Lietuvos mažųjų žaidynėse – visa Kėdainių lopšelio-darželio „Varpelis“ bendruomenė

 Lietuvos mažųjų žaidynėse – visa Kėdainių lopšelio-darželio „Varpelis“ bendruomenė

Asmeninio archyvo nuotr.

Jolita Miliškevičienė

Dar 2017 metais Kėdainių lopšelio-darželio „Varpelis“ bendruomenė įsitraukė į Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ir Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos projektą „Lietuvos mažųjų žaidynės“. Tai puiki priemonė skatinti fizinį aktyvumą bei pozityvų požiūrį į kūno kultūrą ir sportą, supažindinti su garbingo varžymosi idėjomis, bendravimo ir bendradarbiavimo galimybėmis.

Lietuvos mažųjų žaidynių pagrindas – skirtingų estafečių varžybos, kuriuos yra organizuojamos trimis etapais. Pirmajame etape dalyvauja visi įstaigos ugdytiniai ir bendruomenė. Antrajame įstaigos organizuoja sporto festivalius įstaigų viduje. Trečiojo, finalinio, etapo metu dalyvaujančios įstaigos deleguoja komandą (3 mergaitės, 3 berniukai, 2 pedagogai) atstovauti darželiui 10-yje didžiųjų festivalių, kuriuose visi dalyviai tampa nugalėtojais.

Taip siekiama, kad kuo daugiau vaikų patirtų džiaugsmą ir pozityvias emocijas sportuodami.

Asmeninio archyvo nuotr.

Šiemet Kėdainių lopšelyje-darželyje „Varpelis“ Lietuvos mažųjų žaidynių festivalį koordinavo ir visas veiklas organizavo mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Jurgita Žukienė ir vyresnioji mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Aušra Jankauskaitė.

Tad, gražų, šiltą, saulėtą balandžio 23 d. sekmadienį Kėdainių arena šurmuliavo nuo mokytojų pasiruošimo, vaikų juoko, tėvelių pokalbių ir jaudulio, kaip čia viskas bus.

Festivalis prasidėjo „Ąžuolo“ mankšta, kurioje apšilo net 102 įstaigos vaikai kartu su tėveliais, seneliais, broliais, sesėmis, mokytojomis ir mokytojų padėjėjomis.

Po mankštos visi vaikai ir suaugę savo jėgas, greitį, vikrumą ir ištvermę tikrino atlikdami įvairias sportinėse estafetėse, kurios yra sukuriamos ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų taip, kad būtų ugdomi įvairūs ikimokyklinio amžiaus vaikų fiziniai gebėjimai, tad Lietuvos mažųjų žaidynėse svarbiausia yra taisyklingas vaikų fizinis ugdymas ir olimpinių vertybių, tokių kaip draugystė, tobulėjimas ir pagarba, diegimas.  

Šventės dalyviai buvo apdovanoti ,,Lietuvos mažųjų žaidynių 2023“ diplomais, specialiaisiais prizais. Šventė dalyviams suteikė daug džiaugsmo, teigiamų emocijų, bendrumo jausmą, o po sportinių užduočių reikėjo atsikvėpti ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Ačiū, kad buvote kartu.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video