Kūrybinga mokytoja pamokose muzikuoja ne tik su tradiciniais instrumentais

 Kūrybinga mokytoja pamokose muzikuoja ne tik su tradiciniais instrumentais

Asmeninio archyvo nuotr.

Antanida Likšienė

Šėtos gimnazijos muzikos mokytoja Daiva Makutienė Švietimo pagalbos tarnyboje dalyvavo ilgalaikės programos „Inovacijomis ir įvairiais mokymo metodais grįstas muzikinis ugdymas“ seminare „Muzikinio ugdymo perspektyvos: ugdymo turinio, kūrybiškumo, technologijų ir tradicinio mokymo dermė“.

Seminarą Kėdainių muzikos mokytojams vedė Šėtos gimnazijos muzikos mokytoja Daiva Makutienė, „Ryto“ progimnazijos vyr. muzikos mokytoja Žydrė Vancevičienė ir J. Paukštelio progimnazijos vyr. muzikos mokytoja Dalia Vilčinskienė.

Mūsų mokytoja Daiva Makutienė muzikos pamokose muzikuoja ne tik su tradiciniais muzikos instrumentais. Jau kuris laikas gimnazijoje iš muzikos kabineto skamba būgnai. Bet būgnų mes neturime.

Mokytoja ritmavimo mokymui nutarė panaudoti plastikinius kibirus, kuriuose laikomos daržovės. Kad surinktų didesnį kiekį kibirų, mokytoja paskelbė akciją „Padovanok kibirą“ socialiniame tinkle „Facebook“.

Asmeninio archyvo nuotr.

Mūsų mokytoja – garsi savo veikla muzikė ir kolektyvų vadovė. Ji dirba ne tik Šėtos gimnazijoje, bet ir Šėtos socialiniame ir ugdymo centre, vadovauja Kėdainių kultūros centro vaikų popchorams, gimnazijos vaikų popchorui „Obuoliukas“.

Su kolektyvais ir solistais ji dažnai dalyvauja konkursuose ir gyvai, ir nuotoliu. Jos mokiniai dažniausiai tampa konkursų nugalėtojais. Todėl nenuostabu, kad rėmėjų kibirų akcijai ji rado daug ir greitai.

„Ačiū, gerieji pagalbininkai, – rašė mokytoja Daiva savo paskyroje. –  Tikrai nesitikėjau, kad jūs visi tokie dosnūs. Kibirų jau turiu pakankamai. Jų surinkta 70 vienetų. Šie kibirai tikrai „susigros“, nes nuo kasdienio ritmo su būgnų lazdelėmis, skils. Ačiū Sonatai Patkauskaitei, vaikų studijai „Laisvė papūgoms“ už visiškai naujus kibirus, tik iš parduotuvės, picerijai PIRI PIRI, Simonai Čiplienei, Daivai Kupstaitienei, Gitanai Paulauskienei.“

Mokytoja Daiva Makutienė savo iniciatyva įrodė, kad kūrybiškumas ir meilė savo muzikos mokytojos profesijai atneša sėkmę. Būtent apie tai ir buvo jos pasisakymas Kėdainių ŠPT organizuotame seminare.

O mokiniai džiaugiasi galimybe groti būgnais…

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video