Mažieji tyrinėtojai įsitraukė į projekto „Žalioji palangė“ veiklas

 Mažieji tyrinėtojai įsitraukė į projekto „Žalioji palangė“ veiklas

Asmeninio archyvo nuotr.

Laura Krivickaitė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Kovo mėnesį Vilainių mokyklos-darželio „Obelėlė“ „Liūtukų“ grupės ugdytiniai aktyviai vykdė ilgalaikio STEAM projekto „Žalioji palangė“ veiklas.

Projekto tikslas – ugdyti norą ir gebėjimus pažinti augalus, įtraukti ugdytinius į praktines ir patyrimines veiklas: sodinant, sėjant, prižiūrint, stebint augalų augimą.

Visi grupės vaikai sodino svogūnus „Čipolinus“, papuošė juos pačių dekoruotais rūbais. Pasodinę juos laistė, stebėjo, kaip jie dygsta, skaičiavo išdygusius lapelius, lygino, kurių svogūnų laiškai užaugo didesni ir augo greičiau. Stebėdami, tyrinėdami jų dygimą ir augimą vaikai pastebėjo, kad augalai pasėti ir pasodinti vienu metu, sudygsta ir auga skirtingai, augdami linksta į šviesos pusę, nepalaisčius vysta.

Užaugus mūsų svogūnų laiškams, paragavo užauginto derliaus, pasigamino iš svogūnų laiškų „Čipolino salotas“. Taip pat mažieji tyrinėtojai pasėjo mėlynųjų ir žaliųjų lapinių kopūstų sėklas, kurių sudygusius daigelius sušilus orams persodins į lauke esančią daržo lysvę, prižiūrės, stebės, tyrinės, lauks derliaus nuėmimo rudenį.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video