citrinos sultis, cukrų, krakmolą ir vandenį. Gerai išmaišykite. Kai užvirs, virkite apie 10 minučių, nuolat maišydami, kol sutirštės. Jei vyšnios labai rūgščios – ragaukite, gal reikia daugiau cukraus. Paruoškite grietinėlės kremą. Grietinėlę išplakite su cukrumi ir vaniliniu cukrumi iki standžių putų. Jei planuojate tortą tiekti kitą dieną ar tiesiog norite būti užtikrinti, kad grietinėlė puikiai išsiplaks, naudokite ir grietinėlės standiklį. Taip būsite ramūs, kad grietinėlė neišskys po sąlyčio su uogiene. Surinkite tortą. Į lėkštę dėkite pirmąjį paplotį, ant viršaus krėskite vyšnių uogienės ir uždėkite pusę grietinėlės.Uždėkite antrąjį paplotį ir papuoškite likusia grietinėle ir vyšniomis. Skanaus!

Suflė

6 porcijoms reikės (indelis 6.5×3.5):

100 g šokolado, aš pirkau 80%, nes suflė skonis tuomet sodresnis,
1 valgomojo šaukšto grietinės,
3 kiaušinių,
90 g arba kiek daugiau nei 1/3 puodelio cukraus,
4 valg. šaukštų miltų,
75 g sviesto + tiek, kiek reikės ištepti formeles,
0,5 arbatinio šaukštelio vanilinės esencijos,
žiupsnelio druskos,

1/3 arbatinio šaukštelio kepimo miltelių, smulkintų lazdyno riešutų,

1 valg. šaukštelio nutelos.

Gaminimas:

Įkaitiname orkaitę iki 180 oC.

Virš garų vonelės ar mikrobangėje ištirpiname šokoladą su sviestu. Labai gerai išplakame kiaušinius su cukrumi ir vaniliniu cukrumi. Įdedame grietinę. Atsargiai su šaukštu įmaišome miltus, druska ir kepimo miltelius, geriau sijojant, kad neliktų gumuliukų. Galiausiai į kiaušinių masę įmaišome šokoladą su sviestu. Sudedame jei yra poreikis lazdyno riešutus ir nuttelą. Išpilstome masę į indelius. Pašauname į įkaitintą orkaitę, vidurinį lygį. Kiek laiko kepti? Priklauso kiek norite skystos masės viduriuke. ~12 minučių man pats tas, lieka dar nemažai karšto skysto šokolado viduje. Patiekiama ką tik ištraukus iš orkaitės su ledais.

Belgiški vafliai

Reikės:

4 kiaušinių;

4 valg. š. cukraus;

1 stiklinė (250 ml) pieno;

0,5 arb. š. vanilinio cukraus pudros (naudojau Dan sukker);

260 g miltų (malsenos ekstra – biskvitams, pyragams);

0.5 arb. š. kepimo miltelių;

125g sviesto.

Gaminimas:

Kiaušinių trynius išsukau su cukrumi. Supyliau pieną, įbėriau vanilinio cukraus pudrą ir išmaišiau. Susijojau miltus ir vėl gerai išmaišiau. Sviestą ištirpinau ir šiek tiek atvėsinusi supyliau į tešlą. Permaišiau. Kiaušinio baltymus suplakiau mikseriu iki standžių putų. Į tešlą sudėjau kepimo miltelius, o paskui ir kiaušinių baltymus. Labai atsargiai išmaišiau. Tešlai dar daviau pastovėti apie 10 min. Turi gautis puri, tiršta konsistencija.

Kepkite kol apskrus.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video