Leisdami sulą nežalokite medžio

 Leisdami sulą nežalokite medžio

Gyvybės eliksyru neretai vadinama sula jau pradėjo tekėti iš medžių. Tiesa, gamtos žinovai ir aplinkos apsaugos specialistai primena, kad sulą reikia leisti tinkamai, nepažeidžiant ir nežalojant medžio.

Tinkamai atsidėkok

„Jeigu gamta duoda – turi jai tinkamai atsidėkoti“, – įsitikinęs privataus miško Surviliškio seniūnijoje turintis Marius Venslauskas. Į seną tėvų sodybą užsukantis vyras sako sulą pradėjęs leisti maždaug prieš savaitę.

„Prieš savaitę pradėjau leisti. Pas mus daugiausia klevų – tai klevų sula mėgaujasi visa šeima. Ir kaimynams Arūnui ir Jonui Kormoranavičiams pakanka. Jie prižiūri mūsų sodybą, tad ir jiems gyvybės eliksyro įpilame“, – šypsosi M. Venslauskas.

Elgtis tinkamai

„Geriausia padėka – tinkamas medžio sutvarkymas po sulos leidimo. Tada medžio nepradės pulti įvairios ligos, neįsimes koks puvinys. Aš visuomet išgręžęs skylutę, ją užkišu to paties medžio mediena. Pagaminu tokį kaištuką šiek tiek didesnio skersmens nei išgręžta skylutė. Tiesą pasakius, neužkišu, o užkalu stipriai. Dar ir moliu patepu. Kiti naudoja specialias priemones. Bet mane senelis išmokė tepti moliu, tad ir jokių priemonių pirkti nereikia, ir medžiui gerai“, – aiškina vyriškis.

O kaip elgtis, jei norime nusileisti sulos iš medžių, augančių valstybiniuose miškuose? Va čia jau reikėtų elgtis pagal nustatytas taisykles.

Reiktų žinoti

Pagal laukinės augalijos išteklių naudojimo tvarką valstybiniuose miškuose sula gali būti leidžiama iš medžių, kurie bus nukirsti per artimiausius penkerius metus ir kurių skersmuo ne mažesnis kaip 20 centimetrų.

Iš plonesnių medžių sulą leisti galima tik tada, jei jie bus kertami ne vėliau kaip po metų. Skylės turėtų būti gręžiamos ne aukščiau kaip 1 metras nuo žemės, skylės skersmuo neturėtų viršyti 2 centimetrų, o gylis – 3 centimetrų. Atstumai tarp skylių privalo būti didesni nei 10 centimetrų.

 

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video